Skocz do zawartości

Fotochemik w Ameryce NGC7000


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, warpal napisał(a):

Jednak do publikacji to wróciłbym do x1.

 

Ok, następnym razem będę redukował rozdzielczość. Generalnie trzymam się drizzla, bo docelowo muszę przygotować cztery udane zdjęcia do wydruku A3 i powieszenia na ścianie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki dithering miałeś ustawiony do tego zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy pewne problemy z tłem- dziwne ciemne wzorki i  pixele nie biorą się z kombinacji małej ilości klatek i niedostatecznego ditheringu.

Radzę ci robić dither o ok 5px po każdej klatce, jeżeli masz ich niewiele- powiedzmy 30 i mniej.

Drizzle absolutnie wymaga odpowiedniej ilości klatek z dobrym ditheringiem.

 

Albo nie używać drizzle w takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, też zauważyłem. Jednak bez przyzwoitej ilości klatek z ditheringiem drizzle nie będzie prawidłowo funkcjonować. Potrzeba odpowiedniej ilości "przesuniętych" klatek, żeby algorytm miał czym wypełnić te "nowe" pixele. Możesz spróbować, w ramach eksperymentu, zintegrować te klatki bez drizzle i zrobić tak:

 

1. Rozbić obrazek po drizzle na kanały RGB,

2. Rozbić obrazek bez drizzle na kanały RGB,

3. Porównać drizzle/no drizzle, zwłaszcza kanały G i B, w miejscach, gdzie jest mało sygnału. Przypuszczam, że master po standardowej integracji będzie pozbawiony tych charakterystycznych wzorków jak poniżej. Obejrzyj także małe i średnie gwiazdy w obydwu wariantach i porównaj.

 

g.png.c7183a1bc7de4e3eb6225a31097767a0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to jestem osobiście zaciekawiony czy to są faktycznie efekty zastosowania drizzle przy zbyt małej ilości danych. Może to być istotne dla Ciebie także, ponieważ usterki w integracji mszczą się później na każdym etapie. Warto więc sprawdzić. Oczywiście nie gonię Cię do komputera, tylko staram się na bieżąco wrzucać informacje, które mogą być dla Ciebie i innych użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Minął już ponad miesiąc, nie udało mi się zebrać więcej materiału i chyba już tak zostanie do kolejnego sezonu. 

Usiadłem zatem do ponownej obróbki uzbrojony w wiedzę wyniesioną z prywatnej lekcji u @Herbert West. Myślę, że jest lepiej niż poprzednim razem :)

I zmniejszone do 1920 pikseli specjalnie dla @warpal;)

 

P.S. Widzę, że chyba jest tu zbyt ciemno. Będzie trzeba kiedyś to jeszcze poprawić.

 

image.thumb.png.809ec04a9ed259f88eed8f0a27b45f18.png

Edytowane przez dobrychemik
  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.