Skocz do zawartości

karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Jest skatalogowany w katalogu SImeis jako SImeis 3-188.

Kiedyś robiłem duże opracowanie na ten temat

 

Ciekawe, że słabszy smok wyłapał dwa NGC, a trójkąt tylko Simeisa.

 

 

16 godzin temu, karp_killer napisał(a):

Gwiazdy tylko mi przeszkadzały na zdjęciu, ale dla gwiezdnego  "betonu" dołączam takie na szybko:

Edytowane 1 godzinę temu przez Darek_B

edycja pewnego słowa po skargach

 

:D

@Darek_B Czy "grammar nazi" też jest cenzurowane? Ktokolwiek zgłosił, odebrając mi wolność wypowiedzi, tylko potwierdził, że jest właśnie tym i w dodatku nie ma poczucia humoru. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ftraw napisał(a):

Patrząc na twoje zdjęcia to w szoku jestem ile można wycisnąć z montażu klasy eq 5... Masa nauki przede mną. Gratulacje, piękne zdjęcie.

Dzięki! Miałem swego czasu trochę problemów z czkawką na osi Dec, ale jest dużo lepiej odkąd zacząłem wbijać statyw głęboko w trawnik. Późno wpadłem na to, że  mi montaż osiada i gubi Polarną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosiłem Moda o interwencję. I nie ma to nic wspólnego z brakiem poczucia humoru lub przyznawaniem się do przynależności do takiej czy innej grupy.

Nadawanie KOMUKOLWIEK nazwy lub przypisywanie do takiej grupy lub używanie nazwy nawet w żartach jest  świadectwem braku wyczucia. Być może dla Ciebie nie ma to znaczenia ale żyją jeszcze ludzie ( w tym ja) których rodziny poniosły duże straty w wyniku działania tej organizacji. Mam nadzieję że to zrozumiesz. I nie ma to nic wspólnego w ograniczaniem wolności słowa.

Pozdrawiam

Proponuję na tym skończyć dyskusję, bo zaśmieca tylko ciekawy temat.

Maciek

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem. 

Oczywiście, że ma to dużo wspólnego z ograniczaniem wolności słowa (bo właśnie niezaprzeczalnie do tego doszło), jak również z brakiem poczucia humoru, ale potrafisz patrzeć tylko z własnej perspektywy. Może spróbuj popatrzeć cudzymi oczami? Wiem nawet, że i poczucie humoru posiadasz, o ile się nie zacietrzewisz. 


Nie masz też, Gościu, wyłączności na odnoszenie się do historii, a roszczenie sobie prawa do jedynego słusznego sposobu patrzenia na nią jest wyjątkowo słabe. Właściwie sam stajesz się tym, z czym chcesz walczyć. Zestawianie totalitaryzmu z komizmem nie jest niczym nowym, a przy Twoim podejściu dzieła takie, jak "Dyktator" Chaplina nie mogłyby powstać. W tym samym duchu należałoby zakazać wyrażenia grammar nazi, które znajdziesz w większości słowników. Czy tego chcesz? Moi rodzice są z przedwojennych roczników i mają niejedną historię do opowiedzenia, ale przerzucanie się prawami do spuścizny do poczuwania się obrażonym też jest bardzo słabe. Myślę, że trzeba się bardzo uprzeć, żeby z mojej wypowiedzi wyciągnąć, że pluję na ofiary Pawiaka. Podobnie jak z ludźmi od poprawności politycznej, Ty czujesz się obrażony, bo chcesz się obrażać. W każdym razie nie było moim celem obrażanie kogokolwiek, a co najwyżej danie lekkiego pstryczka w nos ludziom, którzy czepiają się braku gwiazd na zdjęciach. 


Według mnie dyskusja dotycząca wolności wypowiedzi na tym forum jest ważna i nie jest zaśmiecaniem. Ewentualnie mogłaby zostać wyłączona do oddzielnego wątku, gdyby miała się dalej ciągnąć. Zakładając nawet, że moja wypowiedź była brakiem wyczucia, czy nie sądzisz, że to za mało, żeby ją cenzurować? Czy pomyślałeś, do jakich absurdów to może doprowadzić? A może zaraz jakiś murarz obrazi się za "beton"? Chcesz mnie pouczać odnośnie wyczucia - jak się to ma do czasu, gdy wyzywałeś całe forum od malizny i bylejakości, a potem nawet nie przeprosiłeś? 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja rodzina chowała żydów w piwnicy swojej piekarni i też mieli naloty gestapo w swoim domu i byli okradani oraz terroryzowani  i co z tego? Nie śmiejemy się z tego konkretnie wydarzenia tylko nadajemy pewne skojarzenie. I tak, to jest blokowanie wolności słowa, które jest tożsame z dzisiejszym wolnościowym pierdolololo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.