Skocz do zawartości

Vaonis vespera czy Unistellar eVscope eQuinox


skuter202

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak z dronami. Żaden tani chiński dron nie równa się z porządnym, zbudowanym samodzielnie modelem - silniki AXI, śmigła z włókna węglowego itd.

 

A nie, coś się chyba zmieniło :) Ktoś jeszcze buduje drony samodzielnie? Mam do sprzedania silniki AXI i śmigłą XOAR jakby co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin_G napisał(a):

A dla mnie strzał w kolano, bo wydałeś sporo kasy i....nadal nie masz fajnego teleskopu, który wciągłaby Cię w astonomię, który byłby rozwojowy, który byłby jakoś wszechstronny.

Nie wydaje mi się że wydałem sporo kasy dla każdego inaczej to wygląda dla mnie sporo kasy to 50 tys teleskop kosztował tylko £1299 więc nie uważam że to sporo acz kolejek mogę się mylić,co do wciągnięcia w astronomię przechulalem już sporo teleskopów miałem już z 12 sztuk zawsze szukałem coś prostego no i znalazłem teleskop który spełnia wszystko czego szukałem wyciągasz go gdzie kolwiek naciskasz jeden guziczek i w sumie to wszystko potem siedzisz w telefonie popijając piwem 🤣 tego właśnie zawsze chciałem coś bardzo prostego bez zbędnego pie........ tak za przeproszeniem hehehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

 Czekamy na realne fotki tym zrobione. Ja nie kupię, no może jak już na rynek wtórny trafią :)

Przyjdzie teleskop będziemy go dusić ile wlezie co do rynku wtórnego to też jest opcja  ale ja nie należę do ludzi cierpliwych,jeszcze dobra opcja jest zwo seestar s50  tylko znowu czas oczekiwania jest absurdalny 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie strzępić paszczy po próżnicy, testowe fotki z Seestara S50

Nie są to wystarczające czasy sumaryczne, a niebo tu Bortle 8 (albo gorzej, plus trzy złośliwe latarnie pod balkonem), ale dają pogląd na możliwości takiej "zabawki".

Jak dla mnie to akurat zestawik do plecaka, gdy nie da się zabrać pełnowymiarowego teleskopu.

 

M13: 30x10s

M13.thumb.jpg.a4ab656bf1f095276c9f32dec99477f3.jpg

 

M81/M82: 840x10s - mały crop brzegów konieczny, bo rotacja pola przy większej liczbie klatek objawia się dziwacznym, kolorowym szumem na brzegach (górny lewy i dolny prawy)

M81_M82.jpg.7b0ee4391c30873b51217b4c403c4732.jpg

 

M34: 236x10s

M34.thumb.jpg.66a682ea61a4d95e635f24bc7b870dbe.jpg

 

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maro21 napisał(a):

Sam stakowales , czy asi?

Stackowanie automatyczne, bo jest robione na bieżąco (live). Nie ma (chyba) możliwości zachowania pojedynczych klatek. 

Dalsza obróbka - na szybko w Pix-ie. Jedna różnica w stosunku do materiału np. z ASI533, jest taka, że z materiału  z 533 Pix bez problemu robił astrometryczną kalibrację koloru, a przy materiale z Seestara rzuca jakimś błędem, więc trzeba bawić się w kalibrację ręczną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dobrychemik napisał(a):

@piotrfie

Czy S50 ma możliwość dogrywania materiału do jakiegoś zdjęcia? Czyli, że kolejnej nocy kontynuujesz fotkę z poprzedniej nie startując od zera?

Nie znalazłem opcji dogrywania. Natomiast sądzę, że można by dodać dwa stacki z dwóch kolejnych sesji i efekt byłby podobny.

Co do jakości materiału na tych fotkach, to były robione spod fatalnego nieba. Nie miałem okazji jeszcze zobaczyć jaki będzie materiał spod np. Bortle 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sprawdzałem. Odpowiedź jest "i tak, i nie". 

W obiektyw nie wkręcisz, bo jest nieco w głębi obudowy. Można natomiast filtr wcisnąć w otwór w obudowie, czyli zaraz przed obiektywem. Trzyma się. Nie sprawdzałem jednak jaki byłby efekt na zdjęciu.

Co do filtrów 2", to w sumie nie ma wielkiej potrzeby, bo Seestar ma wbudowany filtr dwupasmowy, może nie jakiś tam super bo OIII 30nm H-a 20nm. Jego wstawienie w tor optyczny jest jedną z niewielu nieautomatycznych opcji, którą można kliknąć w apce do sterowania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Malkontenci marudzą, że taki ZWO S50 jest gorszy niż zestaw za 10000o zł, a tymczasem producent , bo teleskopik sprzedaje się błyskawicznie.

Dokładnie powiem tak że mają ogromne kolejki i nie wyrabiają z produkcją co pewnie ich zaskoczyło a zyski pewnie ogromne i nikt się nie spodziewał takiego bumu na zwo s50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

Będzie tak jak z dronami - miliony ludzi z takimi gotowymi zestawami bawiący się w astrofoto nie wiedząc nawet, że tak to się nazywa :) i garstka świrów ze sprzętem skleconym własnym sumptem robiący lepsze zdjęcia. Podobno ;)

No nie wiem. Jak na razie widzę kompletnie inny obraz sytuacji. "Gotowe" drony DJI oferują potężne możliwości za rozsądną cenę, idealną stabilizację lotu, masę czujników z bardzo zaawansowanym rozpoznawaniem przeszkód, kamery ze świetnymi matrycami i optyką, pierwszoligową jakość transmisji obrazu i zasięg. Wiele z tych rzeczy jest w dronach "samoróbkach" niemożliwa do uzyskania. Są oczywiście zastosowania, gdzie samoróbki wygrywają, np lekkie drony FPV. Natomiast w teleskopach "all in one" mamy odwrotnie - kiepską jakość obrazu za wysoką cenę. Jedyna ich zaleta, wspólna z dronami to łatwość obsługi i automatyzacja. Ale czym innym jest proste w obsłudze urządzenie o potężnych możliwościach, a co innego droga zabawka o możliwości teleskopu z marketu.

No dobra, teleskop od ZWO trochę się wyłamuje na plus pod względem ceny, 2500 zł wydaje się już bardziej racjonalne, niż 7-10k konkurencji. Pamiętajmy jednak że to promocyjna cena w przedsprzedaży, za rok będzie już zapewne wyraźnie droższy, podobnie jak montaże AM5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest teraz, po kilku latach obecności na rynki marki DJI. Pamiętasz pierwsze modele? No właśnie...

 

Cytat

za rok będzie już zapewne wyraźnie droższy, podobnie jak montaże AM5.

 

Myślisz, że konkurencja prześpi? :)

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZWO to taki Apple astrofotografii. "Robi" swój własny sprzęt, ładnie wyglądający, wzajemnie w pełni kompatybilny, ale z obcym sprzętem tylko częściowo. Do tego własne, dobre oprogramowanie. I za co się weźmie, to się dobrze sprzedaje.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dobrychemik napisał(a):

ZWO to taki Apple astrofotografii. "Robi" swój własny sprzęt, ładnie wyglądający, wzajemnie w pełni kompatybilny, ale z obcym sprzętem tylko częściowo. Do tego własne, dobre oprogramowanie. I za co się weźmie, to się dobrze sprzedaje.

Oj zdecydowanie nie. Może ASIAIR tak wygląda, ale nie zapominaj, że poza tym mają sterowniki do Windowsa i Linuxa i ich sprzęt działa z każdym programem i sprzętem konkurencji na rynku. Co więcej, mają dostępne API, więc można go integrować do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.