Skocz do zawartości

M45 Plejady


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Dawno nie widziałam takich struktur.

Umiejętnie przygaszasz te gwiazdki:)

 

6 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Bardzo ładnie wygaszone gwiazdy ! Ciutkę brakuje śladu czerwonej emisyjnej pod Merope , ale to naprawdę niuans niuansów :)

 

Poszukam tej czerwonej, nawet o niej nie wiedziałem, dzięki!

 

Ja tych gwiazd szczególnie nie wygaszam, po prostu rozciągam je bardzo ostrożnie.  Nie dodałem tutaj, a trzeba, że gwiazd w tym kadrze nie czerpałem z filtru L, nie udało sie uniknąć zbyt dużego przepalenia dużych ponieważ StarX wyciągał część mgławicy razem z halo gwiazdy. 

 

Gwiazdy są ze staka RGB gdzie StarX robił robotę delikatniej.  Materiału RGB było stosunkowo dużo więc liczba gwiazd nie ucierpiała.

 

Uzupełnię to w opisie.

 

6 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Obraz jako taki przepiękny ale gdybyś chciał go ulepszyć pod kątem powiedzmy naukowym to mógłbyś zdjąć jednak trochę niebieskiego i zadbać o pomarańczowe gwiazdki oraz bardziej pokazać otaczające plejady pyły.

 

Masz rację, tak sie skoncentrowałem na głównych "siostrach" że reszty gwiazd nie dopracowałem.  Bardzo cenna uwaga.  Co do pyłów starałem się być konserwatywny, może masz rację i dam im jeszcze boost, chociaż ten poziom był świadomym wyborem by nie "odlecieć" za bardzo. Ponownie cenna uwaga.

 

6 godzin temu, orome4 napisał(a):

Dobry material może leżakować jak wino. Praca wytrawna. 

 

Samo sedno, L miałem dużo zrobione w 2021, ale do zdjęcia nie podchodziłem aż było materiału wystarczająco.  Mam kilka takich leżakujących półkowników, np. Głowa Wiedźmy (potrzebne: zima, nów i przejżystość, w Polsce mogą minąć lata zanim się uda taką fotkę skończyć).

Edytowane przez licho52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.