Skocz do zawartości
  • 0

Sposób mocowania guidingu do aparatu-wasze rozwiązania


Łukasz.C

Pytanie

Witam posiadam aparat Canon 600d oraz obiektyw. Dokupiłem lunetkę do gaidingu svbony sv165 . Teraz moje pytanie brzmi jak wy mocujecie taką lunetkę do aparatu? Obejm takich małych nikt nie ma na stanie, może jest jakiś uchwyt do aparatu, albo jakieś inne rozwiązanie znacie?

H275b1755bd114a45a702dfdb4f933d2dS.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

IMG_20231027_084735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, Łukasz.C napisał(a):

Witam posiadam aparat Canon 600d oraz obiektyw. Dokupiłem lunetkę do gaidingu svbony sv165 . Teraz moje pytanie brzmi jak wy mocujecie taką lunetkę do aparatu? Obejm takich małych nikt nie ma na stanie, może jest jakiś uchwyt do aparatu, albo jakieś inne rozwiązanie znacie?

H275b1755bd114a45a702dfdb4f933d2dS.jpg_640x640Q90.jpg_.webp

IMG_20231027_084735.jpg

Ja widziałem kiedyś jsk ludzie montują guiding na gorącej stopie poprzez wydrukowany element.

Screenshot_20231113_210102_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.11.2023 o 21:12, Miesilmannimea napisał(a):

Mocowanie do gniazda lampy to kiepski pomysł.

Dlaczego? Masowo nie więcej niż reporterska lampa błyskowa. Aparatem z lampą wykonujesz ekwilibrystykę na imprezach, a tu sobie stoi spokojnie na montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.11.2023 o 21:55, Michał Z. napisał(a):

 

Włączę się do pytania. 

Z tego co widzę to wtedy szyna jest w poprzek aparatu. A ja potrzebuję wzdłuż. Można to jakoś pożenić? EQ3-2.

 

Ale to w niczym nie przeszkadza. Używam takiego samego dovetaila jak @Darek_B i mam normalnie założoną szynę wzdłuż aparatu/kamery i obiektywu.
image.png.d9e8c1d228c3bb9171afb87b2d56208b.png

Nie ma problemów z wyważeniem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale to w niczym nie przeszkadza. Używam takiego samego dovetaila jak @Darek_B i mam normalnie założoną szynę wzdłuż aparatu/kamery i obiektywu.

 

Jełop ze mnie🤪

@Darek_B jak pokazał swój sprzęt i Ty też to doszedłem, że można obrócić oś o 90 st i nikt się nie kapnie.

 

Problem pojawił się jak pękł mi uchwyt guidingu na obejmach do 135mm i zacząłem szukać innego rozwiązania.

Nawet mam odpowiedni dovetail i można działać.

 

dzięki Panowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.