Skocz do zawartości
  • 0

Poszukuję soczewki barlowa 2x


Anawriel

Pytanie

Witam serdecznie.

Jak w temacie, poszukuję soczewki barlowa 2x lecz aby nie było to tak proste :)  poszukuję soczewki najlepszej możliwej nie ważne ile soczewkowej lecz sklejonej w jedną grupę. Wymiar soczewki im większy tym lepszy ideałem by był maksymalny czyli ok 34mm. Wiecie może gdzie mogę dostać taką soczewkę? tzn skąd ją pozyskać? (puki co znajduję ok 20-22mm)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoje potrzeby, ale jedyne co przychodzi mi do głowy, to odkręcić soczewki od poczciwego GSO 2x ED:

 

GSO_2x_ED_caly.jpg.ccec244a85dbdbf9d5d8fea2d5ac5a24.jpg

 

które wyglądają tak:

 

GSO_2x_ED_soczewki.jpg.78da68707f1aa826f5041bb6c52c7a1f.jpg

 

Kratka na zeszycie ma 5 mm, więc przelot soczewek jest lekko ponad 40 mm.

 

Oczywiście to nie jest jakiś super Barlow, ale jest w porządku, a jak bardzo, to zależy od światłosiły obiektywu.
Jak pociśnie się powiększenia, to niestety aberka chromatyczna wyłazi już przy f/7.5.
W takich samych warunkach TeleVue Big Barlow 2x nie pokazuje żadnej aberki, ale niestety jest nierozbieralny:

 

TV_Big_Barlow.jpg.a6f63d5dac82709b77be13b296795d4d.jpg

 

Natomiast zaletą GSO, oprócz tego, że jest rozbieralny, jest jego cena, tak z cztery razy mniejsza od kosztu TeleVue.

Więc może rozważ najpierw tego GSO 2x ED i zobaczysz, czy da radę do Twoich zastosowań.

 

Edytowane przez Mareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dzięki za porady lecz niestety max rozmiar soczewki to 34mm większej nie wsadzę 😕 Mam właśnie GSO 1,25 ale tam jest soczewka 22mm mam również z jakiegoś starego oj starego TV (dostałem od kogoś "w częściach") ale tam jest soczewka 20mm a interesuje mnie sama soczewka gdyż będę toczył wszystkie tuleje montażowe ;) więc musi mieć możliwość wydobycia "szkła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

u mnie jest to gwint M36,4 (Vixen) ;) - taką mam średnice wewnętrzną całego wyciągu światło siła teleskopu to f/9,3 - fabrycznie w wyciągu miałem barlowa 18mm po zmianie na 20mm była znaczna poprawa a po zmianie na 22 w stosunku do fabrycznych 18mm to przepaść. Więc szukam maksymalnie dużego i dobrego barlowa jaki jestem w stanie tam wsadzić ;) obawiam się iż w okularach 1,25" max rozmiar to będzie ok 1" (o ile się taki trafi) więc szukam barlowa 2" ale o soczewce max 34mm :)

Edytowane przez Anawriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.