Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie do użytkowników SkySafari: Plus czy Pro?


zagiell

Pytanie

Do posiadanego Dobsona GSO 10" dokupiłem w ubiegłym roku zestaw Push to Kit od Romer Optics: https://romer-optics-llc.myshopify.com/products/ez-push-to-kit-for-brands-of-dobsonian?_pos=1&_sid=01535e8fd&_ss=r

Sam zestaw spisuje się znakomicie i serdecznie go polecam, ponieważ jest dużo tańszy niż odpowiedniki dostępne w Europie, niemniej jednak aplikacja która jest do niego dostępna od producenta pozostawia nieco do życzenia - np. nie jest aktualizowana o nowe komety. Wiem, że Stellarium nie współpracuje z tym zestawem, Sky Safari z tego co wiem działa. Mam jednak kilka pytań do użytkowników tej aplikacji.

 

1. Czy w momencie prowadzenia obserwacji i np. zablokowania ekranu, po odblokowaniu trzeba łączyć się ponownie? Tak niestety muszę robić w aplikacji producenta zestawu.

2. Czy warto zakupić wersję Pro czy Plus wystarczy w zupełności do wizuala? Mój teleskop ma zasięg 13 mag, ale niebo nade mną pozwala mi na dostrzeżenie obiektów max do 10-11 mag posiadanym zestawem.

3. Czy można sobie zaplanować obserwacje poprzez dodawanie obiektów na listę? Robienia notatek? Np. jakiego okularu użyć, filtra itp.

4. Czy można sobie wyfiltrować dane obiekty? Np. same galaktyki, czy gromady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad1 - Pewnie wszystko zależy od danej konfiguracji.

Ad2 - Plus mi w zupełności wystarczy do wizuala.

Ad3 - Można ułożyć lub zaimportować listy obserwacyjne. Robić notatki i zapamiętywać konfigurację sprzętową. Można wyświetlać na mapie tylko obiekty z listy obserwacyjnej.

Ad4 - Można wyświetlać tylko: Otwarte, Kuliste, Refleksyjne, Ciemne, Planetarne, Galaktyki

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad 1: chodzi o konfigurację smartfona czy w samej aplikacji?

Ad 2: w plusie jest mniej obiektów. Domyślam się, że tylko tych ciemniejszych?

 

Co do współpracy ze Stelarium, to wiem, że współpracuje z tym na PC, w wersji mobilnej nie było dodanej obsługi enkoderów i wraz z aktualizacjami chyba się to nie zmieniło.

Edytowane przez zagiell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapytam nieco z boku ale dotyczy to tego programu.

Kupiłem sobie Skysafari na lapka do sterowania z ASIAIR.

Ładnie to wygląda, ale ja nie jestem w stanie znaleźć jakiś ciekawych obiektów przeczesując mapę. Najlepiej do tego pasuje mi CDC, tu grafika jest super ale nie widać.

Np. chciałbym wyszukiwać rzadkich obiektów, SNR czy planetarek, czy galaktyk i dla mnie w tym programie jest to bardzo trudne, nieporęczne, nieczytelne zwłaszcza na ekranie telefonu czy tabletu.

Ktoś wie jak można ten program wykorzystać do takich celów? No szukania SNRek pod astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, kubaman napisał(a):

...

Ktoś wie jak można ten program wykorzystać do takich celów? No szukania SNRek pod astrofoto.

Dla mnie Sky Safari to taki odtwarzacz do list obserwacyjnych. Ściągasz gotową listę obserwacyjną i działa super. Do wyszukiwania CdC jest lepsze moim zdaniem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.