Skocz do zawartości

Jaki smartfon no nocnych zdjęć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...przymierzam się do zakupu nowego smartfona,chciałabym zrobić nim czasami zdjęcie nocnego nieba...nie oczekuje jakiś wow efektów ale fajnie by było żeby zarejestrował więcej niż trzy najjaśniejsze gwiazdy...taki telefon na wypady, żeby uchwycić coś na szybko...często jeżdżę w góry nie zawsze chce mi się zabierać lustrzankę i montaż...możecie coś polecić? najbardziej zależy mi na aparacie właśnie,w gry nie gram...telefon służy tylko do dzwonienia,przeglądania stron i fotografii właśnie...z tych co znalazłam to Samsung s 21 pro ma fajny tryb nocny ale jest drogi. .szukam takiego do 2000 zł,może jakiś Xiaomi?poco 5g jest zachęcający ale ja się nie znam na tych wszystkich bebechach...możecie pomoc🙏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, AnkaSkakanka napisał(a):

z tych co znalazłam to Samsung s 21 pro ma fajny tryb nocny ale jest drogi. .szukam takiego do 2000 zł,może jakiś Xiaomi?poco 5g jest zachęcający ale ja się nie znam na tych wszystkich bebechach...możecie pomoc🙏

 

Mam Poco X5 Pro (1300 zł kosztował) i rzeczywiście ma całkiem niezły tryb nocny. Można się pobawić.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kajetan napisał(a):

Jeśli chodzi o ,,astrofoto wśród smartfonów'' to pod tym względem bezdyskusyjnie najlepsze są Pixele.

Poproszę konkrety, bo takie stwierdzienie, to nic innego jak marketingowy bełkot....

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu tak nie wchodzi w grę tryb nocny czy coś takiego , i tak trzeba wejść w ustawienia profesjonalne i na nich działać . Ja bym ci polecił coś od Xiaomi ale z milą chęcią wypróbował bym coś od Sony,zeszłoroczny flagowiec z matrycą prawie 1 cm jest zbyt drogi ale fajnie by było nim cyknąc fote. Vivox100pro też jest ciekawy a i oppo x6pro lub 7 pro teraz chciał bym wyprobowac. Zdjęcia robione Xiaomi mi11 pro. Wszystko zależy czy ogarniasz apke aparatu w telefonie  

IMG_20230814_005008.jpg

IMG_20230715_022254.jpg

IMG_20230715_022713_18.jpg

IMG_20230814_005008.jpg

IMG_20230821_032201.jpg

IMG_20230815_011333.jpg

IMG_20230819_014205.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wampum napisał(a):

Poproszę konkrety, bo takie stwierdzienie, to nic innego jak marketingowy bełkot....

Konkrety są takie że Gcam wyciska ostatnie soki z tych malutkich matryc i po mimo że da sie  go zainstalować na innych smartfonach to efekt już może nie być tak dobry (I w sumie zdecydowanie nie był jak testowałem przerózne wersje Gcama na poprzednim Xiaomi Redmi note 10 pro). Do tego wbudowany w tą apkę tryb astrofotografii robi dokładnie to, co my robimy ręcznie, czyli wielokrotne ekspozycje na przestrzeni 4 minut po czym je stackuje alignując osobno niebo i pierwszy plan (czyli to co my robimy np. w sequatorze albo ręcznie w photoshopie). Do tego też kwestia maksymalnego czasu migawki, który nie jest taki sam w każdym smartfonie. W Pixelu 8 Pro jest to 16s, w innych może być mniej (lub więcej), np. w takich Iphonach jest max 1s fizycznie a tryb 30s to po prostu stack z 30 klatek o czasie 1s :)
Sam nie miałem jeszcze okazji potestować swojego Pixela pod kątem astro ale mam zamiar przy najbliższym wyjeździe w bieszczady :)
Jest reddit poświęcony astrofoto w pixelach https://www.reddit.com/r/Pixel_Astrophoto/ 
Dla przykładu droga mleczna z Pixela 4XL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miesilmannimea napisał(a):

Pomogę: to bardzo głupi pomysł.

Za 2000zł można kupić niezłą lornetkę 15x70 i dobry używany telefon.

Z obu będzie pożytek w odróżnieniu od smartfona do astrofoto...

Oczywiście masz rację ale lornetkę już mam,a nie zawsze chce mi się targać cały sprzęt pod górę ze sobą,wszak montaż i cała reszta trochę waży...a szukam telefonu z w miarę dobrym aparatem tak żebym mogła go oprzeć o kamień i zrobić jakąś fajną fotkę nocnego krajobrazu...astrofotografia górnych lotów to nie będzie,raczej pamiątka, pozdrawiam 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google jako pierwsze zaleczyło widzieć potencjał w zdjęciach nocnego nieba i ich telefony Pixel jako bodajże pierwsze nie tylko miały opcje manualnego ustawiania parametrów, ale też miały opcję stackowania zdjęć. Za 2000zł możesz kupić pixel 6 (obecnie jest pixel 7 na rynku). Ewentualni używaną pixel 7 dostaniesz w tej cenie. Jeżeli szukasz koniecznie telefonu.
Za 2 tys kupisz używany normalny aparat (ja swojego nikona d5300 z obiektywem i przebiegiem 1100 zdjęć kupiłem w 2019r za 1100zł) i obiektyw który zrobi dużo lepsze zdjęcia.

Tak czy inaczej czy kupisz aparat czy telefon, będziesz musiała się nauczyć robić te zdjęcia. Aparat na pewno da ci wiecej możliwości na przyszłość (chociażby sobie zmienisz obiektyw na lepszy jak ci się spodoba), ale z nikona czy canona nie zadzwonisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AnkaSkakanka napisał(a):

Oczywiście masz rację ale lornetkę już mam,a nie zawsze chce mi się targać cały sprzęt pod górę ze sobą,

 

No to najważniejsze - telefon musi mieć możliwość ustawienia ręcznie parametrów zdjęcia.

 

Ja akurat kupując używanego smartfona trafiłem na taki, że aparata ma 108Mpx :):):)

ale niestety nie ma ustawień manualnych i nie da się wyciągnąć z aparatu RAWa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, wismat napisał(a):

Google jako pierwsze zaleczyło widzieć potencjał w zdjęciach nocnego nieba i ich telefony Pixel jako bodajże pierwsze nie tylko miały opcje manualnego ustawiania parametrów, ale też miały opcję stackowania zdjęć. Za 2000zł możesz kupić pixel 6 (obecnie jest pixel 7 na rynku). Ewentualni używaną pixel 7 dostaniesz w tej cenie. Jeżeli szukasz koniecznie telefonu.
Za 2 tys kupisz używany normalny aparat (ja swojego nikona d5300 z obiektywem i przebiegiem 1100 zdjęć kupiłem w 2019r za 1100zł) i obiektyw który zrobi dużo lepsze zdjęcia.

Tak czy inaczej czy kupisz aparat czy telefon, będziesz musiała się nauczyć robić te zdjęcia. Aparat na pewno da ci wiecej możliwości na przyszłość (chociażby sobie zmienisz obiektyw na lepszy jak ci się spodoba), ale z nikona czy canona nie zadzwonisz :) 

Obecnie jest już Pixel 8. I tryb manualny jest też dostępny dopiero od tego roku w wersji 8 Pro (choć da się odblokować w innych instalując zmodyfikowaną weraję Gcama). Może chodziło ci o rawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te zdjęcia i widzę, że 20 lat temu mój 300d lepsze robił :) 1100D sprzedałem za 700zł a ten to już wymiatał. Osobiście nie widzę smartfona do fotografowania nocnego nieba, dla mnie wychodzi niestety kupa :)

a te 108Mpx już mnie rozwaliło na maxa :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kajetan napisał(a):

Obecnie jest już Pixel 8. I tryb manualny jest też dostępny dopiero od tego roku w wersji 8 Pro (choć da się odblokować w innych instalując zmodyfikowaną weraję Gcama). Może chodziło ci o rawy ;)

Nie, google cofnęło softerowo tą opcję ze starszych modeli (na pewno w 4 była taka możliwość a już jej nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.