Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Qhy 163m


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jakiś czas temu, a dokładnie 3 stycznia zgłaszałem w statusach problem dziwnego zachowania kamery. Potem po zmianie kabla USB, problem ustąpił. Wykonałem potem bardzo dużo prawidłowych klatek, np tę z 25 lutego. Byłem przekonany, że to wina kabla. jednak po jakimś czasie a dokładnie w dniu 6 stycznia problem znów się pojawił. Co to może być. Padały sugestie, że to może być jakiś promiennik IR itp...Tylko że ja fotografowałem jednocześnie dwoma kamerami i tylko na jednej pojawia się problem.

Co to może być?

2024-02-25_22-04-52_Ha_-10.10_240.jpg

2024-03-06_19-43-51_O3_-10.10_240.jpg

2024-03-06_19-47-54_Lum_-10.00_240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miałem poodbny syf, w QHY163M, gdy kabel zasilający chłodzenie miał pękniętą blaszke we wtyczce (tę doprowadzającą plus zasilania). Jak zalutowałem tę blaszkę to problem ustąpił. 

 

Zacznij od sprawdzenia czy wyłączenie chłodzenia problem rozwiązuje, jak rozwiązuje, to wiesz gdzie szukać. 

A nawet jeśli gradient wygląda na zakłócenie (cokolwiek to znaczy), to uszkodzony zasilacz, kabel zasilający, czy wtyczka będą radośnie siać zakłóceniami elektromagnetycznymi. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci, więc mogę coś przekręcić ale podobny problem usuwałem jakieś dwa lata temu u sąsiada. Przyczyną okazało się ustawienie związane z transmisją po USB. Żeby było ciekawiej problem wystąpił po aktualizacji sterownika do najnowszej wersji i nie zniknął samoczynnie po powrocie do wersji starszej sterownika. Dopiero dodatkowa pielęgnacja ustawień USB zniwelowała efekt. Więcej szczegółów niestety nie pamiętam ale może Ciebie to naprowadzi na jakieś zabiegi, które wykonywałeś przed pierwszym objawem.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki!

Zmieniłem kabel USB na nowy czerwony od ASI 533 i już jest ok!!!

Trochę mi wstyd, ponieważ jakiś czas temu wykonałem identyczny ruch, bo co innego może w pierwszej kolejności przyjść do głowy, jak nie USB! Nawet pisałem o tym w statusach.

Tylko po tamtym teście powróciłem do starego kabla od QHY, bo okazało się że też nagle zaczął dobrze pracować, no i tak zostawiłem i rzeczywiście zrobiłem na nim jedną sesję bez problemu.

Potem się zakręciłem, nie skojarzyłem po prostu tych faktów i dalej szukałem promieniowań IR i takich tam innych. Kurde, a wystarczyło znów zmienić kabel!

 

 

 

klatka2.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzystko jakby zaczęło się od momentu wymiany lampy na ścianie domu. Lampa jest na podczerwień, tzn działa na ruch. Ale ona jest na ścianie obok. nie widać jej z tarasu.

Poza tym jest dzień.

Edytowane przez Robert Gudański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.