Skocz do zawartości

Remote Desktop na komórce


Olek8900

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Olek8900 napisał(a):

Witam czy ktoś wie jak można za pomocą komórki mieć remote desktop? Jednak wożenie ciągle ze sobą laptopa to nie jest nic wygodnego a komórkę ma się przy sobie zawsze.

 

 

Wejdź w sklep play i tam jest Remote Desktop.

Ściągnij i uzupełnij dane . Działa napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Olek8900 napisał(a):

No to ci powiem że u mnie nie działa 

A jakiego Windowsa masz bo to od tego zależy jak masz Home to nie będziesz miał A jak masz Profesional to jest .

Ja mam remote desktop Windosowy i na komórce i działa perfekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Wiesiek1952 napisał(a):

Remote desktop działa w sieci lokalnej. Przy dostępie "z zewnątrz" wymaga konfiguracji. Jak Ci nie działa to na pewno masz coś źle ustawione. 

 

Najlepsze jest to że robiłem wszystko według tutoriala na yt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - ja nie jestem w stanie połączyć się prze VNC z komputerem na którym jest WIN10 Pro. Po prostu się nie łączy czy to laptop z WIN8.1 czy telefon z Androidem. Po prostu nic się nie dzieje po uruchomieniu viewera i podania adresu. Oczywiście wszystko w sieci lokalnej.

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Miesilmannimea napisał(a):

Przy okazji - ja nie jestem w stanie połączyć się prze VNC z komputerem na którym jest WIN10 Pro. Po prostu się nie łączy czy to laptop z WIN8.1 czy telefon z Androidem. Po prostu nic się nie dzieje po uruchomieniu viewera i podania adresu. Oczywiście wszystko w sieci lokalnej.

Ale to próbujesz przez "podłączanie pulpitu zdalnego" (z tego laptopa z win 8)?

Czasami antywirus blokuje port na którym działa protokół rdp (port TCP/UDP 3389), lub w ustawieniach pulpitu zdalnego coś masz źle zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aleksyb napisał(a):

Ale to próbujesz przez "podłączanie pulpitu zdalnego" (z tego laptopa z win 8)?

Czasami antywirus blokuje port na którym działa protokół rdp (port TCP/UDP 3389), lub w ustawieniach pulpitu zdalnego coś masz źle zaznaczone.

MiniPC działa na win 10Pro na laptopie normalnie się łączy ale na komórce żaden program ze sklepu play tak jakby go nie widzi w siecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, a wpisujesz ip, czy hostname? Sam czasami korzystam z remote desktop (android) i problemów nie mam. Mimo wszystko wolę tightvnc bo operuje na żywca: nie blokuje sesji, nie zmienia rozdzielczości ekranu. Załatwiłem sobie jedynie hdmi dummy (emulator podpiętego ekranu do hdmi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aleksyb napisał(a):

No ok, a wpisujesz ip, czy hostname? Sam czasami korzystam z remote desktop (android) i problemów nie mam. Mimo wszystko wolę tightvnc bo operuje na żywca: nie blokuje sesji, nie zmienia rozdzielczości ekranu. Załatwiłem sobie jedynie hdmi dummy (emulator podpiętego ekranu do hdmi).

IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

 

Nie - używam wyłącznie TightVNC, lub innego klienta VNC.

 

tight korzysta z zupełnie innego protokołu. Żeby korzystać z wbudowanego w windows pro serwera zdalnego pulpitu, trzeba korzystać z (w przypadku innego pc) programu "podłączanie pupitu zdalnego", do znalezienia w menu start. Na android Remote Desktop od Microsoft corp.

 

edit: A jeżeli masz problem z połączeniem: PC z serwerem tightvnc <-> laptop/android z klientem tight. To zobacz czy wpisanie adresu w takiej formie coś pomoże: 192.168.x.x:5900 Druga opcja to jak wyżej wspominałem, firewall

Edytowane przez aleksyb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gdy próbuję połączyć się VNC z telefonu z kompem z Win10 to gdy podam adres IP to nie dzieje się nic - nie pojawia się monit o hasło.

A gdy podam HOSTNAME pojawia się komunikat, że nazwa nie może być rozpoznana/znaleziona.

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aleksyb napisał(a):

 

tight korzysta z zupełnie innego protokołu. Żeby korzystać z wbudowanego w windows pro serwera zdalnego pulpitu, trzeba korzystać z (w przypadku innego pc) programu "podłączanie pupitu zdalnego", do znalezienia w menu start. Na android Remote Desktop od Microsoft corp.

 

edit: A jeżeli masz problem z połączeniem: PC z serwerem tightvnc <-> laptop/android z klientem tight. To zobacz czy wpisanie adresu w takiej formie coś pomoże: 192.168.x.x:5900 Druga opcja to jak wyżej wspominałem, firewall

Ja nie jestem w stanie sie połączyć ani za pomocą remote desktop ani tight ani innym programem ze sklepu play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zmienił(a) tytuł na Remote Desktop na komórce
Godzinę temu, monter napisał(a):

Jeśli i tak łączysz się sieciowo, to zobacz Chrome Remote Desktop. Masz to na androida, windowsa, webowo.  

Ja się łączę przez tą samą sieć ale nie mam tam internetu więc pewne opcje odpadają

Edytowane przez Olek8900
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie udało się połączyć z WIN8.1 > WIN10 przez pulpit zdalny. "Problem" polegał na tym, że na kompie z WIN10 nie miałem ustawionego żadnego hasła użytkownika. Po prostu nie jest mi potrzebne zabezpieczanie kompa hasłem. No ale FIRMA wie lepiej ;( i nie da się połączyć w komputerem na którym nie ma hasła, pomimo łączenia z komputera na którym jest konto z hasłem....

 

Połączenie działa, ale niestety nie nadaje się do użytku z powodu tego jak działa - jak pewnie wiecie tworzony jest pulpit w rozdzielczości komputera łączącego się i nie da się ekranu po prostu skalować jak w TightVNC. Zamiast wygodnego 2560x1440 dostaje ciasne 1920x1080px... Kicha.

 

Na szczęście w tą stronę łączę się rzadko żeby zrobić coś prostego więc jakoś to będzie ;) Normalnie łączę się w drugą stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.