Skocz do zawartości
  • 0

Sterownik ASCOM Feather Touch model DH-1 do N.I.N.A


Amper

Pytanie

Mam problem z uzyskaniem sterownika do NINY, mam focuser  Feather Touch i hub model DH-1, który niestety nie jest już wspomagany softwerowo od bardzo dawna ale działa bez problemu z Maxim DL pod windows 11 64. I tu pojawia się moje pytanie, czy jest na forum ktoś, kto napisze lub pomoże w  jakiś sposób zrobić, tak żeby mój focuser działał z oprogramowaniem NINA. Poniżej zamieszczam komunikat pojawiający się w N.I.N.A oraz sterownik  Feather Touch.

nina.png

FeatherTouchSetupV424.exe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sprawdź może pomoże.

W zakładce gdzie w wskazujesz/wybierasz urządzenie zamiast swojego fokusera wybierz "Device HUB Focuser"> wyskoczy okienko ASCOMa i w nim wybierasz dopiero swój focuser i go inicjujesz. 

ASCOM będzie pośredniczył w przekazywaniu komend. Niestety mogą pojawić się opóźnienia w reakcji fokusera na wydawane komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety ta opcja nie działa. Po wybraniu mojego focusera, N.I.N.A kręci i pojawia się komunikat, jak niżej:

nina3.thumb.png.03b9d55a8a6473a754b9c549347268b9.png

nina1.thumb.png.80dc6c0520f3a089ff42968cbb9bc85f.pngnina2.thumb.png.cec9808f3d4c4ba962725c7f48e67886.png

Szkoda, że nowy właściciel Starlight Instruments olał dzieło poprzednika i nie wspiera go  ze strony chociażby sterowników.

Mogę to jeszcze połączyć przez AstroHuba 3, ale nie podoba mi się praca silnika i po kilku próbach ustawienia ostrości kabel i gniazdo AH3 się grzeją, choć zastosowałem diodę Zenera, tak jak napisał, to Jolo w tym temacie:

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9265-astrohub-30-moduły-dodatkowe/page/4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie, wprawdzie z innym focuserem, patent z device hub'em zadziałał.

  Driver Pulling Interval ustaw na minimalną wartość i może pokombinuj jeszcze z ustawieniami prędkością portu COM.

 

42 minuty temu, Amper napisał(a):

Szkoda, że nowy właściciel Starlight Instruments olał dzieło poprzednika

Poprzedni właściciel już zarobił, teraz zarobić chce nowy🤑

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pobrałem sterownik napisany przez jednego usera i tak jak piszesz, jest on napisany pod win10 32bit, niestety nie działa z NINA. Najdziwniejsze jest, to że z MaximDl działa bez problemów pod win11 64bit. Może jeszcze ktoś znajdzie rozwiązanie, a jak nie, to trzeba będzie muśleć nad innym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Amper napisał(a):

Tzn, ja sprawdzałem ten sterownik na win 11 64b, nie mam możliwości sprawdzenia tego pod win 32b. Czasem sterowniki dla 32b, działają na 64 ale nie w tym przypadku .

Chodzi o to, żeby zainstalować trzydziestodwubitową wersję programu (jeżeli jest taka), nawet na sześćdziesięcioczterobitowym systemie. Nie musisz mieć Win 32bit.

 

I może wtedy zadziała. 

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.