Skocz do zawartości

Neostrada 128x2


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy nastąpi zwiększenie prędkości?

 

Zwiększanie prędkości rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do końca listopada 2005 r. Od 1 grudnia wszyscy Abonenci opcji 128 będą mieli zwiększoną prędkość transmisji (w ramach możliwości technicznych

 

Hmmm, troche czasu minie, nim dotra do mnie :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, właśnie ze zdziwieniem zauważyłem, że Muł mi coś ciągnie z prędkością 9 KB/s i teraz wiem

dlaczego :) Dzieki Krzysiek za wiadomośc

Hmm :blink: , nie używam klientów p2p więc nie wiem czy to czasami nie sarkazm, na moim kompie przy Neo128 ciągnie 16KB/s , a po wywaleniu oprogramowania tepsy 17KB/s ( moja przeglądarka to OPERA 8.0 ). Czekam kiedy mnie podłączą do Neo 128 x 2 . Nareszcie ruch naszego monopolisty w dobrym kierunku.

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam neostrady, z czego teraz tak naprawdę bardzo się cieszę.

Dwa lata temu chciałem zainstalować neostradę. Akcja się nie udała, bo tpsa dała mi odpowiedź, że owszem, jak sobie pociągnę linię telefoniczną na własny koszt na długości 600 m, bo stara linia się nie nadaje. :Boink:

 

Ponad miesiąc temu wypowiedziałem tepsie umowę (miałem telefon). Normalnie jaja jak cegły. Nijak się nie szło dogadać odnośnie terminu wyłączenia aparatu, nikt nic nie wie. :oco:

 

Teraz telefon mam już wyłączony, czekam prawie miesiąc, aż ktoś z tpsa zdejmie mi kabel telefoniczny z domu. Oczywiście - tak jak w przypadku odłączenia telefonu - tłumaczenia, że oni nic nie wiedzą (mimo, że dostali ode mnie oficjane pismo z żądaniem zdjęcia linii), że tego się nie praktykuje, a co mi przeszkadza kabel itp. itd. Taki to wielki problem - odłączyć dwa pi.....one kabelki. Normalnie sytuacja jak od Pana Lebiedzia. :szczerbaty:

 

Oczywiście pracownicy tpsa w okresie wypowiedzenia kilkakrotnie do mnie telefonowali z propozycją, abym rozważył swoją decyzję, bo przecież tpsa to taka porządna firma, i tak wychodzi naprzeciw klientom (tylko ciekaw jestem którym ?). Padło pytanie, z jakich usług chciałbym korzystać - odpowiedziałem, że interesuje mnie stały dostęp do internetu. Oczywiście, założymy Panu neostradę - koszt abonamentu około 60 zł + vat. Powiedziałem - zakładajcie! Za 60 zł + vat chcę mieć neostradę. No tak - odpowiedziała miła Pani z tpsa, ale niestety przy neostradzie muszę mieć dodatkowo abonament telefoniczny nie niższy niż za 60 zł. Miła Pani nie była w stanie zrozumieć, że interesuje mnie tylko dostęp do internetu. Miłej Pani było bardzo przykro, że tpsa nie może spełnić moich oczekiwań. Mam nadzieję, że do tej pory zalewa się łzami.

 

Po tym wszystkim postanowiłęm: NIGDY WIĘCEJ TPSA.

Żegnaj Telekomunikacjo Polska (teraz to chyba tylko z nazwy) :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam sie, ze nie bardzo wierze w dobra wola naszego kochanego monopolisty w kierunku jego abonentow. a sam chwyt s podniesieniem predkosci internetu jakos mnie nie zachwyca. jak zakladalem dokladnie przebadac wszystkie oferty jakie wystepuja w moim w koncu niewielkim miasteczku. i tak znalazlem internet za 60 zl z VAT o predkosci 256/128. nie dosc, ze dziala to do tego nie mam ZADNYCH LIMITOW na ilosc przeslanych danych. ciekaw jestem czy TPSA podniesie tez limity na ten promocyjny okres. tak czy siak to jestem dumny z tych 20 GB/miesiecznie, ktore mi sciaga mułek.

moglby ktos TPSA dac porzadnie po mordzie i zrobic jakas sensowna konkurencje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wynik to 129 kB/s do serwera , sciagac moge 16kB/s mam opcje 512 . :szczerbaty:

Do 10 sierpnia moge zmienic na mniejsze lub zrezygnowac , albo jak podpisze na 2 lata i powiem ,ze wiem o mozliwosci placenia ok 80 zl nie 96 to taką umowe na 512 bede mial .

Chyba cos malo mi sciaga . Znam test rychlosti na http://adsl.cz/# .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wynik to 129 kB/s do serwera , sciagac moge 16kB/s mam opcje 512 .  :szczerbaty:

 

Chyba cos malo mi sciaga . Znam test rychlosti na http://adsl.cz/# .

Stanowczo za mało. Transfer do mnie to około 16kB/s przy opcji 128. Gdybym miał 512 to z prostej matematyki miałbym 4x16kB/s = 64kB/s. Jeżeli korzystasz z oprogramowania tepsy to wywal je (podczas łaczenia z siecią komp cały czas wymienia informacje o płączeniu z serwerem TPSA) w moim przypadku zwiększyło to transfer o 1kB/s.

 

pozdro

Krzysiek

 

ps. mój wynik ze stony którą podajesz to 145kb/s

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja też, nie jestem sympatykiem Tepsy, ale i tak jestem skazany na neo (nie mam innej możliwości). Naganne jest to, iż wymusząją opłaty za telefon w przypadku gdy ktoś chce mieć tylko neostradę. Wniosek - prezesi muszą odpowiednio zarobić. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek - prezesi muszą odpowiednio zarobić.  <_<

Widzisz to zupełnie inny układ . W TPsa w jakiś tam sposób pakiet kontrolny ma państwowa francuska telekomunikacja . Jest mocno zadłużona . TPsa to dojna wtedy bardzo tłusta krowa . Ci co finalizowali sprzedaz liczyli tylko swoją kase i nie widzieli wartości TPsa . Z tego co wiem to w mld złotych Francuzi juz wyciągli .

Podobnie jest w francuskich sieciach handlowych w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz ściągać z szybkością 67.21 KB/sec. z serwera 4web.pl

 

Coś mnie się nie chce wierzyć :szczerbaty:

 

edit

A może on mierzył połączenie z serwerem naszej sieci a nie z moim komputerem? :szczerbaty: (pytanie laika)

Edytowane przez CDev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wszystkim postanowiłęm: NIGDY WIĘCEJ TPSA. 

Żegnaj Telekomunikacjo Polska (teraz to chyba tylko z nazwy) :Salut:

 

Gratuluję!

 

Ale powiedz, proszę: CO MASZ? Jaki lepszy i przyjaźniejszy dostęp? Nie chce mi się wierzyć że na złość TEPSA postanowiłeś NIE MIEĆ DOSTĘPU DO INTERNETU.

 

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi prawdopodobnie o kilobity, a nie kilobajty. brzmi podobnie, ale jednak to nie to samo.

 

Zapiszę to inaczej, w mojej opcji Neo 128 ściągam z prędkością 16 kilobajtów ( nie kilobitów ) na jedną sekundę ( nie minutę :icon_wink: ) . Z tego wniosek że przy opcji 4 razy szybszej czyli Neo 512 mogę mieć transfer 64 kilobajty na sekundę. Czyli wynik Oskara jest jak najbardziej prawdziwy. Plik 1 megabajt ściągam około 1 minuty.

 

pozdro

Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!

 

Ale powiedz, proszę: CO MASZ? Jaki lepszy i przyjaźniejszy dostęp? Nie chce mi się wierzyć że na złość TEPSA postanowiłeś NIE MIEĆ DOSTĘPU DO INTERNETU.

 

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

 

Stare przysłowie pszczół mówi: "dla chcącego nic trudnego".

Mieszkam na nowym osiedlu gdzie w tej chwili nie ma jeszzce TP ale developer tak sobie wszystko urządził, że trzyma rękę na wielu rzeczach i monopolistycznie dyktuje swoje warunki. Generalnie nie jest źle np. internet 128 za 58zł bez limitów, 256 za 83zł. No ale niestety jak to z monopolistą ciężko się rozmawia i grupa ludzi zawiązała Stowarzyszenie, którego celem jest szybki i tani dostęp do internetu. Aby to zrealizować zastosowano łącze radiowe, podpisaną odpowiednią umowę z firmą dostarczająca bezprzewodowy internet. Całość działą na zasadzie współdzielenia łącza a celem nadrzędnym jest szybkość, później cena. I tak w tej chwili mam internet za 73zł miesięcznie, prędkość jego zależy od ilości osób jak w danej chwili pracuje ale zawsze jest naprawdę wysoka (przykładowo wczoraj wykonałem około 30 prób z serwerem test.4web.pl i zawsze było powyżej 1000 kbps, czli powyżej 100KB/s, a praktyczny przykład to np. w weekend bez problemu pcoiągnąłem emulem programik 1GB). Poza tym w tej cenie mam stały ip, nieograniczoną skrzynkę pocztową, mogę zrezygnować w każdej chwili bez sankcji, etc. No i przede wszystkim jesteśmy naprawdę niezależni. Jedynym minusem jest brak możliwości odpisu kosztów od podatku, z drugiej strony gdybym wykupił łącze z taką szybkością np. w TP to buliłbym dużo więcej niż zysk z podatku.

Nie wiem jak jest w innych miastach ale w dużych aglomeracjach, jeśli zbierze się kilku chętnych to możliwości są naprawdę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 3 lata . Działała dobrze do czasu przesłuchania w KP Policji w Rybniku w sprawie z mojego pisma do Ministerstwa Sprawiedliwości odnośnie fałszowania i podmiany akt sądowych w SO Katowice . Oczywiście umorzonej . Nie śledztwo a dochodzenie . :Beer: Emerytowany z/ca Naczelnika d/s Śledczych z KW Milicji , Policji Katowice z życiorycem z II Departamentu nadal duzo moze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.