Skocz do zawartości

Jakie akcesoria na początek do Maka?


pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamawiam Orionowego Maka 127mm Skyview Pro. Od razu chcę do niego zamówić co następuje:

 

- szukacz 8x50 zamiast sdandardowego 6x30

- odrośnik FlexiShield

- zasilacz do napędu

- złączka do aparatu 'piggyback'

- złączka do aparatu Canon EOS do fotografii w ognisku głównym

 

W komplecie są ponadto dwa Plossle - 25mm i 10mm. Mam pytanie do doświadczonych - czy coś jeszcze od razu mi się przyda? Teleskop będzie używany głównie na balkonie. Na razie myślę o jakiejś soczewce Barlowa x2. Czy warto brać Antaresa albo Soligora z Astrokraku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie zapewne masz katowke, ale jezeli nie to musisz sobie taka kupic.

 

Zanim zaczniemy ci doradzac z okularami, barlowami itd. musisz powiedziec ile na to chcesz wydac.

 

Tak, kątówka jest w standardzie. Jeśli chodzi o okulary, to najpierw chcę się na własne oczy przekonać, jakie będą mnie interesowały. Dlatego na razie myślę o Barlowie. Może jeszcze jakiś dłuższy okular. Ile chcę wydać - nie wiem - nie mam ściśle określonego budżetu. Na początek bardziej chodzi mi o jakiś niezbędnik niż kompletowanie docelowego zestawu. Po prostu nie chcę się pierwszego pogodnego wieczoru po dostaniu telepa obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku bez czegoś istotnego, o czym nie wiedziałem albo zapomniałem. Jak się łatwo domyśleć, to będzie mój pierwszy sprzęt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flexi shield powinien być w standardzie.

 

(ps. ale chyba juz niema)

 

poztaym przydłąby się okular lantanowy około 7mm, plosl 32mm oraz pieniędze na wyjazdy za miasto, bo z balkonu to możesz guzik zobaczyć. ewentualnie filtr typu UHC-S

 

zasilacz? ja nie używam, bo wtedy niema jak zamknąć drzwi za sobą na balkon a w polu niem do czego podłączyć.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro, moim zdaniem to daruj Ty sobie tego Barlowa, po co Ci on przy ogniskowej 1.5metra??? Z okularem 10mm już masz 150x, a 200x z 7.5mm, smiało mozesz się jeszcze w ortoskopy bawić. Tani barlow tylko Ci obraz zepsuje, a drogiego w tej sytuacji nie warto, bo bardziej sie oplaci kupić nawet dość drogi okular... Pozdrawiam

-Jarosław

P.S. Chyba,że chodzi Ci o foto np. na CCD, ale wtedy to musi byc dobry Barlow, wiec raczej nie z tych tanich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro, moim zdaniem to daruj Ty sobie tego Barlowa, po co Ci on przy ogniskowej 1.5metra??? Z okularem 10mm już masz 150x, a 200x z 7.5mm, smiało mozesz się jeszcze w ortoskopy bawić.

 

OK, darowałem sobie Barlowa. Zamówiłem na razie to, co wymieniłem na początku. Jak się troche pobawię, to się zorientuję, czego mi brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro kup sobie jakiś okular do planet. lantana 7mm np. marsa teraz można oglądać a 10mm to jest za małe powiększenie szczególnie przy dobrych warunkach.

Mam do wyboru Astrokraka 7.5mm albo Vixena LV 7mm z DO. Pierwszy za 550, drugi za 469. Którego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.