Skocz do zawartości

Rio de Janeiro [Galeria: Adam_Jesion]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaj Jesionie że tytuł "Where is the Girl" dodałby zdjęciu treści... choć może nie takiej jaką akurat ty zaplanowałeś.

Dobre :D

Też o tym myślałem, ale z obawy przed panią minister Środą (jej pozytywną of kors reakcją) :Salut: nie chciałem strzelać z takiej grubej rury.

A na poważnie. Myślę, że tu mgiełka nad plażą jest kluczem. Izolacja tych dwóch postaci od cywilizacji.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpowiedział tak:

 

W Brazylii, która jest krajem mieszanym rasowo podziały wewnątrzspołeczne ze względu na kolor skóry są bardzo ostre i wyraźne. Tak więc widok czarnego i białego mężczyzny biegnących razem ramię w ramię to właśnie ten niebanalny element.

 

Tytuł? "Ponad"? (w domyśle ponad podziałami...)

Edytowane przez luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plywalem po Rio Negro ale inaczej. Mieszkalem tam w hotelu/barce w jednym z kanalow kilkadziesiat km w glebi dzungli.

 

To jest link:

http://www.junglepalace.com.br/

 

Takich hoteli w Amazonii jest kilka. Dlaczego wybralem taka opcje? Ano dlatego, ze mialem na wyjazd w amazonie 4 dni. Bez przygotowania, bez szczepionek itp. To nie jest blacha sprawa. Na normalna wyprawe na wlasna reke trzeba sie przygotowywac mase czasu.

 

Moj wyjazd do Brazylii opracowany zostal w sobote, a we wtorek ladowalem juz w Sao Paulo. Tak samo bylo z lotem do samego Manaus. Pomysl nardzil sie blyskawicznie i tak tez go zrealizowalem. Nie wiedzialem, jakie sa tam mozliwosci, nie bylem oczytany. Bardzo tego zaluje, ale rozumiesz - za szybko. Wiem, ze tam wroce - juz przygotowany. Relacje z samego Manaus pisalem na zywo na tym forum. Gorace doznania poczytasz w archiwum. Jak nie znajdziesz, to poszukam linku.

 

Taka forma "turystyki" w Amazonii, jezeli masz tylko 4 dni jest zdecydowanie najlepsza. Kupilismy pakiet bedac jeszcze w rio. Na lotnisku czekal na nas juz nasz osobisty przewodnik. Potem lodziami zabral nas do hotelu. Potem codzinnie organizowal nam rozne rzeczy, o ktorych mozesz przeczytac na tej stronie.

 

Co mnie zaskoczylo na lotnisku w Manaus, to to, ze tam docieraja juz zupelnie inni ludzie. Nie widac blondi w rozowej spodniczce, sami jacys traperzy z wyposazeniem. Niezle to robi wrazenie. Samo lotnisko jest raczej kameralne. Bylem tam pod koniec suchej pory, a i tak bylo potwornie goraco i wilgotno. Mi to nie przeszkadzalo, ale np. sprzety elektroniczne ludziom wysiadaly. Kolega ktory ze mna polecial srednio to znosil. Nie lubi upalow.

 

Boze, jak ja sobie przypomne dzwieki pierwszego wieczorka, czy poranka. Normalnie teraz dostaje gesiej skorki. Ja chce wracac :Cry::Cry::Cry: Dlaczego to jest tak daleko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliźniacy?

Bliźnięta?

Podwójne bliźnięta?

GEMINI

 

Trochę to astronomiczne! ;)

 

Góra z górą się nie zejdzie...

 

Cygnus zbiza sie niebezpiecznie blisko :szczerbaty:

 

Podoba mi sie taka analiza. Nie sadzilem, ze az tak to wypali. :)

Po dopisaniu tytulu kontekst zdjecia bedzie oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogole, to moge wam zdradzic pewna tajemnice i kolejne marzenie. Chcialbym kiedys do amazonii zabrac moja zone, a w szczegolnosci rodzicow, ktorzy nigdy nie mogli sobie na nic takiego pozwolic, mimo, ze ciezko w zyciu pracowali. Nie mam tego szczescia i nie wywodze sie z zamoznej rodziny. Kiedys odloze na to pieniadze i spelnie to marzenie. Strasznie bym chcial tego dokonac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Two Brothers" - albo of korsz inna wersja językowa "Dwaj bracia" lub też ?Dois Irmaos?.

Google twoim przyjacielem :-)

http://www.malawicichlidhomepage.com/aquai...razil_more.html

 

No i mamy zwyciazce :)

 

Gory w tle nazywaja sie Morro Dois Irmaos, a wiec caly tytul to: "Morro Dois Irmaos - Dwoch braci"... Taki jest wlasnie tytul tego zdjecia. Stad wlasnie ten dualizm. Oczywiscie dalsza interpretacja jest juz subiektywna i otwarta dla kazdego. Teraz zerknijcie jeszcze raz na to zdjecie z ta wiedza i tytulem.

 

Te gory sa bardzo znane. Wystarczylo wpisac w google Ipanema, a gdzies by sie to pojawilo.

 

Ktora odbitke wybierasz w nagrode? No i jaka forme dostarczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo::helo::helo:

Dzięki za konkurs. Fajnie było odkrywać znaczenia czasem nic nie znaczących chmur i kształtów. Ileż to się można dowiedzieć o fotografii. Więcej chyba nawet niż autor zamierzał.

Z tymi braćmi nie było tak łatwo. Poszedłem śladem map i przeglądałem nazwy miejsc na mapach. Niestety nigdzie nic nie budziło moich skojarzeń. W końcu nie znam portugalskiego. Wyjątkiem był hotel o nazwie Sheraton Tower, widoczny też na zdjęciu. Pomyślałem, że to może jakieś nawiązanie do Twin Towers WTC. Ale w międzyczasie trafiłem na zacytowaną stronę jakiegoś miłośnika rybek akwariowych i szczęśliwie dla mnie podpisaną fotkę z okna hotelu w Leblon.

A teraz o nagrodzie.

Wybieram fotografię nr 2. Ipanema: Landszaft.

Bardzo mi się podoba na niej wyrazista struktura piasku na pierwszym planie, układ chmur i swoista zabawa skalą. Nie ma na pierwszym planie niczego, co by mówiło o wielkości tych nierówności piasku. Gdyby były bardziej regularne, można by je wziąć za wydmy sfotografowane z nisko lecącego samolotu z olbrzymimi falami w tle. "Gigantyczą" skalę zdjęcia podkreśla jeszcze mgiełka nad plażą, nad którą unosi się odległe miasto.

No i fakt, że to "tylko landszaft"... Mogę więc sam stworzyć klucz do tego zdjęcia, bez ryzyka, że to nie to co poeta miał na myśli.

Forma dostarczenia.

Prawdopodobnie będę w Warszawie 25. października, na obronie pracy doktorskiej kumpeli z mojego zakładu w Instytucie Geografii PAN na Twardej. Myślę więc, że mógłbym wtedy odebrać zdjęcie osobiście. Ewentualnie mógłbyś zostawić zdjęcie wcześniej na Twardej. To jest mój instytut i myślę, że nie byłoby problemu z przechowaniem zdjęcia. Musiałbym jednak skontaktować się z konkretną osobą, która by to dla mnie zrobiła. A to dopiero po weekendzie.

Pozdrawiam

Piotr

PS. Ja mam jeszcze dużo miejsca na następne Twoje zdjęcia :D

Może jakiś następny konkurs?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.