Skocz do zawartości

Rio de Janeiro [Galeria: Adam_Jesion]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W tym watku bede wrzucal serie dokumentujace moja podroz do Brazyli, a konkretniej - Rio de Janeiro. Do zdjec zdecydowalem sie wybrac specyficzna forme wyrazu. Ciekawy jestem, czy wam sie spodoba.

 

Rio de Janeiro cz. 1 - plaże (1, 2, 3)

 

 

IMG_2946_copacabana.jpg IMG_2964_ipanema.jpg IMG_9578_ipanema.jpg

 

1. Copacabana: The meeting of wateres

2. Ipanema: Landszaft

3. Ipanema: "Morro Dois Irmaos - Dwoch braci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo napewno, jak pokażesz nam brazylijki :Loveit:

 

a fotografie..., nawet nie wiedziałem, że takie wrażenie mogą wywołać bez tej orgii barw , w końcu przecież tropikalnego kraju, fascynujące

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne fotki. A zwiedzałeś może inne kraje Ameryki Południowej?? Chciałbym kiedyś zobaczyć jakieś fotki z głębi tego fascynującego kontynentu np z dorzecza Amazonki (Ucayali, Rio Negro itp) :rolleyes:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne fotki. A zwiedzałeś może inne kraje Ameryki Południowej?? Chciałbym kiedyś zobaczyć jakieś fotki z głębi tego fascynującego kontynentu np z dorzecza Amazonki (Ucayali, Rio Negro itp) :rolleyes:

 

W Amazonii tez bylem. Zdjecia kiedy indziej. Rio Negro tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, od dwóch godzin, sie na nie gapię i nie mogę się napatrzeć, to tak jak z "traktorzystką" niby proste, banalne, prawie pretensjonalne, ot taki billboard, ładny, przyciągający oko, ale.., a jednak nie, jest coś więcej, duużo więcej, człek patrzy i patrzy, niby już wie, ale nie, odkrywa coś zupełnie nowego i "męczarnia" zaczyna się od nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, na pierwszym zdjeciu, czyli "Copacabana" widoczny jest kawalek chodnika - ten z "czarnym szlaczkiem". To wlasnie symbol Amazonii. Laczaca sie Rio Negro z Amazonka tworzy miejsce, ktore nazywa sie "Meeting of waters" (Manaus), daje niesamowity spektakl.

 

Wiecej przeczytac mozna np. tu:

http://www.junglephotos.com/satimages/mtngwaters.html

 

Niestety przez calodzienna tropikalna burze nie doplynalem do "spotkania rzek" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, na pierwszym zdjeciu, czyli "Copacabana" widoczny jest kawalek chodnika - ten z "czarnym szlaczkiem". To wlasnie symbol Amazonii. Laczaca sie Rio Negro z Amazonka tworzy miejsce, ktore nazywa sie "Meeting of the waters" (Manaus), daje niesamowity spektakl.

 

Wiecej przeczytac mozna np. tu:

http://www.junglephotos.com/satimages/mtngwaters.html

 

Niestety przez calodzienna tropikalna burze nie doplynalem do "spotkania rzek" :(

 

Odnośnie mieszania wód to równiez warto wspomnieć że Amazonka wdziera sie na setki kilometrów wgłąb Oceanu Atlantyckiego (300 - 400 km) zmieniając kolor wód oceanu z błekitnego na brudnożółty. W rezultacie w odległości 300km od portu w Belem leżącego przy ujściu żegluje sie juz po wodach Amazonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myslalem, ze ktos dopatrzy sie czegos wyjatkowego w trzeciej fotografii.

 

Tak sie nie stalo, wiec pozwole sobie oglosci mini-konkurs.

 

Zobaczcie trzecia fotografie i sprobujcie znalezc cos, co powoduje, ze ta fotografia nie jest banalna. Podajcie tytul, ktory nada temu zdjeciu dodatkowy wymiar.

 

Ustalmy, ze macie na to tydzien czasu (od dzisiaj).

Celowo ukrylem tytul tego zdjecia. Tym eksperymentem chce Wam pokazac, jak bardzo wazny jest tytul.

Ten kto wygra dostanie ode mnie oprawiona odbitke w formacie 60x40 (45x30) - zdjecie do wyboru z tych trzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym trzecim zdjęciu od pierwszej chwili gdy je zobaczyłem dwie biegnące postaci wydawały mi się jakieś dziwne jakby były w montowane w te zdjęcie a nie pochodziły z niego. Nie pisałem o tym bo czekałem na więcej i wtedy machnąłbym jakieś ogólne podsumowanie.

A tytuł... ja je nazwałem sobie od razu tak prosto i banalnie: Uciekinierzy.

A skąd i dokąd, od czego do czego sami sobie dopowiedzcie :D

Edytowane przez Flowenol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie trzecia fotografie i sprobujcie znalezc cos, co powoduje, ze ta fotografia nie jest banalna. Podajcie tytul, ktory nada temu zdjeciu dodatkowy wymiar.

1) A kto powiedział że nie jest banalna?

Sorki, just joking... :D

Na razie nie znalazłem nic poza oczywistościami.

 

2) "4'th dimension"

Sorki, still joking... :D

Tak naprawdę mój typ to...

Where is the Girl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie trzecia fotografie i sprobujcie znalezc cos, co powoduje, ze ta fotografia nie jest banalna. Podajcie tytul, ktory nada temu zdjeciu dodatkowy wymiar.

 

Na tej fotografi kiedy ją tylko zobaczyłem to pomyśłałem sobie, ze tych dwóch gości jest na tle jakiejś makiety. Tak została uchwycona perspektywa, że mój tytuł to "dwóch Guliwerów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie... nic w tej fotografii nie jest efektem montazu. Tak tam jest. Perspektywa tej fotografii (czyli tele 200mm) nie zostala dobrana przypadkowo. Wazne elementy zdjecia sa w waznych punktach :szczerbaty: Nie szukajcie odpowiedzi w technicznych aspektach, a merytorycznych.

 

Ciekawe rzeczy piszecie, ale jest BARDZO, BARDZO ciekawe to zdjecie i nie przypadkowo jest takie, jakie jest. Aby to zlapac, probowalem przez kilka dni... zawsze bylo za duzo luda. Tego dnia wreszcie nie bylo.

 

Na komputerze usunieto 2 inne osoby. Nie bylo technicznej opcji, aby to wykonac bez takiego zabiegu.

 

Macie tu juz duzo podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi do głowy przychodzi, nie licząc tych "tumanów" pięknie oddzielających dalszy plan, to zestawienie w przeciwnych mocnych punktach dwóch postaci ludzkich z podwójnym szczytem.

Jest jeszcze rzucająca się w oko żółta reklama na hotelu - może to Uniwersał???

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś dalej pójdzie moim tropem. Mnie się już skończyła inwencja.

BTW. Zdjęcia super. A byłeś może w Manaus u polskich misjonarzy, oni pływają barką po Rio Negro, można się zabrać i pływać i pływać labiryntem ramion rzeki. Można też popływać z niejaką Elitą (chyba nie pomyliłem imienia) - Niemką, która mieszka na łodzi na Rio Negro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nazwał ją przewrotnie Brazil :D na cześć znakomitego filmu Terrego Gilliama, taki film s-f, ale stylizowany na lata chyba miedzywojenne, w wyglądzie coś tak jak Metropolis Fritza Langa, tylko, że w drugą stronę :)

pozdrowienia

 

Film rewelacyjny. Moim zdaniem najlepszy film Gilliama. Świetne zdjęcia, rewelacyjna muzyka Michaela Kamena. No i niewielka, ale bardzo dobra rólka de Niro.

Miło usłyszeć, że ktoś jeszcze lubi ten film.

 

brazil06.jpg brazil22.jpg brazil31.jpg

PS. Przepraszam, że się z tymi zdjęciami wcinam, do prywatnej galerii. Adamie jeśli uznasz, że to za daleki OT, usuń ten post proszę.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, dodam jeszcze, że ci dwaj goście też są ładnie "dobrani". Oto ten z ciemną karnacją jest w jasnej koszulce, ten drugi, chociaż biały wygląda ciemniej. Ciekawy jest też "grzyb atomowy" (albo pióropusz popiołów z wybuchającego wulkanu) utworzony z ciemnych chmur nad miastem (chyba to nie są chmury tylko czystsze niebo - ale wrażenie i tak robi niesamowite). Może to więc ucieczka przed atomową zagładą.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dualizm" (2 szczyty, 2 facetów) nie jest moze tak wyraźny jak na niektórych obrazach Caspara Davida Friedricha ale daje się zauważyć. Klimatu dodaje też pustka podkreslona jeszcze przez 2 postacie - bo TYLKO 2, a to plaża i miasto - zwykle są tłumy (Jesion musiał się zerwać z łóżka bladym świtem żeby cyknąć tę fotkę).

 

Daje się zauważyć pewna symetria i "zbilansowanie" kompozycji co zilustruję ponizej:

IMG_9578_ipanema_bis.JPG

 

Przyznaj Jesionie że tytuł "Where is the Girl" dodałby zdjęciu treści... choć może nie takiej jaką akurat ty zaplanowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.