Skocz do zawartości

PILNE! Zaćmienie - południe+zachód


Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

<_< Bez komentarza. Z samego rana taka mgła, że na ulicy nic nie widać było co dopiero ponad nią. Tak na godzinę przed zaćmieniem podniosło się to na tyle wysoko, że do obserwacji to baader nie był potrzebny. Oczywiście jak nadszedł czas to chmury sie zrobiły takie że niewiadomo bylo gdzei to słońce jest wogóle :blink:

Za to od 12.30 to słoneczko już świeci na całego... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przemyślu całkowite zachmurzenie. Ale nawet nie byłem zły na pogodę, bo jeszcze w pamięci mam dwa ładne zaćmienia z 1999 i 2003 roku, a to obecne było o wiele skromniejsze. Zresztą ja też po cichu myślę o Turcji, choć na dzisiaj szanse na wyjazd oceniam 50:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja miałem szczęście. Akurat pojechałem na 4 dni w Tatry, co w kontekście obserwacji zaćmienia było raczej ryzykowne. No i czytam, że w Lublinie było dość marnie, tymczasem warunki w Tatrach były zupełnie niezłe, choć faktycznie obserwacja odbywała się przez cienka warstwę cirrusów [szczególnie w początkowej fazie]. Kto był wystarczajaco daleko od grani [np. w Pięciu Stawach wyszło dopiero pod koniec podobno], ten miał swoją szansę. Ja trafiłem akurat na Słowację do Dol. Białej Wody i warunki mielismy komfortowe. Rozdałem szkiełka spawalnicze paru osobom z grupy, które wybierały się gdzie indziej, ale skorzystały z nich za późno -już po zjawisku... Ciężka jest orka na ugorze :ha: Podgrupa 'słowacka' natomiast załapała sie na prawie całe zjawisko od poczatku aż po jakieś pół godziny po maksimum, a moment ostatniego kontaktu ogladałem w marszu przez okularki zaćmieniowe [pamiątka z Wegier '99]. Niestety nie wziałem travellera, tylko lornetkę i statyw, zdjęcia z kompakta bez projekcji czy telekonwertera -z ogniskową ledwie 136mm sa jeszcze w aparacie. Wracając przez Kraków do domu wykorzystałem fakt przesuniecia dworca PKS na Cystersów -to boczna Mogilskiej, a tam jak wiadomo, mieści sie pewna firma... W związku z czym wpadłem, obejrzałem, pogawędziłem... Warto było, parę rzeczy interesujacych mnie w dłuższej perspektywie mogłem zobaczyć i porównać. Ekipa Astrokraka była na zaćmieniu na Kudłaczach, nie wypytałem szczegółowo o wrażenia, ale warunki ponoć nie były zbyt rewelacyjne. Pozdrawiam

-Jarosław

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.