Skocz do zawartości

Dyskusja o rynku - wydzielone


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny sklep=większa podaż na rynku a tym samym niższa cena, taki status-quo wymusza na konkurencji podwyższenie standardu usług!

 

Mam wrażenie, że chyba nie zapoznałeś się z ofertą tego sklepu :) Ceny takie same jak w DO - bądź co bądź chyba najdroższym sklepie astro, droższy transport. Z ciekawostek: ceny dielektrycznych kątówek marki TS (czyli pewnie GSO albo czegoś równie markowego) są porównywalne/wyższe niż WO w DO :)

 

Patrząc na ceny można dojść do wniosq, że rynek spokojnie wchłonie jeszcze kilka takich sklepów zanim zacznie działać niewidzialna ręka konkurencji. Wciąż brak u nas np: zwykłych achromatów z F6.5 ...

 

Jeszcze jedna sprawa: w DO na dzień dobry dają 5% zniżki (pod warunkiem, że klient się upomni), przy drugim zakupie dostałem 10%. Ciekawe jak to wygląda w AstroMarkecie. Ciekawe też czy ten post się uchowa na tym portalu ... :)

 

Pozdrawiam,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe też czy ten post się uchowa na tym portalu ...

A masz coś na sumieniu, że tak się o niego boisz? :) Wyluzuj. Tu krytyka jest dopuszczalna. Rozumiem, że w innych miejscach miewasz bardziej przykre doświadczenia?

 

My nie mamy nic przeciwko DO, czy innym sklepom, tym bardziej, że z nimi bezpośrednio nie konkurujemy (wystarczy porównać portfolio marek i to, co w istocie sprzedajmy). O ironio, piszesz to w odpowiedzi na post o Moonlite i Hotech (może podasz ceny z DO, czy innych sklepów?). Nie mamy także nic przeciwko temu, żebyś we wspomnianym sklepie dostał 99% rabatu (za tę epicką reklamę DO Ci się należy).

 

Jeżeli dla Ciebie w sklepie astronomicznym najważniejszy jest rabat, do tego nie widzisz żadnej różnicy w naszym działaniu vs konkurencja, to zdecydowanie nie powinieneś sobie zawracać nami głowy, tym bardziej tracić czasu na takie analizy, jak powyższa.

 

Mam wrażenie, że chyba nie zapoznałeś się z ofertą tego sklepu Ceny takie same jak w DO - bądź co bądź chyba najdroższym sklepie astro, droższy transport. Z ciekawostek: ceny dielektrycznych kątówek marki TS (czyli pewnie GSO albo czegoś równie markowego) są porównywalne/wyższe niż WO w DO

 

Patrząc na ceny można dojść do wniosq, że rynek spokojnie wchłonie jeszcze kilka takich sklepów zanim zacznie działać niewidzialna ręka konkurencji. Wciąż brak u nas np: zwykłych achromatów z F6.5 ...

 

Jeszcze jedna sprawa: w DO na dzień dobry dają 5% zniżki (pod warunkiem, że klient się upomni), przy drugim zakupie dostałem 10%. Ciekawe jak to wygląda w AstroMarkecie. Ciekawe też czy ten post się uchowa na tym portalu ...

 

Pozdrawiam,

V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz coś na sumieniu, że tak się o niego boisz? :) Wyluzuj. Tu krytyka jest dopuszczalna. Rozumiem, że w innych miejscach miewasz bardziej przykre doświadczenia?

 

Z jednej strony takie słowa cieszą, z drugiej rzeczywiście mam już pewne doświadczenia z Astropolis. Gdy udzielałem się kilka dni temu w innym wątku, to moderator go zamknął :) No, ale pewnie tak to bywa jak dochodzi do "świętych wojen" :)

 

 

My nie mamy nic przeciwko DO, czy innym sklepom, tym bardziej, że z nimi bezpośrednio nie konkurujemy (wystarczy porównać portfolio marek i to, co w istocie sprzedajmy). O ironio, piszesz to w odpowiedzi na post o Moonlite i Hotech (może podasz ceny z DO, czy innych sklepów?). Nie mamy także nic przeciwko temu, żebyś we wspomnianym sklepie dostał 99% rabatu (za tę epicką reklamę DO Ci się należy).

 

Pisałem w odpowiedzi na stary post Iginisdei, który zachwycał się pojawieniem się nowej konkurencji i wyciągał stanowczo zbyt daleko idące wnioski. Pokazałem mu, że się myli.

 

 

Jeżeli dla Ciebie w sklepie astronomicznym najważniejszy jest rabat, do tego nie widzisz żadnej różnicy w naszym działaniu vs konkurencja, to zdecydowanie nie powinieneś sobie zawracać nami głowy, tym bardziej tracić czasu na takie analizy, jak powyższa.

 

Analizą bym tego nie nazwał. Mam fajną robotę, ale niestety nie zarabiam dużo i dla mnie rabat jest równie ważny jak sensowna obsługa.

 

Ale skoro już jesteśmy przy sprzęcie ... zamiast sprowadzać APO, które można kupić już prawie na każdym rogu, pomyślcie o tym nieco mniej zamożnym kliencie. Nie jestem pewien czy dobrze zauważyłem, ale jeśli sprowadzacie sprzęt bezpośrednio z USA, weźcie kilka sztuk achro 102mm i 127mm F6.5, np. coś takiego:

http://explorescientific.com/telescopes/ar_127mm.html

Na pewnie nie tylko ja przylecę do Was w podskokach i nawet nie zapytam o rabat :)

 

Pozdrawiam,

V

Edytowane przez vmisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Explore Scientific to marka powiązana z Bresser Messier. W Polsce kupisz achromaty 127, 150 itd. właśnie pod marką Bresser Messier (np. z astrozakupy.pl). Są też achromaty niemieckiego TS.

 

Tak samo jest mak-newton Bresser Messier w karbonie dostępny w Polsce, a z USA rozpełza się już "odświeżenie" w postaci mak-newtona Explore Scientific wzbogacony o autograf Davida Halleya (o tej samej aperturze i ogniskowej) ;)

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w odpowiedzi na stary post Iginisdei, który zachwycał się pojawieniem się nowej konkurencji i wyciągał stanowczo zbyt daleko idące wnioski. Pokazałem mu, że się myli.

 

Lubisz wchodzić w szeroką polemikę zostawiając zawsze "szpilkę" do kolejnej dyskusji. Mógłbym Ci dać wiele przykładów, że Ty się mylisz odnośnie cen. Pewne rzeczy są u nas tańsze, inne droższe, a jeszcze inne unikatowe (nie ma ich nikt inny). Są też takie, gdzie mamy najlepsze ceny na świecie. Tylko po co o tym dyskutować? To właśnie wolny rynek i nie powinno to wywoływać jakichkolwiek emocji.

 

Ale skoro już jesteśmy przy sprzęcie ... zamiast sprowadzać APO, które można kupić już prawie na każdym rogu

A możesz mi pokazać, kto ma taką ofertę APO i gdzie są te "rogi"? Gdzie można kupić Altaira, TS, Omegona, za chwilę specjalna oferta na Takahashi, wkrótce też pojawią się kolejne marki - bezpośrednio.

 

Zupełnie nie rozumiem, czemu masz pretensje o to, że chcemy mieć wszystko? W czym to przeszkadza?

 

pomyślcie o tym nieco mniej zamożnym kliencie.

Myślimy. Sądzę, że dla mniej zamożnych klientów w Polsce jest sporo sklepów, dlatego na początku zapełniamy niszę premium (to nasz priorytet). W kolejnym kroku zadbamy o mniejsze portfele. Pracujemy też nad ofertą "bardzo tanią" - która pojawi się przed świętami. Przypominam, że zrobiliśmy już kilka akcji sprzedając produkty z dobrego segmentu za praktycznie 50% wartości. Wkrótce kolejne akcje. Pokaż mi, kto w PL sprzedaje coś za 50% wartości? Widujesz w ogóle jakieś promocje poza Astromarketem? Szczerze i sprawiedliwie.

 

Ale nie chce piać z zachwytu nad sobą, bo w mojej głowie jest tyle pomysłów, że ich realizacja zajmie nam kilka lat. Ciągle wiele brakuje i ciągle mamy sporo problemów, które rozwiązujemy i uczymy się unikać na przyszłość. Sklep internetowy, prowadzony z takim rozmachem jak Astromarket, z takim supportem, jest naprawdę trudnym przedsięwzięciem - i co tu ukrywać - bardzo kosztownym. Co chwila instalujemy ludziom sprzęt w ich ogrodach, uczymy ich obsługi. Instalujemy nawet oprogramowanie na ich komputerach, potem je konfigurując. Zdajesz sobie sprawę, ile to pochłania czasu i kosztów? Wymień mi choć 1 firmę w PL, która tak funkcjonuje. Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Miną lata, zanim będziemy naprawdę z siebie zadowoleni. Nie patrzymy na konkurencję w PL, nawet na świecie. Patrzymy na inne branże, które są ewolucyjnie 50 lat przed astro.

 

Nie jestem pewien czy dobrze zauważyłem, ale jeśli sprowadzacie sprzęt bezpośrednio z USA, weźcie kilka sztuk achro 102mm i 127mm F6.5, np. coś takiego:

http://explorescient...s/ar_127mm.html

Na pewnie nie tylko ja przylecę do Was w podskokach i nawet nie zapytam o rabat

 

Sprzęt sprowadzamy bezpośrednio od producentów (poza SW, Meade, ES - które obwarowane są klauzulami wyłączności na PL, jako importerzy). Nie ma znaczenia, czy to Tajwam, USA, Chiny, Kanada. Mamy tych krajów już kilkanaście. Co do ES, to w tym miejscu sobie zaprzeczasz. Zarzucałeś nam bezsensowność otwierania Astromarketu, jeżeli jest już DO sprzedające SW. Tak samo jest z ES, którego sprzedają Astrozakupy. Nie pozycjonujemy się jakoś szczególnie na tej ofercie. Mamy ją, bo chcemy mieć wszystko, ale nie zamierzamy bić się z polskimi importerami - bo i po co? Jeżeli czegoś w PL brakuje z oferty ES, to trzeba mieć pretensje do importera.

 

Oczywiście zawsze istnieje możliwość importu "na zamówienie". Wystarczy, że do nas zadzwonisz/napiszesz, a na pewno Ci pomożemy.

 

I na koniec - naprawdę - daj nam trochę czasu. Cały czas się uczymy i gwarantuje Ci, że będziemy walczyć jak lew o wasze względy. Nie dopuszczamy innej pozycji, niż całkowity lider rynkowy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Explore Scientific to marka powiązana z Bresser Messier. W Polsce kupisz achromaty 127, 150 itd. właśnie pod marką Bresser Messier (np. z astrozakupy.pl). Są też achromaty niemieckiego TS.

 

To, co można dostać krótkiego Bressera Messiera w PL to Petzvale, a wzmiankowany przeze mnie ES, to zwykły achromat F6.5. No i są też różnice w detalach, np.: Crayford 10:1 w ES w porównaniu do zwykłego R&P w Petzvalu.

 

Chciałbym mieć możliwość kupna rzeczywiście krótkiego refraktora w PL o nieco mniejszych chromatyźmie niż ma SW. W tej chwili nie mam (Petzvale są droższe, o dobre 30 cm dłuższe, mowa oczywiście o długości tubusa i na dodatek gorzej wyposażone). Sądząc po dyskusjach na różnych forach, nie ja jeden bym chciał. Mam jednak brzydkie podejrzenia, że żadna z firm nie jest tym specjalnie zainteresowana. Z APO pewnie jest wyższy zysk, a sprowadzenie krótkich ESów, albo nawet Antaresów, mogłoby mocno przetrzebić szeregi kupców APO ...

 

Adamie - mylisz się. Absolutnie nie zarzucałem Wam czegokolwiek, a już najmniej jakiejkolwiek bezsensowności. Cieszę się, że powstał AstroMarket, co najwyżej może nie tak jak Ignisdei :) Jest dla mnie jasne, że wolicie walczyć o rynek klientów z większą gotówką, ale nie zapominajcie też o tych innych. Nie ma w tej chwili w PL żadnego wyboru krótkich achromatów z F6.5 (jest tylko jeden Celestrona 102mm), spróbujcie takie sprzedawać, na pewno nie tylko ja będę Wam wdzięczny, a skoro nie ma konkurencji na tym polu, to stratni też nie będziecie :)

 

Pozdrawiam,

V

Edytowane przez vmisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszę się , że powstał Astromarket i w związku z tym jest dostęp do innych marek niż w pozostałych sklepach przed pojawieniem się sklepu Astromarket. Co do promocji to myślę, że każdy sklep prowadzi własną politykę zachęcania ewentualnych nabywców i kierowanie asortymentu do określonej grupy. Dla przykładu DO organizowało AstroShow pod koniec wakacji i dla uczestników zlotu był rabat w wysokości 15% na zakup nowego sprzętu przez okres 1 miesiąca, nie ukrywam sam skorzystałem z tej promocji i jestem bardzo zadowolony. Astromarket zrobił promocję na TS 65Q w wysokości 50% wartości, bardzo chwalebna promocja, ale była to akcja skierowana tylko do osób zarejestrowanych na portalu F, a przecież nie każdy tam jest, lub ma ochotę tam się zapisywać. Mam nadzieję, że następne akcje będą skierowane do większego grona, a nie dla wybranych. Z wagą śledzę pojawiający się nowy asortyment i chciałbym aby w przyszłości w miarę możliwości było sporo sprzętu wystawionego z możliwością pomacania i zobaczenia na własne oczy. Trudno się zdecydować na zakup sprzętu w oparciu o opisy internetowe lub dostępne katalogi. Bardzo cenne jest prowadzenie rozmowy przed zakupem, gdzie sprzedawca może w sposób rzeczowy doradzić co do zakupu. Kupujący jest zawsze w rozterce, bo przecież chciałby zawsze kupić sprzęt bardzo dobry i uniwersalny, a zarazem za dobrą cenę. To jest normalny objaw i proszę się nie dziwić, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to jest to wielokrotnie niemożliwe. Trzeba zawsze szukać kompromisu, bo sprzęt do astro nie należy do tanich. Życzę aby Astromarket dynamicznie się rozwijał ku zadowoleniu wszystkich, zarówno sprzedających i kupujących. Aby nie zanudzać kończę swoje wywody i czekamy na następne akcje promocyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dla mnie jasne, że wolicie walczyć o rynek klientów z większą gotówką, ale nie zapominajcie też o tych innych.

Gdybyś miał rację i Astromarket powstałby tylko z pobudek finansowych, to byłoby dokładnie odwrotnie. Zamiast wprowadzać marki premium handlowalibyśmy tanimi gadżetami (choć wkrótce i po nie się schylimy), bo na tym jest prawdziwy biznes. Nie dość, że marże duże, to do tego wolumen sprzedaży przeogromny. Z tego żyje większość polskich sklepów astro. Na najdroższym sprzęcie mamy najmniejsze marże i, jak się domyślasz, nie sprzedajemy 20 sztuk APO za 50K zł dziennie ;)

 

Co do ES - tak, jak napisałeś, respektujemy wyłączność na import ES na Polskę i w tej chwili nie zamierzamy importować samodzielnie tej marki. Mamy nadzieję, że importer powiększy z czasem asortyment, tak żebyś był uszczęśliwiony. Tak, jak napisałem wcześniej, nie zamierzamy bić się tam, gdzie rynek jest już "zorganizowany". Zajmujemy miejsce które nam prywatnie odpowiada, z którym czujemy się dobrze. Jasne jest, że to co my lubimy, nie każdemu musi odpowiadać. Nie mamy żadnej pretensji o tego typu krytykę.

 

Wojteksw - dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, mam jeszcze jedną propozycje w sprawie sklepu. Czy byłaby taka możliwość utworzenia zakładki w AstroMarket np. Informuj mnie o promocjach lub coś podobnego dla wybranego artykułu. Wtedy macie podgląd w postaci, że dla przykładu 15 osób jest zainteresowana zakupem teleskopu X. Daje to obraz, jakie jest w przybliżeniu zainteresowanie i czy jesteście ściągnąć taką ilość po określonej marży, w tedy każdy jest zadowolony. Wilk syty i owca cała, jak to mawiali kiedyś wykładowcy w dawniejszych szkołach ekonomicznych. Chociaż i tak wiesz ile razy jest przeglądany dany produkt, ale jest to nie reprezentatywne, bo wielokrotnie otwieram dany produkt aby oko ucieszyć . A i tak go nie kupię, bo mnie na to nie stać lub sprawdzam tylko dane techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie mogę nie odpowiedzieć :)

 

Gdybyś miał rację i Astromarket powstałby tylko z pobudek finansowych, to byłoby dokładnie odwrotnie.

 

W swoim poprzednim poście napisałem: Jest dla mnie jasne, że wolicie walczyć o rynek klientów z większą gotówką, ale nie zapominajcie też o tych innych. Z tego broń Boże nie wynika, że sugerowałem, że Astromarket powstał tylko z pobudek finansowych. Wynika jedynie to, że rozumiem, że najpierw sięga się tam, skąd jest największy zwrot z inwestycji. IMHO nie ma w tym nic złego.

 

 

Zamiast wprowadzać marki premium handlowalibyśmy tanimi gadżetami (choć wkrótce i po nie się schylimy), bo na tym jest prawdziwy biznes. Nie dość, że marże duże, to do tego wolumen sprzedaży przeogromny. Z tego żyje większość polskich sklepów astro. Na najdroższym sprzęcie mamy najmniejsze marże i, jak się domyślasz, nie sprzedajemy 20 sztuk APO za 50K zł dziennie ;)

 

IMHO jest chyba nieco inaczej niż piszesz. Największe marże są na najdroższym sprzęcie, tym na który najtrudniej znaleźć klienta. Tanimi gadżetami, jak to określiłeś, handlują wszyscy i tu nie zarabia się na wysokich marżach, bo te są niewielkie właśnie przez to, że ... wszyscy nimi handlują (a konkurują głównie marżą, bo tak najprościej). Przy gadżetach zarabia się głównie na wolumenie sprzedaży.

 

W tym kontekście można się też pozastanawiać jak to jest z tym 50% upustem dla klienta w przypadku konkretnego APO. Albo zarabiacie na tym coś koło 50% i wtedy rzeczywiście możecie sobie na to pozwolić na taki upust w przypadku małych kilku sztuk, albo ... jesteście tacy kochani, że dotujecie sprzęt, czyli de facto sprzedajecie ze stratą rzędu ok. 1000 - 2000 zł. No cóż, może po prostu jesteście tacy kochani :)

 

 

Co do ES - tak, jak napisałeś, respektujemy wyłączność na import ES na Polskę i w tej chwili nie zamierzamy importować samodzielnie tej marki. Mamy nadzieję, że importer powiększy z czasem asortyment, tak żebyś był uszczęśliwiony.

 

Nie rozumiem określenia "respektujemy wyłączność". Albo inna firma ma na coś wyłączność i w związku z tym producent Wam czegoś nie sprzeda, albo najzwyczajniej możecie kupić, tylko z sobie znanych powodów tego nie robicie.

 

Z tego co mi wiadomo, Astrozakupy sprowadzają sprzęt z centrali Meade z Niemiec i chyba jednak nie mają wyłączności na PL. Po prostu Meade w EU nie sprzedaje ESów achro, woli sprzedawać Petzvale z logo Bresser - Messier. Skoro wcześniej pisałeś, że sprowadzacie coś z USA, to pomyślałem, że przecież możecie też brać krótkie archo ESa F6.5. Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że jednak nie mam co na to liczyć. Szkoda, ale rozumiem, że mogą być ku temu ważne, trudne do obejścia powody.

 

Z tego co mi wiadomo, importer nie planuje sprzedaży krótkich achro ES w PL, więc uszczęśliwiony nie będę.

 

 

Nie mamy żadnej pretensji o tego typu krytykę.

 

Skąd pomysł, że krytykuję ? To, że nie głaszczę po główce wcale nie oznacza, że krytykuję. Co najwyżej nie ze wszystkimi Twoimi stwierdzeniami się zgadzam. I nie należy tu się niczego więcej doszukiwać.

 

Pozdrawiam,

V

Edytowane przez vmisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim poprzednim poście napisałem: Jest dla mnie jasne, że wolicie walczyć o rynek klientów z większą gotówką, ale nie zapominajcie też o tych innych. Z tego broń Boże nie wynika, że sugerowałem, że Astromarket powstał tylko z pobudek finansowych. Wynika jedynie to, że rozumiem, że najpierw sięga się tam, skąd jest największy zwrot z inwestycji. IMHO nie ma w tym nic złego.

 

Jak Ci przyjdzie zainwestować 100 tysięcy EUR w stok magazynowy żeby zostać przedstawicielem drogich i uznanych marek to zmienisz troszkę spojrzenie na sformułowanie "zwrot z inwestycji" (na tanie marki wystarczy kilka tysięcy i nikt nie wymaga dużych stoków). Dodaj do tego długie noce i dnie spędzone na testach - ten czas można poświęcić na spędzenie z rodziną lub generowanie nowego przychodu. O tak elementarnych rzeczach jak "koszty pieniądza w czasie" czy "rotowanie stanów magazynowych" nie będę wspominał.

 

 

 

IMHO jest chyba nieco inaczej niż piszesz. Największe marże są na najdroższym sprzęcie, tym na który najtrudniej znaleźć klienta. Tanimi gadżetami, jak to określiłeś, handlują wszyscy i tu nie zarabia się na wysokich marżach, bo te są niewielkie właśnie przez to, że ... wszyscy nimi handlują (a konkurują głównie marżą, bo tak najprościej). Przy gadżetach zarabia się głównie na wolumenie sprzedaży.

 

Rozumiem, że prowadziłeś już sklep astro i ten wniosek opierasz na swoim doświadczeniu?

 

 

 

W tym kontekście można się też pozastanawiać jak to jest z tym 50% upustem dla klienta w przypadku konkretnego APO. Albo zarabiacie na tym coś koło 50% i wtedy rzeczywiście możecie sobie na to pozwolić na taki upust w przypadku małych kilku sztuk, albo ... jesteście tacy kochani, że dotujecie sprzęt, czyli de facto sprzedajecie ze stratą rzędu ok. 1000 - 2000 zł. No cóż, może po prostu jesteście tacy kochani :)

 

Dziękuje za tą analizę. Jest ona istotna dla mnie z punktu marketingowego. Obrazuje jak część społeczeństwa odbiera takie promocje. Następnym razem nim postanowimy w ten sposób promować produkt głęboko się zastanowimy... może faktycznie lepiej wydać parę tysięcy na foldery, naklejki, długopisy itp. promocyjne gadżety tak modne w wielu branżach...

 

 

 

Nie rozumiem określenia "respektujemy wyłączność". Albo inna firma ma na coś wyłączność i w związku z tym producent Wam czegoś nie sprzeda, albo najzwyczajniej możecie kupić, tylko z sobie znanych powodów tego nie robicie.

"respektujemy wyłączność" oznacza, że nie staramy się jej obejść różnymi dostępnymi ale nie koniecznie etycznymi biznesowo metodami.

 

 

 

Z tego co mi wiadomo, importer nie planuje sprzedaży krótkich achro ES w PL, więc uszczęśliwiony nie będę.

 

Więc może napiszesz do nich z postulatem aby zaczęli sprowadzać...zamiast dyskutować z nami na ten temat.

 

 

 

Skąd pomysł, że krytykuję ? To, że nie głaszczę po główce wcale nie oznacza, że krytykuję. Co najwyżej nie ze wszystkimi Twoimi stwierdzeniami się zgadzam. I nie należy tu się niczego więcej doszukiwać.

 

Używasz takiego ślicznego angielskiego skrótu na polskim forum więc może spotkamy się kiedyś F2F np. na testach lub obserwacjach? Daj znać a zorganizujemy coś ASAP. Tak na koniec FYI: Krytyka (łac.criticus - osądzający) – analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych) jako niezbędny element myślenia. (Wikipedia).

 

 

 

I na koniec. Jest to wątek który powstał z myślą o informowaniu forumowiczów o nowych i ciekawych pozycjach w Astromarkecie. Jeśli masz ochotę na takie dyskusję to załóż proszę odrębny wątek.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Jazz

Edytowane przez Jazz1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś mnie nabrał. Ja naprawdę myślałem, że Ty chcesz podyskutować, czyli też się czegoś dowiedzieć. Ale skąd - Ty wiesz lepiej, nawet to, jakie mamy marże. W zasadzie stwierdzenie "IMHO - jest inaczej niż piszesz" kończy naszą dyskusję, bo to jakbym Tobie napisał: "IMHO - jesteś kobietą", możemy sobie tak dyskutować przez najbliższe 20 lat. POMIDOR!

 

Ja skończę pierwszy. Możesz zasnąć z poczuciem wielkiej racji. Przekonałeś mnie, że nie mam racji w temacie tego, jak prowadzę własny biznes, jakie mam marże, jak wygląda polski rynek. Respect za wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojteksw - teoretycznie jest taka funkcja "Do listy życzeń". Poza tym, od deklaracji zakupu do samego zakupu daleka droga. Marże są na ogół stałe. Tylko kilku producentów uzależnia je od wolumenu sprzedaży, więc z naszej perspektywy nie jest to bardzo istotna informacja.

 

Pamiętaj, że to o czym piszesz mam w statystykach. Wiem jakie produkty są oglądane, ile generują odsłon, czasu wizyty, etc. Potrafią interpretować takie dane można określić, co interesuje klientów, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ES - tak, jak napisałeś, respektujemy wyłączność na import ES na Polskę.

 

Piszesz również o okularach? Z tego co pobieżnie sprawdzałem, to są u wielu sprzedawców, również u Was, a najtańsze bodaj w Astrokraku. Jak jest z wyłącznością w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co można dostać krótkiego Bressera Messiera w PL to Petzvale, a wzmiankowany przeze mnie ES, to zwykły achromat F6.5. No i są też różnice w detalach, np.: Crayford 10:1 w ES w porównaniu do zwykłego R&P w Petzvalu.

To jest petzval?

http://www.meade.de/en/products/product.html?tx_meadeproducts_pi1%5Bcmd%5D=pdis&tx_meadeproducts_pi1%5Bartid%5D=4827635&tx_meadeproducts_pi1%5Bview%5D=td&cHash=25321e76e54f8489f5c72d8c28484897

 

Wygląda na to, że tak, choć w niemieckich źródłach nie bardzo jest to napisane. A w czym Ci przeszkadza ten petzval? Prawdopodobnie dlatego w EU nie sprzedają dubletu, jeżeli w podobnej cenie mają 4 soczewki.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

aj bo źle linkujesz,

trzeba było tu: http://teleskopy.pl/Tuba-optyczna-Messier-AR-127S-127/635-Petzval-OTA-teleskopy-162.html

i już wszystko wiadomo:

"Tuba optyczna Messier R-127S to wysokiej klasy refraktor achromatyczny dedykowany do zaawansowanych obserwacji wizualnych i astrofotografii."

 

bo na stronie Meade pisze jakoś tak:

Use cases:

Telescopes for beginners

Astro Photography

Lunar and planetary observation

Deep Sky Observation

 

czyli jak w USA beginners w PL znaczy się zaawansowany

i wszystko jasne! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie samego interesuje jedna rzecz: dlaczego wszystkie krzesełka obserwacyjne są takie drogie w Astromarkecie?

http://astromarket.pl/niezbednik/krzeselka-obserwacyjne/drewniane-krzeselko-obserwacyjne-ts.html

Nie rozumiem co jest takiego drogiego w tych kilku kawałkach drewna? Jeśli to nie kwestia drogiego importu to nie wiem co.

 

Co do samego Astromarketu to bardzo mi się on podoba nawet pomimo tych ciut wysokich cen. :rolleyes:

Edytowane przez michal.w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie my produkujemy to krzesło, więc nie my ustalamy jego cenę. To krzesło jest akurat od TS: http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p165_Astrostuhl-von-TS---aus-Holz---hoehenverstellbar.html

 

Rozumiem, ale czy nie dało by się znaleźć w Polsce tańszych sprzedawców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nadepnąłem na odcisk z tą analizą zniżek :) Niektórzy chyba wzięli mnie za konkurencję z Teleskopy.pl :)

 

Panowie, nie naprężajcie się tak, wystarczy nie robić wrażenia, że biznes się robi pro publico bono. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że biznes robi się po to aby zarobić. I nie ma w tym nic złego.

 

Pozdrawiam serdecznie,

V

Edytowane przez vmisiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie naprężajcie się tak, wystarczy nie robić wrażenia, że biznes się robi pro publico bono. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że biznes robi się po to aby zarobić. I nie ma w tym nic złego.

To jest kolejne twoje "wydaje się". Sorry. Sam wymyśliłeś sobie tę tezę i sam sobie z nią polemizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale czy nie dało by się znaleźć w Polsce tańszych sprzedawców?

Preferujemy polskich dostawców. Jeżeli ktokolwiek wskaże mi takiego producenta, to z radością wstawimy do oferty. Problem w tym, że w temacie produkcji akcesoriów astro jesteśmy, jako kraj, na szarym końcu, a w zasadzie - jeszcze dalej. Kiedyś mówiło się "sto lat za murzynami", dzisiaj trzeba uważać, bo można kogoś urazić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nadepnąłem na odcisk z tą analizą zniżek :) Niektórzy chyba wzięli mnie za konkurencję z Teleskopy.pl :)

 

Panowie, nie naprężajcie się tak, wystarczy nie robić wrażenia, że biznes się robi pro publico bono. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że biznes robi się po to aby zarobić. I nie ma w tym nic złego.

 

Pozdrawiam serdecznie,

V

 

Wprost przepadam za takimi mądralińskimi, niby kończy ale szpile wsadzi.

 

Pokaż mi gdzie "robimy wrażenie" biznesu pro publico bono?

Nawet mi nie przeszła konkurencja przez myśl - a czemu Tobie?

Pokaż mi "analizę zniżek"? Czy znów muszę Ci podać definicję (tym razem analizy) czy już sam wiesz gdzie szukać. To co zaprezentowałeś nie ma się nijak do analizy.

 

Jeśli nabrałeś przekonania, że w tej branży są marże na poziomie 50% to nie zastanawiaj się i otwieraj następny sklep.

 

Pzdr

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!.

To i tak niczego nie załatwi,czepianie się cen i ofert w konkretnych sklepach niczego nie zmieni.Co w naszym kraju z małej literki jest tanie?,benzyna,olej napędowy,akcyza,podatek,żywność,opał lub czynsz?.Wszystko to ma wpływ na ceny a zapowiedzi następnej drożyzny już są.Nie sądzę że odpowiedzialni za to wszystko są sprzedawcy,owszem są droższe sklepy i tańsze i tu mamy wybór bo możemy sobie przecież wybrać,ale te sklepy także muszą opłacać czynsz i podatek,niektóre mają swój lokal i tam pewnie jest taniej.Po za tym sklep który startuje od zera na rynku ma ciężko,sprzedaż mała a opłaty lecą.

 

Jest wiele czynników wpływających na ostateczną cenę,ale im więcej Tych sklepów,tym dla Nas lepiej.

W sumie to ja nie bardzo wiem o co ten spór,kupujecie gdzie Chcecie.

Edytowane przez antares1972
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.