Skocz do zawartości

Grzywa pelikana


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Czy brak komentarzy oznacza, że jest słabo, średni, czy wręcz przeciwnie? Za ciemno? Za jasno? Za kolorowo?

za.... je.... fajnie ...

 

Znalazłem

Tu jest fotografia Bogdana J. z innego forum - to jest według mnie majstersztyk !

http://www.starrysite.com/pliki/galeria/duze/NGC7000%20starrysite%20FF.jpg

 

bardziej agresywna i dramatyczna, z większym kontrastem,

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwie ostanie pięknie się prezentują. To poważne pytanie, istnieje szansa, żeby pojawiły się w sprzedaży Astromarketu, w bardzo dobrej jakości? Już zobaczyłem je oprawione w antyramie, jako obraz (tak jak to powyżej zrobiłeś) wielkości 40x60cm, nad moim biurkiem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za.... je.... fajnie ...

 

Znalazłem

Tu jest fotografia Bogdana J. z innego forum - to jest według mnie majstersztyk !

http://www.starrysite.com/pliki/galeria/duze/NGC7000%20starrysite%20FF.jpg

 

Zależy kto co lubi. Ja osobiście starałem się zdecydowanie mniej "ciągnąć" materiał, co oczywiście nie równa się temu, że uważam się za "lepszego". Po prostu robię to inaczej - bez oceniania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mam, ale trochę zmieniłem technikę i chciałbym wszystkie zrobić z jednego setupu i w z takim samym processingiem (żeby seria była).

 

Czy brak komentarzy oznacza, że jest słabo, średni, czy wręcz przeciwnie? Za ciemno? Za jasno? Za kolorowo? ;)

Adam ,litości ZA GORĄCO! Nie każdy ma klimę w biurze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę to drukował dla siebie, więc jak już przetrenuję kolorystykę na princie, to mogę ci trzasnąć. Nie ma problemu.

 

PS. Ale dopiero, jak zrobię 3 zdjęcie, bo to z założenia "triplet" ;)

 

 

Wystaw na sklep z jakąś niezaporową ceną. W antyramy pójdzie do obserwatorium. I pomysł poddam. Zrób kilka takich serii z podobnie efektonymi obiektami ale podpadajacych pod rózne kolorystyki. Ta seria jest "niebiesko-zółta", ale na pewno da się wykopać zestaw galaktyk np. w samych żółciach (M51 + Sombrero + antenki) inny set w czerwieniach (tu na mgławicach emisyjnych można poszaleć) jeszcze inny w zimnych szarościach (pare niezwykle ciekawych refleksyjnych mozna by tu dobrać) i na sto procent, nie jeden astroamator zdoła przekonać swoją opiekunke ogniska domowego, że zestaw nr. 6 idealnie bedzie pasował do sypialni / jadalni / kominka ;)

 

Wszyscy bedą zadowoleni. I Baby i astrofociarze a I tobie bedzie miło jak twoje prace trafią pod strzechy :)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że pierwsze moje zdjęcie narrowband wykonałem przy tym samym kadrze (prawie). Ciekawe, czy dla każdego widoczna jest różnica. Dla mnie, maniaka astrofotografii, różnica jest przepastna. Pewnie dla innych - niekoniecznie.

 

http://astropolis.pl/topic/23010-ic5070-pelikan/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Adam_Jesion" post="496953" timestamp="1371753405

Handel astrofotografią? To byłby dopiero skandal środowiskowy ;);)

 

Osobiscie bardzej sobie cenie zdrowy wolny rynek niz astro-marksizm i samozwanczych trybunow ludu :)

 

Moja ocena i decyzje będą bazowac na cenie i jakosci, a jakos w twoim przypadku nie targają mną wieksze obawy o zaden z tych parametrow.

 

Btw. Mam nadzieje, ze w imie jakiejs dziwnej presji jakiegoś lobby "liderow czegostam" nie odpuscisz pomyslu (o ile ma sens) lub nie zaczniesz jak zwykle placic z wlasnej kieszeni i rozdawać.

 

* Do ew. Hipokrytow nadinterpretatorow i cytowaczy bez zrozumienia. Mam głęboko w dupie wszelkie teorie i opowiesci komentujące to co właśnie napisałem. :)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny set w czerwieniach (tu na mgławicach emisyjnych można poszaleć)

 

Jak tak pomyślę, to czerwieniami a la MaPa, mógłbym sobie cały pokój wytapetować :D

 

Handel astrofotografią? To byłby dopiero skandal środowiskowy ;);)

 

Dlaczego? Nie widzę powodu...myślę...nadal nie widzę :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Nie widzę powodu...myślę...nadal nie widzę :uhm:

 

To dobrze, że nie widzisz w tym problemu. Znaczy, że jesteś normalny. To był taki żarcik historyczny. Mieliśmy tu poważne kryzysy przez "aspekt komercyjny w astrofotografii". Co więcej, u zarania największych afer stała "chęć zarabiania na astrofotografii" :)

 

PS. Kiedyś nawet posunąłem się do szokującego żartu. Napisałem, że kupiłem nową wielką kamerę, żeby drukować plakaty - na sprzedaż :) Ojojoj, co to się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby każdy trochę lizną własnej przedsiębiorczości, może inaczej patrzyłby na te sprawy. Cóż w tym złego, jak coś jest dobre znajdzie nabywcę.

System nie działa w dwie strony, ja chcę za darmo, ale jak ja bym miał się potrudzić o wtedy się cenimy ...

Jakby można było Adam, ja też bym kupił od Ciebie taki obrazeczek.

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się skusił na taki obrazek, jakoś na zachodzie czołowi astrofotografowie nawet na swoich stronach sprzedają fotki, piszą książki, wydają tutki na DVD - Ja nic w tym złego nie widzę.

 

 

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.