Skocz do zawartości

Grzywa pelikana


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie tkwi haczyk poza doświadczeniem

Nie wiem. Chyba nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Jak się blisko 20 lat pracuje w Photoshopie, to trochę jak z chodzeniem, nie czujesz oporu materii. Przynajmniej mam łatwiej, bo nie ogranicza mnie narzędzie i warsztat. Otwieram, przebieram materiał, stackuje, przygotowuje warstwy dla koloru, balansuję tonację. Amen.

 

No i ważne jest też to, że sprzęt "nie przeszkadza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za.... je.... fajnie ...

 

Znalazłem

Tu jest fotografia Bogdana J. z innego forum - to jest według mnie majstersztyk !

http://www.starrysite.com/pliki/galeria/duze/NGC7000%20starrysite%20FF.jpg

A mi zdecydowanie bardziej przypadła do gustu fotka Adama. Kolory wg. mojego gustu są bardziej wyraziste. I to co najbardziej mi się podoba to ostrość. Zdjęcie nie jest takie miękkie jak pod twoim linkiem. Zaznaczam że to tylko mój gust. Nie znam się więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - a może to co sugerowałem Wesselowi , tak niechcący uruchomić jakiś programik "video-nagrywający" to co ty tam robisz przy tych fotografiach ? Można by oglądać , studiować godzinami te twoje "machnięcia krzywymi, , balansacje, tonacje..." - chętnie zapłacę za taki filmik instruktażowy. - praktycznie- jak przy podglądaniu ... :D

 

Sama przyjemność oglądać efekty końcowe i może ... ? jak powstaje dzieło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Chyba nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Jak się blisko 20 lat pracuje w Photoshopie, to trochę jak z chodzeniem, nie czujesz oporu materii. Przynajmniej mam łatwiej, bo nie ogranicza mnie narzędzie i warsztat. Otwieram, przebieram materiał, stackuje, przygotowuje warstwy dla koloru, balansuję tonację. Amen.

 

No i ważne jest też to, że sprzęt "nie przeszkadza".

 

Brzmi niewiarygodnie prosto "Otwieram, przebieram materiał, stackuje, przygotowuje warstwy dla koloru, balansuję tonację" ale wiem, że bardziej te 20 lat opisuje efekt na tym by tak "prosto" działać.

A może jest tak prosto, tylko zbyt komplikujemy sprawę, zaskakujące ... A może poleciłbyś jakiś tutorial ... czy chociażby wskazać drogę ...

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, nie chcę cytować słów z piosenki Grzegorza T. ale już zacznę ;): ...a ja czekam i czekam i czekam i tylko ciebie(triplecie) wciąż wołam, ciebie(triplecie) wzywam z daleka...

Więc kiedy Triplet będzie dla nas dostępny? Wiem, wiem artysty się nie pogania, ale... .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Podwieszę się tutaj :)


Seeing "pierniczy" mi gwiazdki jak tylko potrafi, są okna ok 22 i ok 23-3 dobrej stabilności, o innej porze z gwiazd wychodzą miśki a czasem wręcz puszki dosłownie :]

 

IC5067.jpg

 

http://astrofotografia.republika.pl/brigh_dark_nebulae/IC5067.htm

 

 

Parametry - 20x20 min. (seeing poor)
Detektor - ATIK TITAN mono
Optyka - home made Newton 320/1500
Montaż - home made Yoke equatorial mount
Prowadzenie - home made auto giuder + home made OAG
Filtry - Baader H-alpha 35nm

 

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiegowo? :) Przecież to "prosta" fizyka światła. Jak popatrzysz sobie na kolorowy spajk, to zauważysz, że jest on kolorowy ;) Mieni się barwami tęczy - prawda? Więc jak nagle wytniesz drobny fragment widma, to nie będziesz widział reszty, czyli - dziury.

 

Poniżej prosta ilustracja tego zjawiska. Jeżeli będziemy fotografować w bardzo wąskim widmie, to na spajk działa jak spektrograf i pokaże przerywane widmo.

spectrum.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.