Skocz do zawartości

Sh2-155 Cave Nebula


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj że to Ha przez OSC. Nie mam zwyczaju wkładać swoich fotek w wątki innych , ale mnie Maquu sprowokowałeś

 

http://www.astrofun.pl/index.php/gallery/category/4-nebulas#

Tam są dwa robione róźnymi setupami.

I na obu więcej widać :)

Nie jestem zwolennikiem sztucznych spajków. Spajki nie są dla mnie ozdobnikiem, tylko artefaktem wynikającym z konstrukcji opttyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie Maquu sprowokowałeś

Nie to było moją intencją, prowokator ze mnie kiepski, od razu mnie demaskują ;)

 

Ale nie kumam...Przecież mamy z Pawłem te same kamery OSC...Więc pamiętam, że to OSC :) Stąd pozwoliłem sobie porównać. A nie mam pewności, czy Twoje zdjęcie RGB na których rzeczywiście widać więcej to zdjęcia z OSC, bo nie są opisane, a jeśli nie z OSC, to Twoje porównanie już nie będzie miarodajne...Albo inaczej - Tak, zgadzam się - nic nie widać, ale... :)

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że wdrażasz Ha do OSC :)

Zacytuję "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" :-) sensor w QHY8L jest bardzo czuły na Ha i dlatego pozwala wykorzystywać ten filtr. Wiem, że jest to zaledwie ułamek tego co jest na mono, ale... patrz pierwsze zdanie :-)

 

Jak dopalę kolor to zobaczymy jak wyjdzie. Nie ma co porównywać OSC z mono na Ha, bo wiadomo która wygra - ale możliwości QHY8L nie są takie małe pod tym względem.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle, w pełni zgadzam się z tym, co napisał Wessel. Nie fotografuję, więc nie oceniam od strony warsztatu, tylko estetycznie. Wersję bez spików kupuję w całości. Ta ze spikami wygląda jakby mniej naturalnie i jakoś do mnie nie przemawia. Słowami laika, prawdopodobnie rzecz w tym, że na Twom zdjęciu spiki są bardziej ostre niż gwiazdki. Jako punkt odniesienia proszę rzuć okiem na to: http://astropolis.pl/topic/36691-sh2-155-cave-nebula/?hl=%2Bcave+%2Bnebula.

Może warto byłoby żebyś poeksperymentował z innymi, wcześniejszymi zdjęciami, do których masz już jakiś dystans. Obawiam się, że przy nowym materiale możesz długo się bujać z decyzją, a mimo to nie będzie potrafił rozsądzić która z wersji jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinię, ja również jestem zdecydowanie za wersją bez spajków - tą "z" zrobiłem tak, żeby zobaczyć co z tego wyjdzie i przy okazji zapytać się Was o zdanie.

 

Reasumując - wersja "z" jest eksperymentalna i raczej będę się trzymał mojego warsztatu obróbki bez spajków :-)

 

P.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.