Skocz do zawartości

SW200/1000 na dobsonie


anatol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na sprzedaż wędruje tuba SW200/1000 na dobsonie własnej produkcji. Tubę kupiłem dwa miesiące temu od użytkownika innego forum. Tuba kupiona przez niego razem z montażem wiosną tego roku - montaż zostawił sobie do refraktora ED. Stan praktycznie sklepowy. Sprzedaję, bo w moich warunkach nie wykorzystam możliwości sprzętu a poza tym to typowy DS-owy wymiatacz a mnie jednak bardziej interesją obiekty US (dlatego kupiłem tydzień temu długoogniskowy refraktor).

W zestawie mamy :
- tubę SW200/1000 z obejmami i szukaczem 8x50,
- kitowe okulary,
- montaż dobsona mojej produkcji - łożyskowana podstawa (cztery łożyska pokryte jakimś tworzywem), w osi pionowej plastikowe podkładki
(można dodać teflon jak ktoś chce), całość mega stabilna, bardzo dobrze się prowadzi (opór w osi poziomej można regulaować dokręcając
śrubę M10, którą połączone są obie części podstawy) i dosyć ciężka,
- w gratisie maska Bahtinowa, nowa, nieużywana przeze mnie w ogóle (węgierska).

Cena za całość 750 zł. Nie przewiduję rozbicia zestawu. Raczej odbiór osobisty (Krotoszyn, woj. wielkopolskie). Jeśli ktoś uprze się na wysyłkę to nie sprawy ale muszę doliczyć koszty przesyłki.
Zapraszam do kupna.

IMG_5552.jpg

IMG_5553.jpg

IMG_5554.jpg

IMG_5664.jpg

IMG_5672.jpg

IMG_5669.jpg

Edytowane przez anatol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna obniżka - 630 zł plus koszty wysyłki 70 zł (30 zł, które wcześniej podałem było u niezbyt wiarygodnego kuriera). Jeśli ktoś ma montaż klasy EQ5 lub wyżej to jest idealny zestaw wyjsciowy do astrofotografii.

Edytowane przez anatol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy mógł by ktoś wyrazić swoją opinę na temat zamiany mojej synty 6 cali na tubę 8 cali ? Czy naprawdę warto ? Różnica w cenie wyniesie od 100 zł do 350zł zależnie za ile sprzedam syntę. Na tyle ile mogłem to widziałem różnice w obrazie tych luster na np. Mgławicy Omega Nie było to aż tak super więcej choć może dłuższe paczenie dało by większą różnicę

Dziękuję za opinię

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wzrośnie powierzchnia lustra czyli zbierająca światło. O ile dobrze pamiętam będzie to wzrost o 56% (jak nie więcej) więc spora różnica.

Przyznam ponadto, że bardzo podoba mi się ta konstrukcja dobsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.