Skocz do zawartości

Astrofotografia planet


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma wygladać histogram w ASI 224, aby mieć poprawne kolory ? Nie fotografowałem nią za dużo, ale poza 1 zdjęciem Wenus cały czas wychodza mi te planety zielone. Zawsze trzymałem się histogramu ok. 75% (tak się sprawdza na kamerkach BW), tutaj mam 3 wartości dla każdego z kanałów i pod który mam ustawiać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Charon_X napisał:

Jak ma wygladać histogram w ASI 224, aby mieć poprawne kolory ? Nie fotografowałem nią za dużo, ale poza 1 zdjęciem Wenus cały czas wychodza mi te planety zielone. Zawsze trzymałem się histogramu ok. 75% (tak się sprawdza na kamerkach BW), tutaj mam 3 wartości dla każdego z kanałów i pod który mam ustawiać ?

Wszystko zależy jakich do niej użyjesz filtrów. Bez niczego standardowo 52Red-95Blue ale to jest parametr domyślny producenta do obrazowania dziennego bez filtra wycinającego podczerwień, jeśli spróbujesz tak robić astroobiekty, podczerwień zabije Ci niebieski i zielony. Wracamy więc do pytania,z jakim filtrem, bo z każdym parametry balansu muszą być inne :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym różnie bywa, bo np gdy nagrywałem Jowisza ASI224 na ładnym balansie kolorów, czyli podciągniętym niebieskim wynikowe zdjęcia były mętne, gdy nagrywałem go na zielono a dopiero potem po zestakowaniu wyrównywałem balans kolorów, Jowisz wychodził ładny i detaliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej.

Miał ktoś taki problem, że Autostackert stackuje materiał i zdjęcie finalne jest bez obiektu (całe czarne)?

wszystko gra:

Analiza zrobiona.

Punkty allignacyjne na tarczy pokazuje.

Męczy materiał odpowiednio długo.

A zdjęcia wychodzą puste...

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
40 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Ale zaraz, po co chcesz debayeryzować mono?

Hmm może inaczej, pytanie faktycznie jest głupie.

Co może być przyczyną takich artefaktów po stackowaniu? Przypomina mi to jakąś błędną debayeryzację, stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostakkert robi coś takiego, szczególnie jak włączysz drizzle. Podejrzewam, że jest to jakiś błąd w algorytmie stackowania, bo jakaś kratka jest praktycznie zawsze, tylko przeważnie jej nie widać na pierwszy rzut oka - ale jak np. wrzucę stacka do Affinity Photo i odpalę FFT Denoise, to widać taki cykliczny "szum", który raczej zawsze łatwo się usuwa. No ale u Ciebie to jakieś takie ekstremum.

Możesz spróbować innych parametrów stackowania (większe AP, bez drizzle'a), albo zestackować to w innym programie i zobaczyć co będzie.

Ewentualnie wrzuć gdzieś do pobrania kawałek pliku .ser czy .avi czy co tam masz, tak jak zeszło z kamery, to zobaczymy co tam siedzi. Bo może w sumie coś powłączałeś w PIPP (nie wiem, czy się tak da, ale może na siłę zrobiłeś debayeryzację z mono?) i stąd ten wzorek.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Autostakkert robi coś takiego, szczególnie jak włączysz drizzle. Podejrzewam, że jest to jakiś błąd w algorytmie stackowania, bo jakaś kratka jest praktycznie zawsze, tylko przeważnie jej nie widać na pierwszy rzut oka - ale jak np. wrzucę stacka do Affinity Photo i odpalę FFT Denoise, to widać taki cykliczny "szum", który raczej zawsze łatwo się usuwa. No ale u Ciebie to jakieś takie ekstremum.

Możesz spróbować innych parametrów stackowania (większe AP, bez drizzle'a), albo zestackować to w innym programie i zobaczyć co będzie.

Ewentualnie wrzuć gdzieś do pobrania kawałek pliku .ser czy .avi czy co tam masz, tak jak zeszło z kamery, to zobaczymy co tam siedzi. Bo może w sumie coś powłączałeś w PIPP (nie wiem, czy się tak da, ale może na siłę zrobiłeś debayeryzację z mono?) i stąd ten wzorek.

Bardzo dzięki za radę, właśnie testuję PlanetarySystemStacker i wychodzi dużo lepiej. Faktycznie AS!3 coś tutaj miesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, mam pytanie odnośnie kamery ASI678MC, konkretnie czy jest możliwe sterowanie nią ze smartfona z iOS tylko poprzez połączenie przewodem OTG? Bo chce zakupić ale w sklepach z jednej strony mówią że można, z drugiej że nikt tak nie robi…może tu jest ktoś kto coś wie w tym temacie, proszę o informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.