Skocz do zawartości

Pomiędzy Łabedziem a Cefeuszem czyli Sh2-124


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka bardzo podobna w warstwie do Ha z Sh2-125 czyli znanego Kokona, aczkolwiek zupełnie pozbawiona refleksyjnej niebieskiej części.

W Warszawie robilem Ha ( 12 godzin, 36 x 1200 sekund) Veloce RH 200 i STL 11000, a na wakacjach w Trogirze dograłem kolorek - 10x300 sekund na kanał LRGB FSQ 106N i Atikiem One 9M.

Złożenie dwóch tak różnych obrazków to koszmar, prawie obgryzłem klawiaturę z wściekłości 5640dc78d6ba7_37Oh.png

 

90c639dca644c95a41dc419786118072.16536x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał Ha jest najbliższy czerwieni więc przyjęło się aby właśnie na taki kanał "rzutować" zebrany materiał wodorowy. Ale to tylko przy złożeniach H-RGB H-LRGB.

Przy narrowbandzie jest zasadniczo dowolność :/, ale jest 2-3 "szkoły - palety" mapowania na kanał RGB i L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka bardzo podobna w warstwie do Ha z Sh2-125 czyli znanego Kokona, aczkolwiek zupełnie pozbawiona refleksyjnej niebieskiej części.

W Warszawie robilem Ha ( 12 godzin, 36 x 1200 sekund) Veloce RH 200 i STL 11000, a na wakacjach w Trogirze dograłem kolorek - 10x300 sekund na kanał LRGB FSQ 106N i Atikiem One 9M.

Złożenie dwóch tak różnych obrazków to koszmar, prawie obgryzłem klawiaturę z wściekłości 5640dc78d6ba7_37Oh.png

 

 

Czy RGB to tradycyjnie bin2?

 

A propos Ha... By zebrac 12h materialu to przy 0% odrzucie potrzeba ze 4 noce.

Powody odpadow to z grubsza rzecz biorac:

- problemy z prowadzeniem - pod kontrola uzytkownika (zaleznie od doswiadczenia, sprzetu, itd)

- brak ostrosci (FWHM) - pod kontrola uzytkownika (zaleznie od doswiadczenia, sprzetu, itd)

- przeszkody w trakcie sesji, glownie chmury itp (samoloty/satelity da sie usrednic) - bez kontroli

 

Jaki odestek materialu nadaje sie do obrobki w Twoim przypadku? 30%? 50%? 80%? 98%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy RGB to tradycyjnie bin2?

 

A propos Ha... By zebrac 12h materialu to przy 0% odrzucie potrzeba ze 4 noce.

Powody odpadow to z grubsza rzecz biorac:

- problemy z prowadzeniem - pod kontrola uzytkownika (zaleznie od doswiadczenia, sprzetu, itd)

- brak ostrosci (FWHM) - pod kontrola uzytkownika (zaleznie od doswiadczenia, sprzetu, itd)

- przeszkody w trakcie sesji, glownie chmury itp (samoloty/satelity da sie usrednic) - bez kontroli

 

Jaki odestek materialu nadaje sie do obrobki w Twoim przypadku? 30%? 50%? 80%? 98%?

To jakas nowa swiecka tradycja ? Skąd Ci się wzięła ta tradycja? Ja robię PRAWIE wszystko w bin 1 za wyjątkiem bardzo ciemnych obiektów w NB.

Ja mam odrzut 0% z tytułu braku ostrości lub złego prowadzenia . W pierwszym przypadku wspiera mnie FLI ATlas z kompensacją temperatury, w drugim montaz ASA DDM 60.

Odrzutów pogodowych nie liczę. Jak nie ma gwarantowanej pogody to nie wytaczam armat i tyle. Ha zajęło mi 5 nocy na początku lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.