Skocz do zawartości

Galaktyka galaktyk czyli 31 numer katalogu Messiera


Pav1007

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym popracował nad kolorystyką, jest za niebiesko... M 110 np. jest niebieska na Twojej fotce, a raczej widuje się jej kolorystkę jako sepia..

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym popracował nad kolorystyką, jest za niebiesko... M 110 np. jest niebieska na Twojej fotce, a raczej widuje się jej kolorystkę jako sepia..

Dzięki Maćku za uwagi. Faktycznie M110 jest kapkę za niebieska. Przykręcę trochę niebieski i zobaczę jak to będzie wyglądać.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, ano da się trochę wyciągnąć z poczciwego Canona :-) 70D ma nowszą matrycę i to ułatwia walkę z szumem i sygnałem.

 

CR2 zajmuje 30MB więc kompresja go do 2MB zjadła by cały plik. Tutaj udostepniona jedna z klatek z sesji (CR2): https://drive.google.com/file/d/0B_YgC9iR1HbVRHE5TlVzUWxpajQ/view?usp=sharing

 

Paweł

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr, ano da się trochę wyciągnąć z poczciwego Canona :-) 70D ma nowszą matrycę i to ułatwia walkę z szumem i sygnałem.

 

CR2 zajmuje 30MB więc kompresja go do 2MB zjadła by cały plik. Tutaj udostepniona jedna z klatek z sesji (CR2): https://drive.google.com/file/d/0B_YgC9iR1HbVRHE5TlVzUWxpajQ/view?usp=sharing

 

Paweł

 

Dzięki Paweł,

Chciałem zobaczyć jak wygląda materiał źródłowy i co z niego się da wyciągnąć posiadając wiedzę.

Moje surowe klatki w sumie wyglądają podobnie, tylko daleko mi do tego, żeby wydobyć z nich to co Ty.

Mam nadzieję, że kiedyś też się nauczę.

:)

Pozdrawiam i gratuluję

 

Piotr

Edytowane przez Grzędziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ma przesadnie nasycone kolory stąd bierze się ta niebieskosć. Zmniejszyłem je o 50% i wygląda normalnie.

Dzięki za uwagę - M31 w tej kolorystyce podoba mi się najbardziej. Nad M110 będę pracował oddzielnie i wtedy faktycznie zmniejszę jej saturację.

 

 

 

Dzięki Paweł,

Chciałem zobaczyć jak wygląda materiał źródłowy i co z niego się da wyciągnąć posiadając wiedzę.

Moje surowe klatki w sumie wyglądają podobnie, tylko daleko mi do tego, żeby wydobyć z nich to co Ty.

Mam nadzieję, że kiedyś też się nauczę.

:)

Pozdrawiam i gratuluję

 

Piotr

Dzięki, na pewno się nauczysz - każdy kiedyś zaczynał. Ja też nie mówię, że znam wszystko idealnie i najlepiej. Popełniam błędy ale staram się na nich uczyć :-)

 

P.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.