Skocz do zawartości

Witaj na forum skupiającym największą społeczność astronomiczną w Polsce - Astropolis.pl
Zachęcamy do rejstracji, dzięki której uzyskasz dostęp do wszystkich funkcji Astropolis.pl. Po tym, jak założysz swoje konto i zalogujesz się do systemu będziesz mógł zakładać wątki, odpowiadać we wszystkich tematach, oceniać posty innych użytkowników, a także korzystać z rozbudowanego systemu komunikacji między użytkownikami. Jeśli masz już swoje konto, zaloguj się tutaj - w przeciwnym wypadku zarejestruj konto - za darmo - teraz!
Zdjęcie

Ruch planet na niebie, konfiguracje Planet (VIDEO)

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 163 postów

*
Popularny

Hej :) Przedstawiam mój kolejny filmik. Tym razem troszkę teorii, elementarnej wiedzy z zakresu ruchu planet na sferze niebieskiej. Zachęcam do pozostawienia opinii - tylko dzięki opiniom uda mi się ulepszyć kanał :) Zapraszam też oczywiście do subskrybowania kanału i like'owania fanpage (mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu tym zdaniem) :D

+14
Rury: Synta 12" i Synta 5"
Okularki: Super 25, SWA 9mm, SWA 6mm
Filtry: Baader Neodynium Moon&SkyGlow

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6028 postów

Kozak materiał. Dodałbym tylko kilka niuansów/ciekawostek, np o tym że Jowisz nie do końca orbituje wokół Słońca, albo o próbie tłumaczenia "pętli" za pomocą epicyklów ;)

+1
Post rekomendują: Mathef,

Równość dla wszystkich kolorów! Stowarzyszenie LRGB

ekolog

ekolog

Astropolis.pl

• Społeczność Astropolis
  • 5404 postów

Treściwe i wnoszące cenną wiedzę.
Examples:

Planety zewnętrze najlepiej obserwować między jej położeniami w kwadraturze wschodniej i zachodniej. Najlepsza elongacja to 180 stopni.

Następny tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca już 11 grudnia 2117 ... niewielu z nas go zobaczy ... pewnie jakiś promil :)

Pozdrawiam

+1
Z pierwszą lornetką astronomiczną lub teleskopem kup latarkę diodową czerwoną (o mapkach szukaj na forum)
WSZYSTKIE WSZECHŚWIATY SĄ WIECZNE
Wielki Wybuch był tylko etapem na drodze od nieskończonej przeszłości

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 163 postów

Kozak materiał. Dodałbym tylko kilka niuansów/ciekawostek, np o tym że Jowisz nie do końca orbituje wokół Słońca, albo o próbie tłumaczenia "pętli" za pomocą epicyklów ;)

Słuszna uwaga :) O epicyklach sam pomyślałem ale już było troszkę za późno. Na temat Jowisza nie wpadłem :D W sumie też fajne info pasujące do tego filmu. Dzięki :)

0

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 486 postów

Hej :) Przedstawiam mój kolejny filmik. Tym razem troszkę teorii, elementarnej wiedzy z zakresu ruchu planet na sferze niebieskiej. Zachęcam do pozostawienia opinii - tylko dzięki opiniom uda mi się ulepszyć kanał :) Zapraszam też oczywiście do subskrybowania kanału i like'owania fanpage (mam nadzieję, że nie złamałem regulaminu tym zdaniem) :D

A jak z prawami autorskimi?:)

Bo z chęcią byśmy ten filmik pokazywali w naszej Astrobazie:)

0

sygnatura_aehxwrs.png

Pav1007

Pav1007

Astrofotograf stosowany

• Moderator
  • 3254 postów

Materiał świetny! za pozwoleniem chciałbym udostępnić go u siebie na FanPage'u :-)

+1

Pozdrawiam
Paweł Radomski

Strona: http://astroscapes.eu

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6028 postów

Chyba o to chodzi, żeby rzucać gdzie się da. Jak widać w internetach, bardzo ważna jest podstawowa edukacja w temacie bo inaczej pojawiają się sensacyjne pomysły na funkcjonowanie świata ;)

+3
Post rekomendują: RomekAstrobaza, Pav1007, MateuszW,

miron_z

miron_z

Alnitak

• Astroamator
  • PipPip
  • 55 postów

Fajny film. Chętnie go pokażę dzieciakom w szkole :icon_wink:

Taki drobny błąd zauważyłem:

zrzut.png

powinno być 0 zamiast 9 w dacie.

Użytkownik miron_z edytował ten post 07 marzec 2017 - 15:02

+1

wampum

wampum

Antares

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 168 postów

Autor ma własna stronę na FB gdzie publikuje te materiały równocześnie wystarczy obserwacja i "like" + komentarz.

FB to chyba najszybszy sposób na "zaistnienie" wystarczy że koledzy i "znajomi" widza co robisz, następnie "znajomi Twoich znajomych" a później nastpuję zjawisko toczącej się kuli.

Co do materiału, każdy, który był dotychczas publikowany wnosi do przypomnienia lub poszerzania swojej wiedzy.

Ja się w końcu dowiedziałem co oznacza elongacja i inne-dzięki.

+1

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 163 postów

A jak z prawami autorskimi? :)

Bo z chęcią byśmy ten filmik pokazywali w naszej Astrobazie:)

Jak najbardziej po to to robię :)

Co do błędu w dacie to wiem o nim. Znalazłem go już po udostępnieniu. No trudno nauczka na przyszłość :)

EDIT: Zrobiłem tam małą adnotację ;)

Użytkownik Mathef edytował ten post 06 marzec 2017 - 22:18

+1
Post rekomendują: Behlur_Olderys,

RomekAstrobaza

RomekAstrobaza

Altair

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPipPip
  • 486 postów
Dziekuje;)
0

sygnatura_aehxwrs.png

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 163 postów

Materiał świetny! za pozwoleniem chciałbym udostępnić go u siebie na FanPage'u :-)

Sorki nie widziałem tego posta. Naturalnie że możesz :)

0

MateuszW

MateuszW

Syriusz

• Społeczność Astropolis
  • 4320 postów

Kurcze, jesteś po prostu genialny! Niezwykle merytoryczny i przyjazny w odbiorze materiał. Większość "konkurencji" nie dorasta do pięt :) Myślę, że z filmu skorzystają zarówno zaawansowani (jako uporządkowanie pojęć), jak i początkujący.

Choć z drugiej strony obawiam się, że dla "laika" to może być zbyt przeładowane treścią. Ale cóż zrobić, laikowi wypadałoby tłumaczyć te zagadnienia co najmniej godzinę, a szkoda czasu :) Pewne zdania, które dla nas wydaja się oczywiste, mogą być dla wielu czymś totalnie nie do przyswojenia. Ale gdybym sam miał zrobić taki film, to chyba nic bym nie zmieniał :)

FB to chyba najszybszy sposób na "zaistnienie" wystarczy że koledzy i "znajomi" widza co robisz, następnie "znajomi Twoich znajomych" a później nastpuję zjawisko toczącej się kuli.

Ja FB widzę nieco inaczej. To jest totalny śmietnik, w którym ginie wartościowa treść. Polubiłem stronę kolegi już dawno, a jak do tej pory nie przypominam sobie, żebym mi się pokazał choć jeden post w widocznym miejscu. Teraz zmieniłem ustawienia na "wyświetlaj najpierw", może pomoże, choć już z kilkoma stronami tak zmieniałem i nadal ich nie widzę.

Niestety, tylko prymitywne treści "dla mas" potrafią się przebić przez ten wszechobecny szajs na FB i zaistnieć na szeroką skalę. Merytoryczne i przyjazne w odbiorze, ale jednak tematycznie niszowe rzeczy, jak treści naszego kolegi zawsze pozostaną nieco w cieniu. No ale jasne jest, że lepiej promować swoje treści wszędzie gdzie się da, zawsze ktoś więcej na nie trafi.

Osobiście życzę Tobie jak największych sukcesów, jak największego rozgłosu i oglądalności. Twoje filmy spokojnie mogłyby zastąpić prymitywne i treściowo ubogie programiki na Discovery i wprowadzić tam nową jakość :)

+2
Post rekomendują: Mathef, miron_z,

SW CFP 200/800, NEQ6 Pro SynScan, Atik 383L+, PG Chameleon3, MPCC Mk3, IDAS LPS P2, Nagler 26, 9, 3.5mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon Action VII 12x50 CF

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Mathef

Mathef

www.astrolife.pl

• Społeczność Astropolis
  • PipPipPipPip
  • 163 postów

Kurcze, jesteś po prostu genialny! Niezwykle merytoryczny i przyjazny w odbiorze materiał. Większość "konkurencji" nie dorasta do pięt :) Myślę, że z filmu skorzystają zarówno zaawansowani (jako uporządkowanie pojęć), jak i początkujący.

Choć z drugiej strony obawiam się, że dla "laika" to może być zbyt przeładowane treścią. Ale cóż zrobić, laikowi wypadałoby tłumaczyć te zagadnienia co najmniej godzinę, a szkoda czasu :) Pewne zdania, które dla nas wydaja się oczywiste, mogą być dla wielu czymś totalnie nie do przyswojenia. Ale gdybym sam miał zrobić taki film, to chyba nic bym nie zmieniał :)

Ja FB widzę nieco inaczej. To jest totalny śmietnik, w którym ginie wartościowa treść. Polubiłem stronę kolegi już dawno, a jak do tej pory nie przypominam sobie, żebym mi się pokazał choć jeden post w widocznym miejscu. Teraz zmieniłem ustawienia na "wyświetlaj najpierw", może pomoże, choć już z kilkoma stronami tak zmieniałem i nadal ich nie widzę.

Niestety, tylko prymitywne treści "dla mas" potrafią się przebić przez ten wszechobecny szajs na FB i zaistnieć na szeroką skalę. Merytoryczne i przyjazne w odbiorze, ale jednak tematycznie niszowe rzeczy, jak treści naszego kolegi zawsze pozostaną nieco w cieniu. No ale jasne jest, że lepiej promować swoje treści wszędzie gdzie się da, zawsze ktoś więcej na nie trafi.

Osobiście życzę Tobie jak największych sukcesów, jak największego rozgłosu i oglądalności. Twoje filmy spokojnie mogłyby zastąpić prymitywne i treściowo ubogie programiki na Discovery i wprowadzić tam nową jakość :)

Nie wiem co napisać po Twojej opinii :D Ale od razu zabrałem się do pracy nad kolejnym odcinkiem pomimo późnej pory :D Dzięki!!!

+1
Post rekomendują: MateuszW,

Paether

Paether

Saiya-jin

• Administrator
  • 6028 postów

Nie zapomnij dodawać nowych filmów do playlisty "wszystkie" ;)

+1

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: astrolife

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników