Skocz do zawartości

Mgławica M 78 z Odernego


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, faktycznie chyba wstępnie wyrównałem poziomy w PS i zapisałem pod tą samą nazwą tracąc gołego stacka. Sorry, ale dziś nie dam już rady ponownie zestackować i wrzucić na dysk, bo długo to trwa. W każdym razie to zdjęcie jest efektem dalszej obróbki tego co wrzuciłem na dysk Google.

Edytowane przez Grzędziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten obiekt to mało materiału i zbyt wiele się z niego nie wyciągnie widzę , jakiś fitr LP stosujesz ? a grzanie się elektroniki to swoją drogą :) mam również ten sam problem 450d i staram się ten banding jak najbardziej wyeliminować , posiadam chłodziarkę do canona i ostatnio ulepszyłem ją oraz rozbebeszyłem tylnią część aparatu aby było lepsze chłodzenie matrycy i całej elektroniki , efekt jest znakomity

Edytowane przez RAV7766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie potrafię usunąć tych pasów, a wyciągając faktycznie są bardzo widoczne, pokazuje to co wyciągnąłem z obrazka, ale może komuś się uda usunąć i nas nauczy :D

Takich raczej już nie usunie się nigdy :) tu nawet nie pomoże Horizontal Banding Reduction w PS . elektronika się grzeje i wychodzą takie chu.. dziadostwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mam ten sam efekt. Ciekawe co jest przyczyną. Wiele zdjęć tym Canonem już popełniłem i ten problem nie występował. A chłodziarka w tym wypadku nie była potrzebna bo noc była mroźna -15*C

Niestety już Canony tak maja ale Twój 750d już powinien nie mieć takiego efektu , jedyne co pomoże to zmiejszyc iso do 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miło zobaczyć efekt zmagań ze zlotu:) . Niestety materiał jest raczej miernej jakości , potężne gradienty (pewnie od tego cholernego czerwonego światła na wieży nadajnika ), strasznie jasne tło, do tego gwiazdy placuszki - efekt bardzo kiepskiego seeingu. Mam to samo z moim materiałem , np M42 . Nie zdołałem nic sensownego z tego zrobić mimo sporej ilości materiału.

Niemniej jednak jakiś potencjał w tym materiale jest i warto sie jeszcze pobawić. Wrzucam na szybko obrobioną samą luminancję przyciętą ( nie chciało mi sie usuwać winiety)

 

Stack_16bit_L_DBEr.jpg

 

 

Jakieś pyły tam w tle zaczynają wychodzić, tak więc próbuj , próbuj ....

 

PS. ja jakis dramatycznych pasów nie zauważyłem

Edytowane przez Duser
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich raczej już nie usunie się nigdy :) tu nawet nie pomoże Horizontal Banding Reduction w PS . elektronika się grzeje i wychodzą takie chu.. dziadostwa :)

Ponieważ HBR z akcji Noela Carboni nie do tego służy. A te pasy da się usunąć w processingu - trzeba tylko trochę popracować. Postaram się usiąść do tego materiału dziś lub jutro to pokażę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję następnym razem dać 800 ISO, ale z drugiej strony zmniejszając ISO wydłużam czas naświetlania (np z 5 do 10 minut) i matryca grzeje się jeszcze bardziej.

Właśnie zaczynasz sobie uświadamiać niedogodności pojawiające się w korzystaniu z dslr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy bez problemu usuwasz w Fitswork . Jeden myk funkcją "lines to equal values " i po sprawie

 

a rzeczywiscie ! :) korzystam z Fitsworka ale nie korzystałem z tej funkcji nawet moze w 100 % nie usunie jak są tak mocne te pasy ale np. na moim foto ani śladu po tych pasach :) dziękować :D !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przesadzacie.

Oglądając zdjęcia na tym lub innym forum widać jak ludzie różnie obrabiają materiał z różnych kamer, również DSLR.

Widziałem zdjęcia robione kamerami za ponad 10k zł tak schrzanione że aż strach. Widziałem też rewelacyjne zdjęcia z canonów, np. ostatnio Gucio pokazał co można z canona wycisnąć.

 

Panie Grządziel DSLR nie jest "be" . Trochę praktyki i będzie opad szczeny :-)

 

Polecam tą stronę , szczególnie Tips-Tricks

http://www.distant-lights.at/

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przesadzacie.

Oglądając zdjęcia na tym lub innym forum widać jak ludzie różnie obrabiają materiał z różnych kamer, również DSLR.

Widziałem zdjęcia robione kamerami za ponad 10k zł tak schrzanione że aż strach. Widziałem też rewelacyjne zdjęcia z canonów, np. ostatnio Gucio pokazał co można z canona wycisnąć.

 

Panie Grządziel DSLR nie jest "be" . Trochę praktyki i będzie opad szczeny :-)

 

Polecam tą stronę , szczególnie Tips-Tricks

http://www.distant-lights.at/

 

 

 

Z tym się zgodzę ;) większą sztuką jest zrobić super zdjęcie z Canona jak z kamery :) każdy teraz przesiada się na CCD bo są naprawdę lepsze ale nie zapominajmy o Canonach i o ile więcej trudu jest by zdjęcie wyglądało dobrze :) ja nie zamierzam i nie mam w planach przesiadać się na CCD (chociaż już prawię kupiłem) ;) będę wyciskał ze swojego 450d ile fabryka dała :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.