Jump to content

Alice

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1337
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1155 Excellent

About Alice

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

14377 profile views
 1. Wtedy kiedy jest najwyżej na niebie, najlepiej przeanalizować to sobie w Stellarium. Jako ciekawostkę dodam, że już w tę sobotę blisko Wenus znajdzie się za dnia Księżyc, dzięki czemu nacelowanie w Wenus będzie śmiesznie proste. Nie chcę być nachalny, ale jeśli dopiero zaczynasz z astro to ta okazja w sobotę dla Ciebie to wręcz obowiązek Wykorzystaj ją.
 2. Nie uzyskasz ostrości na Wenus przy tej fazie i na ciemnym niebie. Musisz ją obserwować za dnia, bo Wenus po prostu obserwuje się za dnia
 3. Wenus tylko za dnia... https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/19900-moja-pierwsza-obserwacja-syriusz/&do=findComment&comment=229097
 4. Nikt jeszcze nie zbadał i nie zapewnił, że człowiek nabywa odporność na tego wirusa. To kwestia czasu, ale na razie nie można tego założyć z góry. Co do gospodarki to wirus został perfidnie wykorzystany przez banki centralne i polityków do zrzucenia na niego winy za kryzys, który tak naprawdę był tylko kwestią czasu, gdyż od wielu lat polityka dodruku i niskich stóp procentowych wymaga tzw. cykli. Czyli wzrosty - kryzys - wzrosty - kryzys i tak w kółko. Tym razem winę zrzucili na wirusa. Bardzo wygodne. Ludzie zapłacą podatek zwany inflacją, stracą pracę, będą zap*** za miskę ryżu jak to nasz premier Mateusz mówił na taśmach, ale winny będzie wirus, a nie polityka kredytów, drukowania walut i uzależnienia od banków. Polecam poczytać: https://independenttrader.pl/modern-monetary-theory-czyli-jak-pozbyc-sie-dlugu.html https://independenttrader.pl/dodruk-jakiego-jeszcze-nie-bylo.html https://independenttrader.pl/czeka-nas-eliminacja-gotowki-trader21-dla-radia-wnet.html
 5. https://independenttrader.pl/modern-monetary-theory-czyli-jak-pozbyc-sie-dlugu.html https://independenttrader.pl/dodruk-jakiego-jeszcze-nie-bylo.html Ciekawe, że ludzie nadal nie widzą tego co się dzieje w systemie finansowym, choć wszystko jest wyłożone jak na dłoni. Jazda na kredycie zawsze źle się skończy, bo cały system jest dosłownie oparty na jednym wielkim oszustwie. Można by było coś z tym zrobić, gdyby np. 80% ludzi edukowało się ekonomicznie, czytało, czytało, czytało. Nie ma nic za darmo, w świecie przyrody zasady są proste: ciężką pracą ludzie się bogacą. Obecnie bankierzy mają taką władzę, że ludzi pracy doją i zmuszają do oddawania efektów swojej tyrady w ukrytych podatkach, głównie największym z nich: inflacji. To wszystko jest tak gigantycznym przekrętem, że wszyscy są już przekonani, że tak po prostu musi być i już. Zero protestu i sprzeciwu wobec oszukańczej polityki wieloletnich niskich stóp procentowych. To nie wirus niszczy teraz gospodarki, te gospodarki już były zniszczone, wszystko wisiało na włosku, balon był pod takim ciśnieniem, że wystarczyła igiełka by to pękło. Teraz zamiast wyciągać wnioski politycy tańczący na sznurkach bankierów gaszą pożar benzyną. Kolejny kryzys i kolejne dojenie ludzi pracy mamy zagwarantowane na dziesiątki lat wprzód już teraz. Potrzebna jest edukacja ekonomiczna społeczeństwa, która chyba nieprzypadkowo leży i kwiczy, czego dowodem jest powszechne przekonanie Kowalskiego, że "bez kredytu? ale jak?". Takim myśleniem zajdziemy tylko do pogłębiania władzy banków centralnych nad całym systemem. To jest nowe niewolnictwo, jakkolwiek by to nie brzmiało.
 6. Jak już kiedyś kurz opadnie to i kursy walut się odwrócą. To są zasady cykli ekonomicznych. Tym razem jednak zginie przy okazji tym wielu ludzi...
 7. Najbardziej pasuje mi to do jakichś balonów atmosferycznych. Trudno cokolwiek innego tu wymyślić.
 8. Jedyne co przychodzi na myśl to jakieś balony....
 9. Aha, no dobra ale w takim razie nie nazywajmy tak dużych odstępów "sznurkiem" bo to jest mylące. Dla mnie "sznurek" satelitów to takie coś:
 10. W jakich odstępach od siebie leciały? Skoro to satelity z 29 stycznia to czy nie powinny już być od siebie odległe o kilka/kilkanaście stopni?
 11. Może ciut offtop, ale przypomniało mi się jak testowałem skuteczność swoich grzałek na lornetę:
 12. Alice

  Kolory

  Mówiąc najprościej gwiazdy, które "powinny być zielone" po prostu świecą w częstotliwościach "czerwonych" i "niebieskich" mocą na tyle zbliżoną do "zielonych", że w efekcie wychodzi po prostu biel.
 13. Przypomina mi się zapach pustyni wysoko w Andach, który był jednym z bardziej specyficznych zapachów jakie czułem. Wychodząc z auta na 4500m w drodze do Ojos del Salado w upalnym słońcu od razu uderzał w smak. Nie tyle w nosie co właśnie jakby całościowo w ustach. W połączeniu z niskim ciśnieniem i mega niską wilgotnością suchego jak wiór powietrza. Czuję to w pamięci jakbym dziś smakował. Ten smak powietrza nie był nieprzyjemny lecz po prostu specyficzny, prawdopodobnie siarka+sól+ogólnie mieszanina skał i piasków z lokalnymi złożami.
 14. Dobry kanał, prowadzony przez lekarza biochemika, polecam. A co do sauny. Możliwe, że ma to pewien związek z epigenetyką. Epigenetyka to temat, który fascynuje mnie od niedawna, odkąd przeczytałem książkę "Gen..." Siddhartha Mukherjee. Dlatego czekam na polskie wydanie tej książki: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4907338/lifespan-why-we-age---and-why-we-don-t-have-to Polecam, w skrócie:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.