Jump to content

Alice

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1607
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1456 Excellent

About Alice

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

32934 profile views
 1. Tak jak piszesz - uwzględniłem oczywiście Hiszpanię i niską fazę 2029...więc
 2. A ja jestem ciekawy, czy komuś się kiedyś uda NGC 55 z Polski. Z Przełęczy nad Roztokami próbowaliśmy wizualnie, ale nie dało rady, ledwie widoczne gwiazdki w okolicy.
 3. Szkoda że ze "zwykłych" - częściowych zaćmień Słońca nie widzę w Polsce w przyszłości takich tuż nad horyzontem. Wydaje mi się, że o wiele fajniejsze w ten sposób (wykorzystanie chmur, cirrusów) niż wysoko nad horyzontem i tylko przez filtry....
 4. Fotki telefonowe robisz na jakiejś appce, czy masz w systemie jakieś ustawienia specjalnie pod nocne?
 5. Ja tam oglądam z 2xBCO18 + bino + 1.6x WO i wg mnie jest jak najbardziej spoko, szczególnie Mars wyglądał świetnie. Fakt, że Saturn już trochę ciemnawy, ale jeszcze znośnie.
 6. To dobrze wróży przed nadchodzącymi zaćmieniami 2024, 2026, 2027
 7. Prawdopodobnie jedną z najlepszych parek do bino w Maku są 2x18mm BCO, które dają świetny obraz bez Barlowa oraz również bardzo dobry z Barlowem 1,6x WO
 8. Przejrzałem pobieżnie i z tymi migającymi obiektami w Łabędziu/Lutni to jest akurat bardzo ciekawa sprawa. Widziałem już takie coś właśnie w Łabędziu. To było w sierpniu w Bieszczadach, oglądaliśmy z leżaków Perseidy i zauważyliśmy słaby migający punkt. Częstotliwość chyba raz na kilka sekund. Strasznie powoli się przemieszczał, dopiero po kilku minutach było widać zmianę położenia względem gwiazd. Wg mnie to był rotujący satelita na bardzo wysokiej orbicie (ewentualnie na mocno eliptycznej i w tym momencie w okolicach apogeum).
 9. Ostatnio obok ISS można zaobserwować obiekt na podobnej orbicie, który ponoć jest odrzuconym od ISS panelem baterii. Tutaj nagrania:
 10. Jestem ciekawy czy ktoś kiedykolwiek uchwycił NGC55 z Polski
 11. Jeśli chodzi o niebo południowe to przełęcz nad Roztokami jest spoko, widoczność nie jest ograniczona. Może lekko zachód, ale jeśli chodzi o samo południe to jedno z najlepszych miejsc i ciemno tam, ojjj ciemno
 12. Czy opcja przyjazdu w piątek po północy do ośrodka jest dla osób, które mają standardowo opłacony zlot, czy dla tych którzy dopłacali za środę? Od której zaczyna się doba hotelowa standardowo?
 13. Hej, czy ktoś będzie przejeżdżał traską A4? Poszukuję podwózki na zlot z Gliwic, mogę też podskoczyć gdzieś, Kraków, Tarnów?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.