Skocz do zawartości

Ptasia grypa


Rekomendowane odpowiedzi

Od paru tygodni panika w Europie. Nie ma dnia aby media nie alarmowały o tym jaka to nas czeka hekatomba. Ciekawy jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Mój pogląd jest taki, że cała sprawa ptasiej grypy to pomysł koncernów farmaceutycznych na zarobienie miliardów. Wydaje się, że już w zeszłym roku próbowano nastraszyć ludzi SARS-em (albo było to przygotowanie do ptasiej grypy). Sprawa zapewne zakończy się tak jak pluskwa milenijna. Koncerny zarobią miliardy na burzy w szklance wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten alarm ma też pozytywne skutki. Wreszcie ludzie zaczną się na grypę szczepić, a nie zależnie od ptasiej szczepionka chroni przede wszystkim przed zwykłą grypą i może unikniemy kolejnej małej epidemii.

Szczepienia nie sa obojetne dla organizmu . Czasem jeszcze bardziej sie zachoruje i z wiekszymi powiklniami po szczepieniach . Czy aby nie moga takze powstac jakies mutacje genetyczne w organizmie szczepionego , ktore by nie powstaly gdyby sie nie zaszczepil ? Szczepienia z powodu grypy moga oslabiac ludzkosc . Czy nie lepiej ja przelezec . Moze tylko oslabieni powinni sie szczepic na takie pospolite chorobska? Moze wtedy nie byloby zagrozen bo wirusy nie mialyby sie jak uodparniac i mutacje bylyby lagodniejsze . Szczepienia , antybiotyki to bron obusieczna i tylko w poczatkowej fazie wygrywajaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepienia nie sa obojetne dla organizmu . Czasem jeszcze bardziej sie zachoruje i z wiekszymi powiklniami po szczepieniach . Czy aby nie moga takze powstac jakies mutacje genetyczne w organizmie szczepionego , ktore by nie powstaly gdyby sie nie zaszczepil ? Szczepienia z powodu grypy moga oslabiac ludzkosc . Czy nie lepiej ja przelezec . Moze tylko oslabieni powinni sie szczepic na takie pospolite chorobska? Moze wtedy nie byloby zagrozen bo wirusy nie mialyby sie jak uodparniac i mutacje bylyby lagodniejsze . Szczepienia , antybiotyki to bron obusieczna i tylko w poczatkowej fazie wygrywajaca .

 

Ojej, gdzie wyczytałeś takie herezje?:rolleyes:

Odpowiadam po kolei:

- zgoda, szczepienia nie są obojętne dla organizmu, podobnie jak wszystko co do siebie wchłaniamy także z powietrzem, bądź pokarmem

- jakie konkretnie masz na myśli powikłania poszczepienne? Owszem zdarzają się sporadycznie - 1/kilka milionów zaszczepionych, ale wynikają albo z błędu podczas szczepienia (nie będę tego rozwijał), albo z przypadku, który zawsze może się zdarzyć i zdarza się na przykład powikłanie śmiertelne po przyjęciu Aspiryny, czy Ibuprofenu - zabronisz więc stosowania tych leków?

- pisząc o mutacjach widać, że nie masz pojęcia o mechanizmie immunologicznym działania czegoś takiego jak szczepionka

- osłabienie ludzkości - są różne rzeczy przyczyniające się do osłabienia ludzkości, choćby dzinsy noszone przez facetów..., ale nie wiem na jakiej drodze szczepionki miałyby osłabiać tą ludzkość

- jak już się zachoruje na grypę, to należy chorobę przeleżeć, prościej jednak szczepiąc się, uniknąć choroby

- wirusy mutują sobie regularnie, niezależnie, czy ktoś wymyśla szczepionkę, czy nie. Jako przykład poczytaj sobie o próbach wynalezienia szczepionki przeciw HIV i dlaczego nie można dobrać odpowiedniej. Sprawa wydaje się prosta, ale gdy tylko szczepionka wydaje się, że ma działać, nowy szczep wirusa robi naukowców w balona

- broń obosieczna - antybiotyki owszem, kiedy są nieumiejętnie stosowane i nadużywane, jednak szczepionek to nie dotyczy.

 

Już nieraz obalałem mity i przesądy na temat szczepionek. Wynikają one z niewiedzy wymyślających te niestworzone rzeczy. Gorzej, że nawet niektórzy lekarze są ignorantami w tej dziedzinie, ale tym niech się inni martwią. Ja mam to w .....

Co nie znaczy, że każdy i zawsze musi się szczepić ;)

Edytowane przez Henryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek powiklan pogrypowych i to powaznych z miesiac po zaszczepieniu .

Szczepionka nie zabezpiecza w 100% wszystkich co ja wzieli . Z tego co pamietam wirusy sa mutogenne . Wprowadzenie do organizmu wirusow moze cos tam zmutowac mimo ze sa prawie niezywe / statystycznie - tak sadze/.

Nie tylko same mutuja ale moga zmutowac cos w organizmie w ktorym sa .

Sa ludzie szczepiacy sie i sporadycznie chorujacy . Są tez ludzie co zamiast leku biora cukier i zdrowieja .

 

W Turcji nie ma ptasiej grypy - tak w TV informowali . Pewnie to samo bedzie w Rumunii .

 

:Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trudno sie nie zgodzic z Henrykiem - w koncu kto ma lepiej wiedziec, niz lekarz. Ja jednak mialem na mysli co innego - celowe "zwiekszanie" skali problemu. No ale, to juz inna bajka...

 

A po co to wszystko? Obok informacji o ptasiej grypie widze taki oto headline:

"Brakuje szczepionek przeciwko grypie"...

 

Zniwa w pelni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek powiklan pogrypowych i to powaznych z miesiac po zaszczepieniu .

Szczepionka nie zabezpiecza w 100% wszystkich co ja wzieli .

Podaje się skuteczność szczepionki na poziomie 70-90%

Szczepionka jest robiona pod konkretną mutację wirusa. Jeżeli delikwent zostanie zarażony inną mutacją

sczepionka pomoże tylko w ograniczonym zakresie.

 

Z tego co pamietam wirusy są mutogenne . Wprowadzenie do organizmu wirusow moze cos tam zmutowac mimo ze sa prawie niezywe / statystycznie - tak sadze/.

Nie tylko same mutuja ale moga zmutowac cos w organizmie w ktorym sa .

Raczej powiedziałbym nieaktywne, wirusów nie okresla się jako organizmy żywe(przynajmniej poza zarażonym organizmem).

Sczepionka nie może spowodować zarażenia grypą(przynajmniej te współczesne).

A co do "mutowania czegoś w organizmie" to juz zupełne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.