Skocz do zawartości

Będą NOWE TESTY...


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Pamietajcie, ze to co jest w testach dla Astronocy nie jest w pelni zgodne z tym co pisalem na forum. Minelo pol roku, co 20 sesji to nie 5. To co w dokumencie .pdf, jest aktualniejsze i pelniejsze od tego co na forum. Jes tez calkowicie SUBIEKTYWNA ocena tych filtrow.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

emde wielkie dzięki :notworthy:

czyta się świetnie, ale i tak się przyczepie;

jakoś tak za "miętko" to, piszecie co Wam się nie podoba, ale i tak przyznajecie 8, czy 9 pkt. na 10,

a może trzeba było pałę postawić! :szczerbaty:

 

wiem, trudno czasem, rozmumiem, że w zamyśle wcale to niemiałbyć to wyścig, w którym zwycięzca bierze wszystko, ciężko też sumować tak samo, ilośc punktów za wyciąg i np. za odrośnik,

tu już pewnie przydało by się zastosować jakieś "wagi" wpływu jakiegoś elementu na całość oceny

i już na koniec format pdf'a jest domyślnie pionowy, trzeba obracać o 90°, może da się to jakoś od razu w pliku zapisać, że ma się wyświetlać poziomo? :rolleyes:

 

uch, ale się wyżyłem :szczerbaty:

mam nadzieję, że mi to wybaczycie, bo czyta się ten test z zapartym tchem, jak jak dobry kryminał

...ale jakby mi ktoś kartkę wyrwał z zakończeniem i niewiem "kto zabił" :szczerbaty:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Małe sprostowanie:

Koledzy znaleźli małe błędy w teście (pośpiech jest złym doradzcą) a mianowicie:

1. Odrośniki ORIONA i SW nie są plastikowe jak też oczywiście redukcje - poprawione

2. Ocena przy akcesoriach poprawiona dla SW na 8 - literówka

3. Punktacja - żeby było jasne, bo chyba nie jest :blink: - skala ocen od 8-10, a nie od 1-10!

Tak więc proszę się nie podniecać bo napisaliśmy wyraźnie, że punktacja bardziej to ciekawostka niż wyznacznik... proponujemy uważnie poczytać teksty o poszczególnych elementach, bo jest tam napisane czarno na białym co i jak...

pozdrawiam

:Beer:

nowy pdf do ściągnięcia leży już na stronce jeszcze raz sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużą ciekawością zapoznałem się z wynikami Waszego testu, bo sam posiadam Celestrona 80 ED. Nie miałem dotychczas "w zasięgu ręki" refraktorków Oriona i Sky Watchera, ale moje odczucia w kilku kwestiach są zbieżne. Zaletą Celestrona jest sama tuba i odrośnik /to dobrze że jest ciężki bo stanowi przeciwwagę dla dodatkowego osprzętu/, a wadą mocowanie do montażu.

Ciekawe byłoby poznać na ile wykonanie poszczególnych refraktorków jest powtarzalne a na ile nie /np. ich kolimacja/, ale musielibyśmy przetestować większą ich ilość, co jest trudno wykonalne.

Pozdrawiam - Marek :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczas wlozona w testy prace. Co nastepne? Jezeli nie macie pomysla to ja proponuje test montazy dostepnych w Polsce. Mysle, ze porownanie EQ5 vs HEQ5 vs EQ6 vs CG5 etc. Bylo by calkiem pomocne. Jakbysta tak pomierzyli ich bledy pod obciazeniem 5, 10, 15kg z ogniskowa 500, 1000, 1500, 2000 dodadali do tego ocene wykonania, akcesoriow, napedow...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dotychczas wlozona w testy prace. Co nastepne? Jezeli nie macie pomysla to ja proponuje test montazy dostepnych w Polsce. Mysle, ze porownanie EQ5 vs HEQ5 vs EQ6 vs CG5 etc. Bylo by calkiem pomocne. Jakbysta tak pomierzyli ich bledy pod obciazeniem 5, 10, 15kg z ogniskowa 500, 1000, 1500, 2000 dodadali do tego ocene wykonania, akcesoriow, napedow...

 

Pozdrawiam.

... to by nas Baby z chat powywalały... :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to by nas Baby z chat powywalały... :szczerbaty:

 

...to może wyślijcie "baby" na weekend do teściowych :D bo taki teścik montaży przydałby sie,zwłaszcza

w waszym wykonaniu-jak na razie to zrobiliście kawał dobrej roboty :notworthy: oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki pomysł na teścik montaży, ale to naprawdę kuuuuuuuuuuuuupe roboty i wymaga kuuuuuuuuuuupe czasu... a z tym ostatnio krucho... ale pomyślimy, może na wiosnę... bedą wtedy inne nastroje... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki pomysł na teścik montaży, ale to naprawdę kuuuuuuuuuuuuupe roboty i wymaga kuuuuuuuuuuupe czasu... a z tym ostatnio krucho... ale pomyślimy, może na wiosnę... bedą wtedy inne nastroje... :Beer:

 

A Astronoce to kuuuuuuuuuuuuuuuupa zapaleńców i z pewnością ani to pierwsze ani to drugie im nie przeszkodzi :Beer: ,a swoją drogą to jak pani IDE wytrzymuje astrochorobe męża :Boink::Beer:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A Astronoce to kuuuuuuuuuuuuuuuupa zapaleńców i z pewnością ani to pierwsze ani to drugie im nie przeszkodzi :Beer: ,a swoją drogą to jak pani IDE wytrzymuje astrochorobe męża :Boink::Beer:

 

Pozdro

... to kochana kobitka!!!

 

Informuję o nowych testach - zapraszam na astronoce! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Zapowiedź nowych testów:

http://www.astronoce.pl

...mamy jeszcze trochę rzeczy zaległych do opublikowania, ale chcemy je umieścić na nowych astronocach, czyli jeszcze prosimy o trochę cierpliwości... potem już poleci z górki! :Beer::D pozdro

 

 

Nowe testy, nowy wygląd stronki powiadasz :Beer: nie mogę się doczekać :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozdzielczosci 800x600 w Operze jak zaladuje strone to mam ja czarna i nie wiem czy zaladowalo , dopiero zjechanie na dol pokazuje ze cos tam jest i moge wybrac jezyk. Do tego jest bardzo male okienko z przegladana podstrona chyba 12x13 cm . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.