Skocz do zawartości

ISS na tle Słońca lub Księzyca


Arcio

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.heavens-above.com/

Wpisujesz swoje położenie geograficzne i serwis poda Ci tranzyty ISS na dwa tygodnie do przodu.

 

 

Tak, ale tam nie są zbyt dokładne dane. Lepszy jest Calsky. W ostatnim poście w linku, który podał Lampka jest właśnie wyjaśnienie Limaxa, o którym pisałem wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na HA niema tekiej opicji by pokazywało traznzyty ISS <_<

Nie pamietam, żeby HA pokazywał również tranzyty (chyba że się mylę). A jeśli nawet to nie wierzył bym HA w sprawie tak dokładnych jak tranzyty. Oni sie nieźle rypią na takich "bzdurkach" jak bliskie przeloty obok planet czy Księżyca o.... czasami rzędu kilku stopni, a i więcej. W przypadku tranzytów granicę błędu masz niemal zerową więc wolałbym dokładności na takich rzeczach HA nie sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wczoraj wieczorem ok. 23:10 na tle gwiazdozbioru Herkulesa miałem okazję oglądać przelot dwóch satelitów /podążały z północy na południe/. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale one poruszały się jeden za drugim tym samym kursem z identyczną prędkością w odległości od siebie o około 1.3* /zmierzyłem szacunkowo, bo miałem je oba w polu widzenia Kronosa 26x70/. Może to był zwykły zbieg okoliczności, ale w pierwszej chwili nawet pomyślałem, że jeden zbliża się do drugiego aby się z nim połączyć B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem ok. 23:10 na tle gwiazdozbioru Herkulesa miałem okazję oglądać przelot dwóch satelitów /podążały z północy na południe/. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale one poruszały się jeden za drugim tym samym kursem z identyczną prędkością w odległości od siebie o około 1.3* /zmierzyłem szacunkowo, bo miałem je oba w polu widzenia Kronosa 26x70/. Może to był zwykły zbieg okoliczności, ale w pierwszej chwili nawet pomyślałem, że jeden zbliża się do drugiego aby się z nim połączyć B)

Być może widziałeś to co ja kiedyś.

Poczytaj tu http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=3615&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że jakieś satelity latają dwójkami a nawet trójkami. Może ktoś ma większe info na ten temat? :Beer:
Trojkat - satelity?

trójkątne zespoły satelitów

Nie paranauka, COS widzialem!

Widzialem "eskadre" satelitow ?

Dwa satelity

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem 'prawie zderzenie' ISS z innym satelita w (SIC!) Labedziu!

Dzisiaj obserwowałem Jowisza Celestronem 80ED /pow. 67x/ i nagle o 21:38 zza brzegu okularu pojawił się jakiś satelita, który trafił idealnie w środek planety..."przebił ją na wylot" i tak szybko jak się pojawił, tak i zniknął ! Pierwszy raz widziałem taką "kosmiczną katastrofę" B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.