Skocz do zawartości

ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE (dzisiaj 8 IV)


Rekomendowane odpowiedzi

Weź proszę zaprzestań słuchania tego obrażającego uczucia religijne radia nic nie mam do rozgłośni katolickich jak ktoś chce głosić słowo Boże na antenie to niech głosi, ale takie teksty o spisku jakiegokolwiek narodu to już jest przegięcie a KRRiT powinna ukarać tę rozgłośnie gdyż, jeśli tego nie zrobi udowodni swoją stronniczość i wyprzedzając odpowiedź wolność słowa nie ma zastosowania w głoszeniu tekstów rasistowskich (moim zdaniem gdyby ktoś wygłosił tekst wypowiedzi Michalkiewicz na antenie komercyjnej rozgłosi KRRiT nie pozostawiłaby na niej suchej nitki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZMOWY NIEDOKOŃCZONE (8.IV.2006):

W odpowiedzi Radzie Etyki Mediów- godź. 18.10 część I, godź. 21.40 część II red. Stanisław Michalkiewicz

 

źródło

 

zmiana w programie:

 

O przyszłości Polski - problemy i wyzwania XXI w. cz.I prof. dr hab. Włodzimierz Bojarski

 

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidząc nienawiści

 

Za sprawą felietonu Stanisława Michalkiewicza znowu zrobiło się głośno o "mowie nienawiści". Ale, przyznam, ani oświadczenie Rady Etyki Mediów, ani list otwarty Marka Edelmana nie pomogły mi zrozumieć, co to takiego - i dlaczego, na przykład, nie jest mową nienawiści, gdy redaktor Pacewicz nazwie Michalkiewicza chorym psychicznie albo redaktor Blumsztajn doktora Gontarczyka pętakiem. Za całą egzemplifikację "prymitywnego antysemityzmu" Michalkiewicza posłużyły dwa słowa: "judajczykowie" oraz "przedsiębiorstwo Holokaust" - pierwsze autorstwa Tuwima, drugie profesora Finkelsteina. Rada w karkołomny sposób wywodzi, że u Finkelsteina "przedsiębiorstwo Holokaust" nie jest obelgą, ale w Radiu Maryja - tak. Rozumiem, że gdyby na przykład Konstanty Gebert użył mojego słowa "polactwo", to Rada przywoła go do porządku (czy rzeczywiście?). Ale idąc tą drogą, do oceny etyki dziennikarza nie wystarcza zajrzeć do tekstu, trzeba jeszcze zajrzeć mu - jak to niegdyś ujął profesor Aszkenazy - zupełnie gdzie indziej.

 

Niestety, trudno nie odnieść wrażenia, że tak naprawdę "prymitywny antysemityzm" stwierdzono u Michalkiewicza nie za język, ale za temat felietonu. "Przedsiębiorstwo Holokaust", czyli Światowy Kongres Żydów (o nim wszak, z nazwy, a nie o Żydach w ogóle, pisał Michalkiewicz) swą pazernością na mienie pożydowskie wzbudził potępienie także wśród samych Żydów (oprócz Finkelsteina ostro występował tu Charles Krauthammer). Roszczenia, jakie zgłasza wobec Polski są bezpodstawne i krzywdzące, sposób ich dochodzenia oburzający, postawa polskich władz - żenująca i niepokojąca. Ale temat stanowi tabu, dokładnie tak samo, jak jeszcze kilka lat temu "polskie obozy zagłady". Zamiast zachłystywać się oburzeniem na Michalkiewicza, mądrzej byłoby odczarować także i ten problem, czyniąc go normalnym przedmiotem publicznej debaty. Niestety, nienawiść zaślepia - także nienawiść do nienawiści.

Rafał A. Ziemkiewicz

 

za Rzeczpospolitą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to Ty pomyliłeś fora. To jest forum astronomiczne. Ubiegając odpowiedź, wiem od czego jest HydePark. Ludzie czasem dla oderwania sie od pisania o astronomii, wrzucą jakiś wolny temat - mniej lub bardziej dyskusyjny.

Niestety to co obserwuję w Twoim wykonaniu to jest jakaś propaganda. Spójrz na swoje wątki. Zaczynają się od postu, który wskazuje na czyjąś wypowiedź, tak jak byś nie potrafił tego od siebie powiedzieć.Dyskutujesz z reguły rzucając czyjeś wypowiedzi.

Do czego to ma prowadzić? Bedziemy dostawali w HydeParku ramowkę Radia Maryja lub TVTrwam, może w poniedziałek prasówkę z Naszego Dziennika.

 

Twoje posty odbieram jako prowokacje, na które nie powinno być tutaj miejsca.

 

ciemnego nieba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAkby to powiedziec . Chyba juz czas na prawde . Od tysiacleci jakas mala grupka przerzuca odpowiedzialnosc za swoje poczynania na jakis narod czy narody . Pora to zrozumiec .

Tak samo jak fakt, ze w gettcie ludzie umierali z glodu i ok 90 % bylo w tragicznej sytuacji , ale czesc zyla dostatnio czy jeszcze lepiej i zarabiala . To za TV . Po prostu mamy zaklamana historie i w wiekszosci z tym nam dobrze . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidząc nienawiści

 

Z Za całą egzemplifikację "prymitywnego antysemityzmu" Michalkiewicza posłużyły dwa słowa: "judajczykowie" oraz "przedsiębiorstwo Holokaust" - pierwsze autorstwa Tuwima, drugie . Rada w karkołomny sposób wywodzi, że u Finkelsteina "przedsiębiorstwo Holokaust" nie jest obelgą, ale w Radiu Maryja - tak.

 

Chciałbym zauważyć, że profesora Finkelsteina okrzyknięto antysemitą w chwili ukazania się książki, do Tuwima nie jestem pewien, ale mniejsza oto chodzi przynajmniej mnie o całokształt działalności tej rozgłośni przepełniony jest on nie tolerancją dla odmiennych poglądów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że profesora Finkelsteina okrzyknięto antysemitą w chwili ukazania się książki, do Tuwima nie jestem pewien, ale mniejsza oto chodzi przynajmniej mnie o całokształt działalności tej rozgłośni przepełniony jest on nie tolerancją dla odmiennych poglądów,

 

Wiesz, Tuwim jako Żyd z dziada pradziada (choć równocześnie wielki Polak) miał prawo nazywać siebie i swoich braci w Zakonie w dowolny sposób i nie uczyni to z niego antysemity.

 

A niektóre "wypowiedzi" Mirka po prostu należy zignorować, aż szkoda ciągnąć takie wątki. Tylko sobie i swojej opinii w naszych oczach szkodzi takimi bzdurami. W gruncie rzeczy opcja "ignoruj użytkownika" będzie tu chyba najbardziej wskazana, dawno nie widziałem żadnego merytorycznego postu MirkaAD.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham i w wiekszosci nie wiem co glosza w tej rozglosni . Ale daje im duzy kredyt tylko z tej przyczyny, ze wszystko w Polsce jest i bylo pod kontrola, a mocherowe berety najprawdopodobniej nie . tylko poprzez ten filtr zyczliwie patrze na ta rozglosnie. :Beer:

Ponoc pierwszym antysemita byl jeden z apostolow. Skad od tysiecy lat bierze sie taki zwrot czy ocena czyis zachowan ? Komu to potrzebne i kto to ocenia . A jak nas urobiono, ze juz sami sobie takie oceny stawiamy . Przeciez to co potocznie antysemita wyraza nie moze odnosic sie do jakiegokolwiek narodu tylko do grupki ludzi co na ten narod swoje uczynki w jakies tysiacletniej projekcji naklada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slucham i w wiekszosci nie wiem co glosza w tej rozglosni . Ale daje im duzy kredyt tylko z tej przyczyny, ze wszystko w Polsce jest i bylo pod kontrola, a mocherowe berety najprawdopodobniej nie . tylko poprzez ten filtr zyczliwie patrze na ta rozglosnie. :Beer:

Ponoc pierwszym antysemita byl jeden z apostolow. Skad od tysiecy lat bierze sie taki zwrot czy ocena czyis zachowan ? Komu to potrzebne i kto to ocenia . A jak nas urobiono, ze juz sami sobie takie oceny stawiamy . Przeciez to co potocznie antysemita wyraza nie moze odnosic sie do jakiegokolwiek narodu tylko do grupki ludzi co na ten narod swoje uczynki w jakies tysiacletniej projekcji naklada .

 

Zależy, o jaka kontrole Tobie chodzi, jeżeli o komunistyczną wadze to masz racje RM nie było kontrolowane jednakże RM nawet nie stara się stwarzać pozorów obiektywności tak jak niektóre inne media, (i tu rada dla Mirka) prawda jak zawsze leży pośrodku i żeby wyrobić w miarę obiektywny pogląd nie należy słuchać tylko jednej rozgłośni,nie należy czytać pozycji prasowych reprezentujących tylko jedną stronę sceny politycznej i tak jak wiadomo Nasz Dziennik reprezentuje prawicowe poglądy Wyborcza zaś lewicowe. Prawdą jest to, co powiedział Kaczyński, że w mediach istnieje wewnętrzna cenzura, ale ona wszędzie jest obecna na całym świecie w każdej redakcji w każdej rozgłośni, dlatego to, czego nie powiedzą w jednej pozycji zostanie powiedziane w innej

Największym "grzechem" RM jest to, że próbuje zdobyć monopol na prawdę i zasady moralności i jest to bardzo niebezpieczne zjawisko charakterystyczne dla rządów totalitarnych i sekt

Edytowane przez krystian_koza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie . Zloty srodek, tylko trzeba umiec samemu go wyluskac . Jest to cos w rodzaju ewolucji pogladow . Chyba lepiej o tym pisac, bo razem ten zloty srodek wypracujemy i nie damy sie zmanipulowac kazdej ze stron . Bo tak naprawde ich interesy nigdy nie byly naszymi - jednostkowo rozpatrujac . Oni chca wladzy , kasy i gorliwych do sluzenia . Wiekszosc chce spokoju , bezpieczenstwa i mozliwosci wypracowania dobr dla siebie i rodziny . :Beer: Tak sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epigon upadłej partii - Mirek AD

 

Za jakiś czas należy się spodziewać peanów na część A. Leppera

 

Byle do 2009! Już wolę Olejniczaka premiera niż PiS. Bo bliskie mi są prawicowe poglądy, których w rządzącej partii nie było, nie ma i nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepper jest Zwierzem Politycznym potrafi niebywale sprawnie znaleźć się w zaistniałej sytuacji gdyby nie było Leppera potrzeba byłoby go stworzyć, podobna sytuacja miała miejsce z Wałęsą i jego z pozoru nielogicznymi wypowiedziami, np. nie chcę, ale muszę, przegrałem po to, aby wygrać, ta ostatnia idealnie pasuje do obecnej sytuacji Leppera (spokojnie czekał na swoją kolej) przegrywał wybory, aby teraz wygrać na skłóconych PO i Pis i uzyskać ewentualnie stanowisko wice premiera i miejsca w rządzie, jednak ta koalicja to bomba zegarowa i nie mam tu na myśli programowej kwestii, a raczej koalicje Ludzi posiadających dużą rządze posiadania władzy a to Nie wróżu trwałości tej, że Koalicji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

Czy MirekAD już zacytował "swoje zdanie" w kwestii nakazu w sprawie RM wystosowanego przez Watykan ?

 

No a druga sprawa czy może on i Zbig mieli okazje być na terenie RM ? Muszę powiedzieć że przepych na poziomie pałacowym oraz kuso obrane dziewczęta by ich wyleczyły z owej pracy RM na rzecz dobra Polski....

 

 

Życzę miłej niedzieli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy MirekAD już zacytował "swoje zdanie" w kwestii nakazu w sprawie RM wystosowanego przez Watykan ?

 

No a druga sprawa czy może on i Zbig mieli okazje być na terenie RM ? Muszę powiedzieć że przepych na poziomie pałacowym oraz kuso obrane dziewczęta by ich wyleczyły z owej pracy RM na rzecz dobra Polski....

Życzę miłej niedzieli !

 

I like it..... :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni to grupy co nami chca sterowac w/g wlasnych interesow i poczucia wladzy .

Myslalem, ze to oczywiste - RM tez to tacy sami oni , tylko moze walczac o wladze dla siebie, zdemontuja uklady . Na pewno beda nowe. I nie wiem co lepsze. Dla nas pewnie bez zmian . Aby tylko wymiar sprawiedliwosci zgodnie z prawem funkcjonowal . Teraz to na porzadku dziennym konstytucje maja ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirek, przejedź Pan się gdzieś daleko, najlepiej pod palmy w jakimś egzotycznym kraju, a po powrocie może zobaczysz jakie śmieszne i odległe od życia jest codzienne gdakanie polityków i dziennikarzy, jak bezsensowna jest cała ta ich pseudonarodowa zaściankowość.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Mirek, przejedź Pan się gdzieś daleko, najlepiej pod palmy w jakimś egzotycznym kraju, a po powrocie może zobaczysz jakie śmieszne i odległe od życia jest codzienne gdakanie polityków i dziennikarzy, jak bezsensowna jest cała ta ich pseudonarodowa zaściankowość.

 

pozdrawiam

 

Cos w tym jest... Jak tak czlowiek "powłóczy" się po świecie to zupełnie zmienia poglądy. Albo inaczej, zaczyna dopiero widzieć sens i naturę "rzeczy". Nie można być obiektywnym widząc tylko kawałek całości. A nie ulega wątpliwości, że stworzono nam tu "matrixa". I nie mówię o rządach komunistów, czy dzisiejszych "prawicowców" - to było znacznie wcześniej ;)

 

Też polecami Mirkowi miesięczną kurację w jakimś miejscu, gdzie cywilizacja JESZCZE nie narobiła syfu współczesności.

 

Dziwie się wszystkim fanatykom - nie ważne, czy radia M, czy innych "partii". To wszystko to "matrix" dla ... Tak wiem, zaraz ktoś będzie urażony...

 

Wolę mimo wszystko z "dzikimi ludzmi" (wg cywillizacyjnej nomenklatury) łowic ryby w Rio Negro, niż pasjonować sie kolejną częścia telenoweli z udziałem Lepper i innych kaczek.

 

I niech mi ktoś powie, że nie ma niewolnictwa. Ciekawe, ile osób zrozumie to moje ostatnie zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, zaraz ktoś będzie urażony...

Nie będę :D

I poprę tych, którzy na otaczającą nas zgniliznę, dwulicowość, pychę, kunktatorstwo i jeszcze wieeeele innych takich, potrafią patrzeć obiektywnie i z wewnętrznym spokojem.

Potwierdzę, że z boku nasz "cywilizowany" świat wygląda prześmiesznie. Ale to w końcu człowiek człowiekowi...

Ech, lepiej skończę, bo zaraz na te przeróżne praktyki bluźnić zacznę :D

:Beer:

 

P.S. Nigdy nie otworzę żadnego linka, kierującego mnie do spraw, na które reaguję zbyt nerwowo. Po co??? Mało tego zewsząd w mój dom wchodzi?

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.