Skocz do zawartości

Kupię SWA Antares 18 mm


Darek_B

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dwa lata temu w Bieszczadach wyłącznie poszukiwaną 18tką i 14tką obserwowałem DeeSy.

Oj warto było. :helo:

Duże pole (82 stopnie) i ostry obraz w 75-80 % to w tej cenie bezkonkurencyjne okulary.

Obecne 7.5 10 i 14 które posiadam sprawują się bardzo dobrze zarówno w newtonach jak i w maksutowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możesz kupić za 119E. http://www.telescope-service.com/Antares/s...esstart.html#sw Chwilowo nie mają ale powinni mieć. Kupowałem tam SWA 10 i inne akcesoria.

Bez problemu wysyłają i są godni zaufania. Nie kupowałbym używanego bo kto to wie czy nie był rozkręcany.

 

Dwa lata temu w Bieszczadach wyłącznie poszukiwaną 18tką i 14tką obserwowałem DeeSy.

Oj warto było. :helo:

Duże pole (82 stopnie) i ostry obraz w 75-80 % to w tej cenie bezkonkurencyjne okulary.

Obecne 7.5 10 i 14 które posiadam sprawują się bardzo dobrze zarówno w newtonach jak i w maksutowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za cenne informacje dotyczące tych okularów. Zaraz zacznę przeglądać strony w necie na których są dane dotyczące tych szkiełek.

Mam teraz pytanie do Dziadka.

Czy cena okularu o którym mówisz, jest porównywalna do ceny okularu o którym mówił Darek?

Nie ukrywam, że kasa będzie decydować będzie (raczej niestety) o ostatecznym wyborze. O ile rzecz jasna cóżnica w cenie będzie powalająca.

Pozdrawiam Kolegów serdecznie.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka np.14-ka nadawać się będzie do obserwacji DS? Głównie do tego celu szukam właściwego okularu.

Do tej pory używam SWAN 33 /2" z soczewką Barlowa 2" Soligor.

Wspominam o tym, ponieważ zauważyłem, że posiadany przeze mnie okular UltraWide 9mm źle współpracuje ze wspomnianym Barlowem. Obraz jest trudny do wyostrzenia i bardzo ciemny. Czy jest możliwe, że okular ten ma już w sobie zamontowaną soczewkę Barlowa i stąd te problemy z ostrością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien okres czasu miałem i używałem SWA 14mm. Musze przyznać że ten okular wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie, obraz był w miare punktowy to znaczy około 80% całego pola widzenia. A co najważniejsze to bardzo komfortowo prowadziło się nim obserwacje. Trzeba tu dodać że okularem obserwowałem przez światłosilny teleskop f/4,3. Wydaje się że w tej cenie jest to jeden z lepszych wyborów jakie można dokonać. Jednak z tego co wiem to są już problemy z kupnem tych okularów, niewiedzieć dlaczego ale przestali je produkować. Już nawet w Usa są problemy aby dostać ten okular.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak deklarują i ostre aż do brzegu z newtonem 1:6 (na takim sprawdzaliśmy). Porównywaliśmy z Hyperionem Badera i Hyperion przegrywa zarówno w obrazach w środku pola (nieznacznie) jak i zdecydowanie na brzegach, a Antares jest jeszcze gorszy, od nich obu.

Rozumię że SWA porównywałeś także. :blink:

Czy tylko interpolujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem. Antaresy znam a okularów mieliśmy za kilkanaście tysięcy do testów bo kolega ma sklep astrofoto i nawiózł tego. Nie mieliśmy Pentaksów ani Naglerów. Nie porównywaliśmy oczywiście okularów z najniższych półek. Najlepsze ze średniej półki są Vixseny. Tą samą opinię znajdziesz na "Astronocach"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie robiłem. Antaresy znam a okularów mieliśmy za kilkanaście tysięcy do testów bo kolega ma sklep astrofoto i nawiózł tego. Nie mieliśmy Pentaksów ani Naglerów. Nie porównywaliśmy oczywiście okularów z najniższych półek. Najlepsze ze średniej półki są Vixseny. Tą samą opinię znajdziesz na "Astronocach"

pozdrawiam

Rzomumię że nie widziałeś obrazu przez te okulary a tym bardziej w porównaniu z innymi a wypowiadasz się że są gorsze ?

Ciekawe? :Salut:

Ja używałem okularów pewnie za kilkadziesiąt tysięcy ale to niczego nie dowodzi w tej kwestii. :Salut:

 

ps.

A że kolega ma sklep to rozumię że tylko te którymi handluje są najlepsze na świecie. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.