Skocz do zawartości

Astro - ognisko Tarnobrzeg


Rekomendowane odpowiedzi

Edytować tekst możesz przez godzinę od napisania.

 

Ja, o ile wybiorę się do Tarnobrzega, to będę jechał najprawdopodobniej PKP. Właśnie sprawdzałem połączenia. O ile nie ma pomyłek to z Przeworska do Tarnobrzega jadą pociągi o 12:46 (15:01) i 14:39 (16:51). W nawiasach czasy przyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że ja jestem z Leżajska. A oni wątpie, że będą jechać przez Leżajsk. Coś mi się wydaje, że przyjade jednak na rowerze (jak się nic nie zmieni). Te 80 km dobrze mi zrobi, tylko żeby pogoda była odpowiednia. Zostaje jeszcze pociąg lub autobus. Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że jednak zostane przy opcji przyjazdu na rowerze :szczerbaty: Oby tylko pogoda wypaliła.

 

 

 

Chyba, że nadarzy się okazja z kimś zabrać :notworthy:

Edytowane przez Vader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie jako to jest, cały miesiąc się nastawiałem na zlot, z p. Mariuszem Dąbkiem wywlekaliśmy RCX kilka razy żeby potestować, no ale przecież nie... grypa musiała mnie dopaść wczoraj i d....a zbita. :D -

Coż mam nadzieję że do Jodłowa się wykuruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie jest źle. Troche cirrusów i cumulusów. Oby sie utrzymała i poprawiła taka pogoda. Wkońcu po około 90 km przejechanych na rowerze, nie chciałbym zobaczyć na niebie tylko chmur :angry:

 

 

do zobaczenia na miejscu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie jest źle. Troche cirrusów i cumulusów. Oby sie utrzymała i poprawiła taka pogoda. Wkońcu po około 90 km przejechanych na rowerze, nie chciałbym zobaczyć na niebie tylko chmur :angry:

do zobaczenia na miejscu :szczerbaty:

 

Na razie ...

 

Niestety prognozy coraz gorsze :(

 

 

post-2346-1156485529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pare zdjęć z pokazu sprzętu na Astroognisku w Tarnobrzegu. Pogoda niestety nie dopisała w związku z tym sprzęt nie został wykorzystany do obserwacji. Nie mniej mozna było sie zapoznać z ofertą firmy.

 

Teleskop Meade RCX 400 Ritchey-Chretien 14'' najdroższy i najcięższy sprzęt na Astroognisku z pajeczynka w środku :)

DSCF0323.JPG

 

Lemarc i 6 calowy Schmidt-Newton - chyba jedyny teleskop na pokazie produkowany jeszcze w Stanch Zjednoczonych, a nie w Chinach.

DSCF0326.JPG

 

Ważący przeszło kilogram 30 milimetrowy okular MEADE seria 5000 UWA.

 

DSCF0319.JPG

 

120 milimetrowy Edek na montażu HEQ5 GoTo SynScan PRO.

DSCF0315.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 i 14 calowe Ritchey-Chretieny z pełną automatyką.

DSCF0314.JPG

 

8 calowy LightBridge - rzczywiście lekki i w porównaniu do Synty łatwiejszy do prowadzenie przy użyciu jednego palca :)

 

DSCF0318.JPG

 

W środku Krzysiek jeden z inicjatorów imprezy.

 

DSCF0321.JPG

 

Niestety obowiazki nie pozwoliły mi zostać do końca imprezy, która pewnie nadal trwa przy piwku i karkóweczce :)

 

Reportaż z imprezy pewnie przedstawi Marvaz i Krzysiek, którzy robili sporo zdjęć. Pozdrowienia i podziękowania dla Krzyśka, Mariusza Dąbka, całej ekipy Fotoclasica oraz Marvaza ( za muzykę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę niniejszym podziękować organizatorom Astro-ogniska w Tarnobrzegu, firmie Fotoclassic za zorganizowanie bardzo przyjemnej imprezy, dzięki której miłośnicy astronomii z południowo-wschodniej Polski i nie tylko mogli przekonać się naocznie, jaki jest oferowany asortyment i jednocześnie uświadomić sobie, ile trzeba "odłożyć" na TEN wymarzony instrument :)

 

Miejsce spotkania było bardzo kameralne, gospodarze zapewnili zabawę i poczęstunek. Niestety nie dostosowała się pogoda i to był jedyny "mankament", który uniemożliwił wszystkim gościom dojście do stanu "pełnej szczęśliwości" ;). I chyba dlatego podczas organizowanego konkursu czuło się lekkie spięcie :D

 

Dziękuję także koleżankom i kolegom, których spotkałem za miłe spotkanie, a przede wszystkim Sebastianowi za podwiezienie do Tarnobrzega. Jeszcze w drodze mieliśmy nadzieję, na udane łowy na niebie, ale dojeżdżając do samego miasta ujrzeliśmy ciemną chmurę, która potem stopniowo się rozeszła, ale pozostały cirrusy, świadczące o zbliżającym się pogorszeniu i rzeczywiście około 22 godziny zaczął rosić deszczyk :(.

 

Przeglądając teleskopy, osobiście przekonałem się, że jednak RCX 400 - 14" będzie za duży jak na mój balkon i w przyszłości zadowolę się czymś "troszkę" mniejszym :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.