Skocz do zawartości

Astro - ognisko Tarnobrzeg


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również pragnę podziękować organizatorom imprezy i towarzyszom wspólnego biesiadowania za przednią zabawę. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała. Gdyby jeszcze tak się dało popatrzeć w niebo przez te cuda udostępnione przez firmę Fotoclassic.. ehhh byłaby to pełnia szczęścia. A tak pozostaje pewien niedosyt, ale może na kolejnych astro-ogniskach będzie lepiej.

Pozdrawiam i dziekuję.

Edytowane przez slawak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto bywać na takich spotkaniach, gdyż bespośredni kontak ze sprzętem to nie to samo co co widok z fotografii, a prezentował się on w realu znacznie lepiej niż sobie wyobrażałem, dlatego wzrósł mój apetyt na dodatkowe sprzęty. Godne uwagi z mojej strony okazały się takie teleskopy jak kratownicowy LightBridge firmy MEADE, sprzęt solidnie wykonany, o dużej sztywności, ze świetnym wyciągiem, potężny refraktor Bresser MESSIER o średnicy 152mm. piętnasto centymetrowy SN f:5 i oczywiście dwa w pełni skomputeryzowane giganty: RC 14"i RC 8", a także kilka montaży paralaktycznych, których jakość wykonania jest już na dobrym poziomie. Jeszcze raz dziękuję organizatorom za miłą i wartościową imprezę.

IMG_1983.jpg

IMG_1992b.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj działo się, działo... My z Regulusem wyjechaliśmy z Tarnowa po 13, ale nie spieszyło się nam, bo jeszcze badaliśmy kilka potencjalnych miejsc obserwacyjnych na wschód od Tarnowa. W Tarnobrzegu byliśmy po 16 jako pierwsi. Chwilę po nas dotarła grupa lubelska, Marvaz, a po nich Robert Bodzoń, Bistii, Szymek i w ogóle później cała reszta przybyła. Ogółem to nie liczyłem, organizatorzy pewnie będą wiedzieć lepiej, ale uzbierało się sporo astroamatorów. O sprzęcie wiele pisał nie będę, bo Yah i Lemarc już conieco przedstawili. Wiadomo - trzeba było wszystko pomacać, obejrzeć 14-calowego kolosa (mimo płyty korekcyjnej trzymającej lustro wtórne i tak miał w środku pająka :ha: ), jego mniejszego 10-calowego brata, masę przeróżnych okularków itepe. Fotoreporterów się kręciło wielu, przyuważyłem chyba conajmniej z 5 lustrzanek nie licząc różnej maści kompaktowych aparatów. Firma Fotoclassic stanęła na wysokości zadania (nooo prawie, bo dobrej pogody nie załatwili ;) ), zorganizowała poczęstunek z grilla i napoje, byłą też i muzyka (ach, Quidam, Pink Floyd, Satriani, i nasze jam session z Marvazem :lol: ). Jak wspomniałem, pogoda niestety nie dopisała, ani jednej gwiazdki nie dojrzeliśmy nocą, zamiast tego od czasu do czasu padał deszcz. Mimo tego wszyscy się dobrze bawili, była nawet szalona potańcówka. Dodatkową atrakcją był firmowy konkurs. Zadaniem uczestników było opisanie co by się zrobiło, posiadając działkę na Księżycu. Pomysłów było wiele, od postawienia obserwatorium, przez wysłanie na Księżyc teściowej, polityków czy... ciii, nie zdradzę, kto był ten wie :) Konkurs wygrał Pawlik i tym samym stał się posiadaczem aktu własności księżycowego kawałka gruntu - ciekawe kiedy nas zaprosi na parapetówę :P Wszyscy mogli też dostać okazjonalne kubki od firmy z nadrukiem Astro-ognisko 2006 :) Im później, tym więcej ludzi się rozjeżdżało, a kilkuosobowa ekipa składająca się z reprezentacji Tarnowa i Rzeszowa zdecydowała się na nocleg w internacie zapewniony przez organizatorów. Rano jeszcze odwiedziliśmy na chwilkę firmę, pożegnaliśmy się z panem Mariuszem no i pojechaliśmy do domu.

 

Wielkie dzięki po pierwsze dla organizatorów - za fajną okazję do spotkania się z innymi astrofanami ewentualnie dokładnego obadania rozmaitego sprzętu. Po drugie dla uczestników - za to że byliście - dzięki za każdą rozmowę, nie tylko w tematach astro :) Jeszcze dzięki dla Regulusa za transport, dla Marvaza za dobrą, ba, genialną muzykę, dla Agaty za pogawędkę przy ognisku... :przytulasie: Dla Krzyśka - pomysłodawcy spotkania też należą się słowa uznania za to, że mimo choroby odwiedził nas i to na dłużej niż planował ;)

 

Pozdrowienia dla Was wszystkich!

 

P.S. Pawlik, miałem Ci napisać, żebyś pozdrowił Agatę, ale widzę że się zarejestrowała na forum ;) Więc bezpośrednio - Agata, pozdrawiam Cię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza "grupka" jarosławska (ja Bistii i jego dziewczyna oraz Robert Bodzoń) wyjechała z owego miasta o 15:00 na miejscu w Fotoclassicu byliśmy kilkanaście minut po 17.

Troszke nam to zajęło bo ciągle po drodze mijaliśmy "przeszkody terenowe" typu remonty, tiry, itp. Pierwsze wrażenia z widoku RCX-ów były niesamowite, ponadto można było spokojnie oblookac wiele cikawych rzeczy czyli od okularków przez lornetki, newtony SC, EDki, kończąc na RCX-ach. Towarzystwo było zajefane (Marvaz - relacja dla w wydaniu jajcarskim będzie w oddzielnym poście i oczywiście na astronocach :P) Niestety plany pokrzyżowała dość pogoda ponieważ już na samym początku wszędzie na niebie zbierały sie chmurwy - około 21 zaczęło padać i "marzenia" o lookaniu przez RCX-y i reszę sprzęty prysły ja mydlana bańka. Mimo to byłem szczęśliwy móc zobaczyć takie instrumenty w jednym miejscu i poznać ludzi których do tej pory znałem jedynie z postów na forach. Ponadto firma Fotoclassic zafundowała miłą niespodziankę - kubki okolicznościowe Astro-ognisko 2006.

No karkóweczka byla bardzo dobra, kiełbaski także :). Po tym jak zaczęło padać postanowiliśmy wrócić do domu i tak o 22 wyjechaliśmy z Tarnobrzega.

Na koniec bardzo dziękuje firmie Fotoclassić za imprezke i możliwośc obmacania sprzętu astronomicznego, ponadto podziękowania dla Bistiego za transport :)

 

Poniżej zamieszczam kilka fotek:

Meade LightBridge:

8fc5fb67f91ff42am.jpg

 

Owy pajączek wewnątrz 14" RCXa:

d382c56754f92219m.jpg

 

Większy RCX:

aca6022114baa2c7m.jpg

 

"Wystawki" z refraktorkami, lornetkami, okularkami i innymi akcesoriami typu silniki do montaży ipt. itd.:

bd2d0c23a788f951m.jpg

 

Musiałem sobie zrobić pamiątkową fotke a raczej kilka z tymi betoniarkami bo zapewne taka okazja się szybko nie powtórzy :):

3b8c718d45c39ba5m.jpg

 

Wszyscy bardzo szczegółowo"testowali organoleptycznie" sprzęt:

08e4ee069e85b3d1m.jpg

 

Oto zwycięzca zwariowaneg konkursu wraz z aktem własności działki na Księżycu czyli PAWLIK - gratulacje:

4fe8df892dd0b5f3m.jpg

 

Brak pogody wymusił na Krzyśku Z i Marvazie focenie ognia do którego grzaliśmy się:

b1b0b6c1a364d27em.jpg

 

Wszyscy zwinęli sie na karkóweczke i piwko: postawnowiłę zrobić fotke sprzetu beztłumów :):

a1d711e3ac3a0528m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje organizatorom za gościne i zorganizowanie imprezy :Beer:

i oczywiscie wszystkim uczestnikom za towarzystwo :Beer::Beer::Beer:

Tak na początek kilka fotek z konkursu :szczerbaty:

 

komisja_012.jpg

Pierszy odwarzny

 

antyik_016.jpg

Zbyszek :Beer:

 

dzia_ak_018.jpg

I swiezy własciciel działki na łysym :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wystarczająco opisali wrażenia, więc mogę tylko potwierdzić ich prawdziwość. :D

 

Tak pozatym to wkoncu w domu. Te 178 km na rowerze dobrze mi zrobiły :lol: i jak na złość jest piękna pogoda, kilka cumulusów. Dlaczego wczoraj tak nie było...?! :angry:

 

 

p.s. dziękuje (firmie FOTOCLASSIC) za przenocowanie...

... do zobaczenia :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Dziękuję wszystkim za przyjazd na imprezę szczególnie, że zapowiedzi meteo nie wskazywały aby pogoda miała być poprawna. Zdajemy sobie sprawę, że pozostał pewien niedosyt.

 

Mam nadzieję, że organizowane w przyszłości spotkania tego typu pozwolą na coś więcej niż tylko zapoznanie się z ofertą sprzętów optycznych oraz ofertą gastronomiczną FOTO CLASSIC.

 

 

Pozdrowienia

 

FOTO CLASSIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również dziękuję Fotoclassicowi za imprezkę (chociaż z mojeje strony ona troszkę krócej trwała), ten kubeczek to był strzał w 10 :D - nie spodziewałem się. Oczywiście dzięki Mariuszowi miłem okazję potestować troszkę RCX 14" - szkoda że jednak pogoda troszkę nie dopisała - ale poczekamy zobaczymy. Poza tym poznałem kilku nowych astroforumowiczów z moich okolic tz. Yah, Januszm oraz kolegę JackaS ze Stalowej Woli. Widać że podkarpacie zaczyna się rozkręcać :D

 

Pozdrawiam panowie i ide leczyć się dalej - jestem uziemiony do końca tygodnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antyqjon - mówisz masz :)

 

che_che_zgodzila_sie_na_rcx_a.jpg

che che zgodzila sie na rcx_a

 

coz_ognisko_jak_ognisko.jpg

coz ognisko jak ognisko

 

dywagacje.jpg

dywagacje

 

korzystajac_z_chwili_nieuwagi_kolegi_Pawlika.jpg

korzystajac z chwili nieuwagi kolegi

 

pytanie_brzmi___kto_z_kim__za_ile_i_dlaczego_tak_drogo.jpg

pytanie brzmi kto z kim za ile i dlaczego tak drogo

 

odpowiedx_brzmi___z_punktu_widzenia_majac_na_uwadze.jpg

odpowiedz brzmi: z punktu widzenia maja na uwadze

 

rozowy_soczek_robi_kariere.jpg

rozowy soczek robi kariere

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również dziękuję Fotoclassicowi za imprezkę (chociaż z mojeje strony ona troszkę krócej trwała), ten kubeczek to był strzał w 10 :D - nie spodziewałem się. Oczywiście dzięki Mariuszowi miłem okazję potestować troszkę RCX 14" - szkoda że jednak pogoda troszkę nie dopisała - ale poczekamy zobaczymy. Poza tym poznałem kilku nowych astroforumowiczów z moich okolic tz. Yah, Januszm oraz kolegę JackaS ze Stalowej Woli. Widać że podkarpacie zaczyna się rozkręcać :D

 

Pozdrawiam panowie i ide leczyć się dalej - jestem uziemiony do końca tygodnia :(

 

 

Myślę, że w przyszłości uda się nam zorganizować takie lokalne zloty obserwacyjna - podkarpacie , lubelskie i świetokrzyskie. Byłoby bardzo fajnie :)

 

Wracaj do zdrowia Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przyszłości uda się nam zorganizować takie lokalne zloty obserwacyjna - podkarpacie , lubelskie i świetokrzyskie. Byłoby bardzo fajnie :)

 

Do tej pory mówiąc o zlotach myśleliśmy raczej o imprezach kilkudniowych. Tymczasem Tarnobrzeg pokazuje, że warto spotkać się nawet na jedną noc. Można wtedy zabrać swoje własne "sprzęty" i wybrać się w jakieś dostępne, ale ciemne miejsce. Dla wspomnianych wyżej województw może to być zachodnie (ewentualnie środkowe) Roztocze. A jesień na Roztoczu bywa piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory mówiąc o zlotach myśleliśmy raczej o imprezach kilkudniowych. Tymczasem Tarnobrzeg pokazuje, że warto spotkać się nawet na jedną noc. Można wtedy zabrać swoje własne "sprzęty" i wybrać się w jakieś dostępne, ale ciemne miejsce. Dla wspomnianych wyżej województw może to być zachodnie (ewentualnie środkowe) Roztocze. A jesień na Roztoczu bywa piękna :)

 

 

Ja jestem za :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.