Skocz do zawartości

prohibicja , odwiedziny goscia z Watykanu


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

:Beer: Dla tych co nie moga kupic . :Boink: jakby wino bylo obce chrzescijanstwu.

Witam gosci co powinni byc kojarzeni z miloscia i wiara a nie z zakazem sprzedazy czegos tam .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu, wczoraj po południu kupiłem butelkę półwytrawnej Kadarki. To pewnie dlatego,że tutaj nie przyjeżdża. A propos, wczoraj włączyłem Wiadomości aby dowiedzieć się co nieco o wydarzeniach w szerokim świecie. No i się nie dowiedziałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piwem to tak wczoraj na chacie wyszlo, jedni mieli inni juz nie mogli kupic :Boink:

Moze to rodzice terazniejszych pomyslodawcow prohibicji z okazji wizyty Papieza upijali sie i majac tak traumatyczne doswiadczenia nienormalnie reaguja zakazami.

To samo odnosnie Dnia Dziecka. Biedni - zawsze pijani rodzice w takich swietach. Inaczej jak urazem z dziecinstwa nie umie wytlumaczyc wprowadzenia prohibicji w tych dniach . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za W. Kopalińskim:

 

prohibicja - zakaz urzędowy a. prawny (zwł. sprzedaży a. niekiedy i produkcji napojów alkoholowych)

 

prewencja - zapobieganie

 

 

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi, jaki błąd popełnił zbig nazywając zakaz sprzedaży alkoholu "prohibicją"?

 

I czemu zapobiec ma prohibicja w Dniu Dziecka lub w dniach 25 i 26 maja na terenie województwa mazowieckiego?

 

A może w ramach prewencji lepiej było zatrzymać znanych policji złodziejaszków, którzy w tłumie siegaja po porftele do nie swoich kieszeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A propos, wczoraj włączyłem Wiadomości aby dowiedzieć się co nieco o wydarzeniach w szerokim świecie. No i się nie dowiedziałem...

 

Znam to uczucie. Rozumiem że pielgrzymka jest ważna ale ci dziennikarze jak zwykle lekko przesadzają np. w faktach gdy już nie mieli nic do powiedzenia na temat samej pielgrzymki zaczeli ględzić o dzieciństeie papierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
I czemu zapobiec ma prohibicja w Dniu Dziecka lub w dniach 25 i 26 maja na terenie województwa mazowieckiego?

 

A może w ramach prewencji lepiej było zatrzymać znanych policji złodziejaszków, którzy w tłumie siegaja po porftele do nie swoich kieszeni?

Eeri - przecież ONI też o TOBIE i tych :Beer: na czacie pomyśleli :ha:

To niegodne papieskiej wizyty ;)

 

A swoją drogą coraz poważniej się zastanawiam nad tym, GDZIE i KIEDY my żyjemy. Co się dzieje z naszym społeczeństwem, na co pozwalają sobie władze, kto i co za tym stoi.

 

Z jednej strony - Europa, Unia, idee, Renesans. Z drugiej - średniowieczne dogmatyzmy, obłąkańcze pomysły, nieuctwo. I qrcze to chyba nie tylko VRP dotyczy...

 

Ech, kupię sobie chyba dziś jak Radek moją ulubioną Kadarkę. Tu chyba moszszna :D

A na koniec dodam tu też to, co wstawiłem wczoraj w "Dowcipach". Bo jest FAJOWE!

post-2472-1148637474_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to uczucie. Rozumiem że pielgrzymka jest ważna ale ci dziennikarze jak zwykle lekko przesadzają np. w faktach gdy już nie mieli nic do powiedzenia na temat samej pielgrzymki zaczeli ględzić o dzieciństeie papierza.

 

Jest ważna, ok... dla katolików etc. O ile mi wiadomo, konstytucja daje prawo wolności w wyznaniu. Co w takim razie mają robić nie-katolicy w takich chwilach? Ciekawe co by się działo, gdyby przyjechał jakiś "lider-guru" innego wyznania (np. muzułmanin) i na ten czas sparaliżował miasto, poblokował drogi etc. Już widzę, jak my tolerancyjni chrześcijanie byśmy sprawę załatwili.

 

Ech - sorry - średniowiecze! Do dupy z takimi koncepcjami...

 

PS. Wierzcie lub nie, ale od już bardzo dawna telewizor widzę tylko kiedy jestem w gościnie. Nie oglądam, bo co nie włącze, to ksiądz. Czy bywają jakieś wiadmości bez kilku informacji od episkopatu? Coś się jednak zmieniło. TV służy mi jako ekran do Xbox'a360 i czasami DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nowina, że Polską rządzą tacy, a nie inni ludzie. Co gorsze, przymusowe zakazy wcale nie muszą być dobrym rozwiazaniem. Ktoś przegina, ciekawy jestem kto ... ?

I nie zrzucajmy winy na Kościół, ale na ludzi odpowiedzialnych za głupie decyzje.

 

Z drugiej strony, czy wolność szeroko pojęta jest dobra ? Czy można być całkowicie wolnym ? No jasne, że nie. I dobrze ! W wielu sprawach ogranicza się naszą wolność, by nie zapanowała anarchia. W tym wypadku przekroczono cienką czerwoną linię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Orwell w "Folwarku zwierzęcym" pisał:

 

Wszystkie zwierzęta są równe....

 

ale z czasem ktoś (z bohaterów książki) dopisał:

 

...., ale niektórę są równiejsze.

 

To chyba dobrze odzwierciedla to co się u nas dzieje. :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku powyższych postów, przestałem się dziwić, że rząd RP wprowadził zakaz sprzedaży alkoholu w czwartek i w piątek. I w Dzień Dziecka też. :Wave:

 

A co to za rząd który nie przestrzega własnych zakazów?

Świadczy to tylko o jego ułomności.

 

Kiedyś w TV podawali, że średnio każdy poseł przepija w sejmie około 300 zeta miesięcznie.

I wcale się tego nie wstydzili upubliczniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za rząd który nie przestrzega własnych zakazów?

Świadczy to tylko o jego ułomności.

 

Kiedyś w TV podawali, że średnio każdy poseł przepija w sejmie około 300 zeta miesięcznie.

I wcale się tego nie wstydzili upubliczniać.

 

Taaak... Jakoś nie powiedzieli ile wydał Kwaśniewski na alkohol w Charkowie a się IV Rzeczypospolitej czepiają... Ba, nie dość że nie powiedzieli to jeszcze TVP nie wyemitowała wizyty w Charkowie twierdząc że taśmy "gdzieś się zapodziały"... Ministrze Ziobro, brać się za lustrację dziennikarzy!

 

Dopisano poźniej: Widzieliście nagłówek Gazety Wyborczej? "Papież przebacza grzesznikom" a niżej zdjęcie papieża z rodzinką Kaczyńskich.

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak... Jakoś nie powiedzieli ile wydał Kwaśniewski na alkohol w Charkowie a się IV Rzeczypospolitej czepiają... Ba, nie dość że nie powiedzieli to jeszcze TVP nie wyemitowała wizyty w Charkowie twierdząc że taśmy "gdzieś się zapodziały"... Ministrze Ziobro, brać się za lustrację dziennikarzy!

 

No, a miało być inaczej... a jest co najwyżej - tak samo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.