Skocz do zawartości

kupie tani teleskop


pablo27

Rekomendowane odpowiedzi

muszę Cię zmartwić - nie istnieje teleskop za 150 PLN (co najwyżej można okular za to kupić). o ile wiem to bodajże Adamo sprzedaje swoją samoróbkę 200/1158 Newtona za chyba 599 (to jest naprawdę tanio). tak więc musisz szukac dalej.

 

http://allegro.pl/item106239033_teleskop_n...5_6_1158mm.html

 

jeżeli to jest kryptoreklama - to prosze wywalić

 

pozdrawiam

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w takiej cenie kupisz jedynie marketowego badziewiaka szkoda na to kasy... Czasem na allegro można zobaczyć starego Uniwersała do 200zł to już chyba lepsze od marketowej lunety z super powiększeniami

 

Popatrz za lornetkami sporo jest na forum o nich a to ciekawy przyrząd.

 

http://allegro.pl/item106239033_teleskop_n...5_6_1158mm.html

 

jeżeli to jest kryptoreklama - to prosze wywalić

 

pozdrawiam

 

 

kolega jest z forum

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12198

 

na pewno sie nie obrazi

Edytowane przez maxlam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chesz zmarnować 150zeta to lepiej wspomórz kogoś biednego. Poza tym jeśli jeszcze nie kumasz to kup jakiś telep za 150zł na allegro, wyzrucisz kasę w błoto ale będziesz miał badziew przez, który w najlepszym wypadku niewiele zobaczysz. W tej cenie jedyne co chyba można polecić to ta lornetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym najpierw kupić książke "Niebo na weekend" i poznać troche niebo,obserwacje okiem nie uzbrojonum również dają dużo satysfakcji, pózniej dozbierać na jakąś lornetke no i oczywiście śledzić forum.

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem za 150 zl w ogloszeniach sprzedam jest tuba 115/900 . Dorob do niej montaz Dosona i masz podstawowy sprzet. Troche o telepach poczytaj w astrojawil.pl :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że lornetka + jakiś tani statyw bedzie najlepszym wyjściem. Mam też na sprzedaż lunete 20x40, małe ale na początek powinno wystarczyc. Jakbys był zainteresowany to na PM sie odezwij

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

A ja powiem swoje. Kupilem Tała Alkora za 30 złotych. Bo 30 złotych to nie jest duuużo, co??? To był mój pierwszy telep. Wiedziałem mniej więcej jak on się ma do wyczekanej w końcu Synty. Teraz się dowiedziałem, że wiedziałem mniej niz więcej :D

Ale wykorzystałem Alkora jak można było w tak krótkim czasie. I NIE ŻAŁUJĘ!!! Wręcz przeciwnie - będę chyba siewcą herezji : a kup sobie cokolwiek. Tylko nie miej złudzeń: to będzie zabawka!!! Twoja rola to albo umiec ją wykorzystać, wiedzieć co oglądasz, nauczyć się choć troszke nieba. Albo za miesiąc wyciepniesz ją w kąt, gdzie przerdzewieje na amen. Ale za 150 zł to no problem ;)

Jak coś kupisz, wejdź od czasu do czasu na forum i się ucz. Oki???

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saywiehu moze i racja co mówisz, ale jest też druga możliwość. Kupując tani sprzęt rodem z chin, łatwo się zniechęcić.

Osobiście zainwestowałbym albo w jakąś książke, a jeżeli juz koniecznie jakąś optyke, to lornetke albo małą lunete.

 

P.S. Alkora za 30zł kupiłeś? To całkiem ładna cena, na allegro teraz po 300zł ktoś chce sprzedać ten sam model...

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
saywiehu moze i racja co mówisz, ale jest też druga możliwość. Kupując tani sprzęt rodem z chin, łatwo się zniechęcić.

Osobiście zainwestowałbym albo w jakąś książke, a jeżeli juz koniecznie jakąś optyke, to lornetke albo małą lunete.

 

P.S. Alkora za 30zł kupiłeś? To całkiem ładna cena, na allegro teraz po 300zł ktoś chce sprzedać ten sam model...

Co do zniechęcenia - pisałem przecie w moim poście, tłumacząc co i jak. Myślę zresztą, że równie łatwo znudzić się, kupując na początek sprzęt za np. 7 000 zł. Po prostu - sprzęt - to jedno, a reszta... Ważna jest i wiedza (do zdobycia na szczęście), i WENA. Dlatego może i dobrze kupić COKOLWIEK (zupełnie obojętnie co, też miejsce na lornetkę tu jest). I tak na początek lukać się będzie na Łysego, planetki, pola gwiazdowe. A to akurat wypada całkiem ładniuchno w tym "czymkolwiek". Zwłaszcza Łysy wart jest godzin wgapiania się przecież! A biorąc pod uwagę rozwój hobby - można toto zawsze na tej działce mieć pod ręką "na wszelki wypadek", poza czymś bardziej "docelowym" w domciu. Zresztą na forum jest co najmniej parę osób, mających Newtony 76/700 ... i jakoś żyją ;) Co prawda można spytać się : "co to za życie???", ale qrcze maluchy z końcówki lat 70-tych też po naszych drogach jeżdżą. Po prostu nie można tłumaczyć każdemu, że Synta to minimum, zwłaszcza jak ten ktoś absolutnie nie może sobie na nią pozwolić. Albo czuje to, co ja chcę powiedzieć: najpierw zorientować się, czy warto w sobie rozwijać zainteresowanie astro.

 

Alkor za 300??? Qrcze, poczekam jeszcze trochę i sam mojego sprzedam, jak cena pójdzie w górę :D

Nie, nie warto za takie pieniądze.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może i dobrze kupić COKOLWIEK (zupełnie obojętnie co, też miejsce na lornetkę tu jest). I tak na początek lukać się będzie na Łysego, planetki, pola gwiazdowe. A to akurat wypada całkiem ładniuchno w tym "czymkolwiek".

 

no i właśnie tu trzeba troche uważać, bo jak sie nie znasz i kupisz tandetne "cokolwiek", to może sie szybko znudzić. Wiem bo sam zaczynałem od Optisana 76/700 i jeszcze troche a rzuciłbym to wszystko w cholere. Jedyne co przez niego oglądałem to łysego i... kilka sąsiadek z naprzeciwka. Saturn przypominał rozmazane jajo, Jowisz na którym nie było mowy o zobaczeniu żadnych szczegółów, o marsie nawet nie wspominam. Byc może mial tak bardzo rozkolimowane zwierciadło (wtedy nie miałem pojęcia co to kolimacja), a być może trafila mi sie jakas podróbka, bo dobrze pamiętam ze w barlowie soczewka była z plastyku...

Obawiam sie ze za 150zł może sie trafic sprzęt podobnej jakości, chyba ze udałoby się kupić coś pewnego (najlepiej po znajomości od kogoś z forum, albo chociaż porządnej firmy zeby optyka była na jakimś poziomie)

 

 

Alkor za 300??? Qrcze, poczekam jeszcze trochę i sam mojego sprzedam, jak cena pójdzie w górę :D

:Beer:

 

link , gdybyś jednak chciał swojego sprzedać za 30zł to daj znać:D

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak... mam telep właśnie za 150zł - 60/700... i wbrew pozorom nie jestem zawiedziony.

Kupiłem go "w ciemno", to był mój pierwszy telep... Jednak oprócz Księżyca(35x) widziałem nim Saturna(168x), Jowisza(105x) i jego kilka księżycy... pewnie że to nie to samo co telepy z większymi zwierciadłami, ale za to możesz się przekonać czy astronomia to jest to czego w życiu szukasz... ja się przekonałem dlatego kupuję coś lepszego...

 

PS. Ten mój telep za 150zł bez mojego wkładu nie pokazał by nawet wyraźnie tarczy księżyca... eh ten tani sprzęt...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez nwgame
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
A ja powiem tak... mam telep właśnie za 150zł - 60/700... i wbrew pozorom nie jestem zawiedziony.

Kupiłem go "w ciemno", to był mój pierwszy telep... Jednak oprócz Księżyca(35x) widziałem nim Saturna(168x), Jowisza(105x) i jego kilka księżycy... pewnie że to nie to samo co telepy z większymi zwierciadłami, ale za to możesz się przekonać czy astronomia to jest to czego w życiu szukasz... ja się przekonałem dlatego kupuję coś lepszego...

 

PS. Ten mój telep za 150zł bez mojego wkładu nie pokazał by nawet wyraźnie tarczy księżyca... eh ten tani sprzęt...

 

Pozdrawiam.

Hehe, nie mówiłem???

Dokladnie to, co próbowałem wytlumaczyć.

A Liqowi za linka dziękuję. Oj, cena robi wrażenie :D Sprzedać mojego? W ŻYCIU !!! Póki mi nie przerdzewieje (a na razie się nie zanosi), zostanie. Choćby dlatego, że tak mały - wszędzie da się zabrać. To też plus tych najmniejszych telepów.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Optisan Star 60060 i kazdy wie że to zabawka ,ale dzieki tej lunecie nabrałem 100% przekonania iz astrohobby to jest to.Więc jesli masz 150 zł to kup sobie naprzykład 76700 na allegro jak Ci sie uda i przekonaj sie ,czy to drogie i jakże piękne hobby naprawdę Cie wciągnie ,czy tylko jest to "słomiany zapał" coś na chwilkę.

Jesli obserwując przez np.76700 poczujesz to "coś" w środku i bedziesz czekał z niecierpliwością na kolejne obserwacje ,a ten teleskopik bedzie stal u Ciebie w pokoju na honorowym miejscu ,to znaczy,że złapałes bakcyla.Tego Ci serdecznie życzę :Salut::D

Pozdrawiam.

Edytowane przez promil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to mi chodzi co napisał kolega promil ,wygląda na to że nikt nie jest w posiadaniu takiej zabawki do 150 pln i pozostało mi dokonać w tej cenie zakupu na alegro 700\76 potężny teleskop .dzięki za rade panowie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie o to mi chodzi co napisał kolega promil ,wygląda na to że nikt nie jest w posiadaniu takiej zabawki do 150 pln i pozostało mi dokonać w tej cenie zakupu na alegro 700\76 potężny teleskop .dzięki za rade panowie

pozdro

Kamil taki telep chyba ma i powinno byc taniej. 76/700 jest duzo lepszy od lunety 60/700 .

Jak wykrecisz redukcje w wyciagu to mozesz wlozyc okular 1,25" srednicy , 9-10mm plosla. Ten wystarczy .

Choc pewnie zauwazysz, ze za malo swiatla zbiera lustro 76mm i bedziesz dozyl do wiekszego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od Optisan Star 60060 i kazdy wie że to zabawka ,ale dzieki tej lunecie nabrałem 100% przekonania iz astrohobby to jest to.Więc jesli masz 150 zł to kup sobie naprzykład 76700 na allegro jak Ci sie uda i przekonaj sie ,czy to drogie i jakże piękne hobby naprawdę Cie wciągnie ,czy tylko jest to "słomiany zapał" coś na chwilkę.

Jesli obserwując przez np.76700 poczujesz to "coś" w środku i bedziesz czekał z niecierpliwością na kolejne obserwacje ,a ten teleskopik bedzie stal u Ciebie w pokoju na honorowym miejscu ,to znaczy,że złapałes bakcyla.Tego Ci serdecznie życzę :Salut::D

Pozdrawiam.

 

Tak patrząc w przeszłość kiedy ja zaczynałem przygodę z astronomią... teleskopy typu np. Star 76700 nie były dostępne ... to się cieszę ... bo gdybym zobaczył obrazy (a patrzyłem przez taki teleskop) to nie wiem czy teraz mógł bym mówić, że jestem miłośnikiem astronomii z 16 latami astrodoświadczeń.

Jasne coś tam widać...

Ale odradzam.

 

Radzę tę kasę zainwestować w zlot !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.