Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. No to zostałem wywołany do tablicy :) To, że Benji pomylił Karwinę z Jastrzębiem to już wiadomo. Zresztą nawet ja miałbym problemy z rozróżnieniem mojego miasta z takiej perspektywy. Mogę tylko dodać do tego zdjęcia ze szerszym ujęciem, że na prawo od Hotelu Diament widać osiedle VI i dalej faktycznie to co zostało po kopalni Moszczenica. Pierwszy podłużny "blok" na lewo od Diamentu to szpital miejski, dalej KWK Jas-Mos i osiedla, którym nie ma sensu wymieniać z nazwy, w tzw. centrum. Na prawo od kopalni Zofiówka widać hałdę, z której kiedyś zamieszczałem małą relację. To tyle, mam nadzieję, że się przydałem.

 

P.S. W okolicach prawego dolnego rogu szpitala widać moje małe osiedle.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ORJ, przeszedłeś samego siebie! Takie opisywanie nocnych obiektów byłoby dla mnie błądzeniem po omacku. Rysianka co prawda kojarzy mi się z konkretnym widokiem na południe, ale okolice Hali Pawlusiej i pierwszy kilometr szlaku do Żabnicy faktycznie oferują nieprzeciętne widoki na północ. Krakowa nawet bym się z stamtąd nie doszukiwał. Ciekawy jestem czy masz jakiś ciekawe, nocne spojrzenie w stronę Orawy, jakiś świecący punkt na Magurce bądź Kubińskiej Holi?

 

Witam :Salut:

elcupa właśnie ja skupiłem całą uwagę na północnych widokach,ale na bank było widać światła z Kubinskiej Holi,Snilovskkiego sedla pod Chlebem,czy Kasprowy lub Łomnicę.Skrzyczne porażało blaskiem,Lysa Hora już słabiej.Co do hali Pawlusiej-piękne miejsce,zrobiłem kilka dziennych fotek,a i z Romanki-wierzchołek 1357 zaczyna tracić las,tak samo obniżenie w Romance daje widok aż na Trzy Korony,Wysokie Skałki czy Wiaterny Wierch w Magurze Spiskiej po Repisko no i Tatry.

Całe widokowe zainteresowanie faktycznie kręci się na Rysiance spod schroniska.

Ale ja nastwiłem się na północ,gdy moi kumple poszli załatwiać nocleg do schroniska ja udałem się na poszukiwanie,wystarczyło ok 10 min udać się ścieżką powyżej schroniska,a potem odbić w prawo w las i po chwili ukazała się ta duża polana.Póżniej już z latarką wróciliśmy tam ponownie na pole działania:)

Dodaję opis do zrzutu z Google Earth.

Pozdrawiam:)

Rysianka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby tu zostać. Gdzie będziemy się po innych serwerach szlajać, nie wiadomego pochodzenia, a nóż z mega restrykcjami.

A tak mamy szczęście, że brać astrofanów jest tak wyrozumiała, pozwoliła nam tu trochę namieszać i nie przegoniła z miotłą chen daleko. :helo::notworthy:

I bardzo dobrze - przy okazji zwiedzą forum i obejrzą nie tylko nasze fotki ale też "chłopaków" którzy nie szczędzą się i robią fantastyczne fotki nieba. :Beer:

:Salut:

 

Marcin chyba masz rację,gdzie by to teraz wszystko przenieść :D

Pozatym Astro Forum jest bardzo gościnne i sympatyczne. :D

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze. Ciekawy jestem materiałów, które nagromadzili Michał z Mertim, szczególnie, że widoczność wczesnym wieczorem była nieskazitelna, długo utrzymywała się "dziewiątka" w naszej abstrakcyjnej skali. Pierwszy raz widziałem (przez rosyjską lunetkę) pojedyncze słupy wyciągu na Hali Skrzyczeńskiej. Kamerki na Tatry pokazywały klarowny widok, więc pewnie było co fotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opadach widzę horyzont bardzo klarowny, choć sporo chmur. Ktoś może powiedzieć, czy warto wychodzić z domu?

 

Mateusz, w Jastrzębiu też zrobiło się przejrzyście po opadach. Beskidy ładnie wyglądały w podnoszącej się, poszarpanej mgle, teraz są już w miarę czyste. Beskid Śląski dobrze widoczny do Czantorii (tak na 7), dalej na zachód jest już gorzej, Śląsko-Morawski niewidoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak oto widać było wczoraj góry z Pińczyc N50°32'14.92'' E19°13'40.94'' 370m npm.

Nie wiem czy dobrze podpisałem. ;)

Tak, to Babia. Nad dachem domku powinno być Pilsko zakryte przez koronę drzewa po prawej stronie. Z moich obliczeń to 110km do Babiej - jest jakieś wzniesienie podobnej wysokości bliżej Częstochowy z realną szansą na Babią lub Pilsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Babia. Nad dachem domku powinno być Pilsko zakryte przez koronę drzewa po prawej stronie. Z moich obliczeń to 110km do Babiej - jest jakieś wzniesienie podobnej wysokości bliżej Częstochowy z realną szansą na Babią lub Pilsko?

 

Koło Częstochowy jest skupisko wzgórz, tworzące Rezerwat Sokole Góry, najwyższy szczyt 400mnpm (już kiedyś o tym pisałem). Lecz w Sokolich Górach jedyne miejsce widokowe na stronę południową znajduje się na wysokości ok 370-380mnpm. Obawiam się zatem, że pasmo wzgórz, na którym leżą m.in. Pińczyce zasłania jakikolwiek widok na góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Babia. Nad dachem domku powinno być Pilsko zakryte przez koronę drzewa po prawej stronie. Z moich obliczeń to 110km do Babiej - jest jakieś wzniesienie podobnej wysokości bliżej Częstochowy z realną szansą na Babią lub Pilsko?

 

Cześć Mateusz :Salut:

na tym zdjęciu to Pilsko

Babiej widac kawałek na lewej krawędzi fotki kolo huty

Za domkiem ogólnie przebywa Romanka,Rysianka,Lipowska

zobacz

Pozdawiam :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oto widać było wczoraj góry z Pińczyc N50°32'14.92'' E19°13'40.94'' 370m npm.

Nie wiem czy dobrze podpisałem. ;)

Tam nie jest Huta tylko Koksownia - Przyjażń.

 

Zanim przedstawię Wam skromny materiał z wejścia na Skrzyczne, zapodaję tu opisany przeze mnie, a uzupełniony mocno przez Oriego, nocny widok ze Skrzycznego.

Nocny_widok_ze_Skrzycznego.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie....

W sobotę wieczór 5 lipca udaliśmy się z Michałem na Skrzyczne. Po ok. 1h 50min. znaleźliśmy się na szczycie, gdzie przywitał nas porywisty wiatr. Warunki były idealne do sprawdzenia przez bino co można zoabserwować, a efektem tego jest powyższa panoramka. Dodatkowa mój wzrok przykuła bardzo jasna Droga Mleczna- dawno takiej nie widziałem.

 

Po ok. 3h snu udaliśmy się w kierunku, Baraniej Góry.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c400205019b92fb0 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8664e299d87423be

 

Nie dane nam było jednak tam dojść, ponieważ Michał miał nie przespaną noc. Spoczeliśmy na Zielonym Kopcu, aby zregenerować siły.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb31f069fa172bd5 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=250b21268278f931

 

W drodze powrotnej http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8664e299d87423be

 

okazało się, że na Skrzycznem robie się powoli tłok

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8664e299d87423be http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dfa4c5b1b26400be

 

Po zjechaniu na dół kolejna niespodzianką był kolarski wyścig "Solidarności", który nas uziemił na 30 min. na parkingu

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd305a327c834468 http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dd542989602da4e0

 

W niedzielę elcupa miał rację, widoki były najlepsze od 2 miesięcy. Ja jednak zmęczony oddałem się mojemu łóżeczku.

:Salut:

Album

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam wszystkich

Patrykos tą fotkę dodaję dla Ciebie.Czyli widok nocny z Rysianki w kierunku Gliwic. :D

Pozdro.

Witam

Zdjęcie fenomenalne, lecz tam gdzie zaznaczyłeś Radiostacje to według google earth tam jest KWK Knurów, Radiostacja oraz najjaśniejszy w Gliwicach nowy komin PEC Gliwice powinny być mniej więcej na środku pomiędzy Budrykiem a Łaziskami, ORJ czy można prosić te zdjęcie oryginalne bez napisów na maila??

PS: W Gliwicach nowe bardzo mocne oświetlenie dostał komin SFW Energia

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

w poniedziałek po południu przebywałem w jednym z bloków osiedla Irys w Chorzowie, jako że miałem przy sobie aparat pokusiłem się o pstryknięcie tego co widziałem na horyzoncie, wydaje mi się że na 1 i 2 jest Babia Góra, proszę o identyfikacje gór na 3 fotce, dodam że znajdowały się zdecydowanie bardziej na zachód od Babiej. Pozdrawiam

1.

4.jpg

2.

2.jpg

3.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

....proszę o identyfikacje gór na 3 fotce, dodam że znajdowały się zdecydowanie bardziej na zachód od Babiej....

A to nie jest czasem Śląski, gdzie od lewej strony jest Magurka, Skrzyczne, Klimczok, Trzy Kopce.....

W każdym bądź razie tak mi się to widzi...

:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

w poniedziałek po południu przebywałem w jednym z bloków osiedla Irys w Chorzowie, jako że miałem przy sobie aparat pokusiłem się o pstryknięcie tego co widziałem na horyzoncie, wydaje mi się że na 1 i 2 jest Babia Góra, proszę o identyfikacje gór na 3 fotce, dodam że znajdowały się zdecydowanie bardziej na zachód od Babiej. Pozdrawiam

:helo:

Fajnie widać z Irysa:)

wsadzę czy grosze do tematu fotki 3

pozdrawiam

 

Ps.Merti

link który dałeś to jest to samo ino z Gliwic ,Skrzyczne z tej perspektywy"przewędrowało" już w prawą stronę:)

Skrzyczne_i_grupa_klimczoka_z_os.Irys_Chorz_w.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Elektrownia Detmarovice z Wielkiej Raczy.

 

Panowie ja za zadanie postawiłem sobie złapać ze Skrzycznego nocą maszt Chrzelice,El Opole,maszt Chorągwica k/Krakowa & Wieliczki.No i bliziutką EL.Rybnik i Sierszę do kolekcji

jeszcze tego lata myślę:)

EL.Detmarovice_z_Wlk.Raczy.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ wielkie dzięki, po cichu liczyłem na Twoją niezawodność :) jeszcze tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju, na zdjeciach 1 i 2 to chyba jednak Pilsko a nie Babia, jak sądzisz, niestety bardziej na wschód już nie mogłem sięgnąć bo zasłaniał blok stojący naprzeciw. Pozdrawiam wszystkich obserwatorów.

 

PS. dzisiaj tęcza była patrząc z Chorzowa na południe, ok godz 20.15 niestety bardzo szybko znikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.