Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Świetne foty tu wrzucacie i z dużym poświęceniem. Ja po wyjściu na chałdę po 10 minutach dopiero mogłem swobodnie oddychać i pstrykać.

Wychodzę z założenia, ze z rydułtowskiej chałdy wszędzie jest daleko, bo tylko kopalnie z Jastrzębia (które i tak wziołem za Karvinę) leżą pod horyzontem. A pozostałe ciekawe punkty są na lub za horyzontem i jest to zależne od pogody.

 

Wrzucam panoramę z owej chałdy (Szarloty - samego szczytu) od północy, przez wschód, aż na południe z hakiem - zachód, gdzie majaczył Pradziad był zbyt jasny, bo zachodziło słońce.

 

615edc522be14660m.jpg

 

oraz fotka (fragment) zabudowań przemysłowych za ostatnim kominem (chłodnią) El Rybnik - czyli od Gliwic po Rudę Śl - tak mi się wydaję;)

 

68f8fa66061d3de6m.jpg

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz fotka (fragment) zabudowań przemysłowych za ostatnim kominem (chłodnią) El Rybnik - czyli od Gliwic po Rudę Śl - tak mi się wydaję;)

 

68f8fa66061d3de6m.jpg

 

Pozdrawiam :Salut:

Witam :Salut:

Na przybliżeniu z hałdy można rozpoznać Zabrze - komin EC, KWK Makoszowy, Koksownie Jadwiga, Bytom, Knurów - KWK Knurów oraz Osiedle Wojska Polskiego w Knurowie. Gliwic na zdjęciu nie widać, ponieważ znajdują się za oraz na lewo od kominów Elektrowni Rybnik

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.Merti

link który dałeś to jest to samo ino z Gliwic ,Skrzyczne z tej perspektywy"przewędrowało" już w prawą stronę:)

Powiem Ci ORI, że tak w pierwszej kolejności myślałem. Ale coś mnie podkusiło, żeby to sprawdzić z tamtą stronką.

 

Benji, fajne te panoramki. Teraz zadanie bojowe dla Ciebie na wietrzny i pogodny dzień, a raczej ... - panoramka z Szarloty tą 300-ką nocą :):banan:

Ciekawe co by pojawiło się na zachód.... B)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ORJ wielkie dzięki, po cichu liczyłem na Twoją niezawodność :) jeszcze tylko jedna rzecz nie daje mi spokoju, na zdjeciach 1 i 2 to chyba jednak Pilsko a nie Babia, jak sądzisz, niestety bardziej na wschód już nie mogłem sięgnąć bo zasłaniał blok stojący naprzeciw. Pozdrawiam wszystkich obserwatorów.

 

PS. dzisiaj tęcza była patrząc z Chorzowa na południe, ok godz 20.15 niestety bardzo szybko znikła.

 

Witam :Salut:

Na 1 i 2 zdjęciu masz masyw Babiej i to w całej okazałości,Pilska na nich ani ciut ciut:)

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Świetne foty tu wrzucacie i z dużym poświęceniem. Ja po wyjściu na chałdę po 10 minutach dopiero mogłem swobodnie oddychać i pstrykać.

Wychodzę z założenia, ze z rydułtowskiej chałdy wszędzie jest daleko, bo tylko kopalnie z Jastrzębia (które i tak wziołem za Karvinę) leżą pod horyzontem. A pozostałe ciekawe punkty są na lub za horyzontem i jest to zależne od pogody.

 

Wrzucam panoramę z owej chałdy (Szarloty - samego szczytu) od północy, przez wschód, aż na południe z hakiem - zachód, gdzie majaczył Pradziad był zbyt jasny, bo zachodziło słońce.

 

Pozdrawiam :Salut:

 

:Salut: Na przedostatnim zdjęciu wchodzącym w skład panoramy wyłowil byś Karvinę,Orlovę,Havirov i Ostravę,Bohumin.jak byś miał w dużym zoomie .Teraz już rozpoznaję Orlovę i wzgórza na zachód od Ostravy -Svinova na których znajduje się 180m.wieża TV(Hostalkovice)(na pograniczu ostatniego zdjęcia). Zapewne w większym zoomie była by dobrze widoczna:Salut:

Ostrava_Hostalkovice.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za reakcje i opisy na fotki, postaram się każdemu odpowiedzieć :D .

 

patrykos - myślałem, że te pierwsze zakłady za kominem rybnickiej elektrowni to jeszcze Gliwice, ale po twej odpowiedzi widać, że znów nie trafiłem B) .

na fotce poniżej widać na lewą stronę od kominów. Czyżby wkońcu to były Gliwice?

 

ed90d0958c4b93c9m.jpg

 

A na tej panoramce zauważyłem jakieś kominy na tle wzniesienia, czy wiesz co to może być? (poniżej)

 

0fedaed1a28acd42m.jpg

 

Merti - kusi mnie twój pomysł nocnej eskapady na Szarlotę i może ten weekend (jeśli nie będzie padać) wyjdę i popstrykam 300tką z konwerterem :banan: a więc 600tką :D

 

ORJ - Wielkie dzięki za Svinova - setki razy (przy słabej widoczności) brałem ją za Pradziada :D

Mam bliższe (zoomy) foty czeskich miast, ale niewiem czy będzie coś widać, bo mam analogowy obiektyw i jeszcze konwerter (X2) - Aberacje, Komy, Szumy i inne niespodzianki to norma :D .

poniżej zoom owej Svinowy...

 

ab44852c6438e2b2m.jpg

 

Ostravy

c541d4ba2f70a2cam.jpg

 

Ostravy

377f24d315f25e07m.jpg

 

i Ostravy

021aea4371bee807m.jpg

 

Tych Ostrav nie potrafiłem z panoramić - więc osobno :D (tylko nie piszcie, że to nie Ostrava :D )

 

Michale - Mnie jeszcze daleko do ciebie, chociaż nie szczędzę Pentaxa :D (od stycznia do czerwca 10.000 fotek :szczerbaty: ) Ta panorama ze szczytu robiłem kitem przy 18mm - te wszystkie niebieskawe fotki to analogowy Makinon 300 + konwerter X2.

A na panoramce jest mój brat.

 

Sorki, że się rozpisałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Benji chciał bym Ci na 100% pomóc ale masz troszeczkę nieostre te fotki,

A co do Ostravy mówiłem że będzie:) Ta wieża TV jest w Hostalkovicach-na zachód od Svinova(w samym Svinovie jest elektrownia z chłodniami i 3 identycznymi ceglanymi kominami ok 120m.Może zauwazysz to od siebie) a mniejsza wieża Tv na prawo od Hostalkovickiej to tzw,Lhotka.

Gdy zobaczysz 2 najwyższe kominy w Ostravie ok 220m i 180m to z kompleksu hutniczego Mittal

A te duże srebrzyste walce które widać w Ostravie to zbiorniki gazu koksowniczego tzw.gazometry.

 

Ps.Niegdyś na Śląsku znajdowały się 3 takie gazometry.W Zabrzu przy koksowni Zaborze,w Chorzowie przy Hucie Kościuszko i w Katowicach Szopienicach na tzw.Stawiskach koło Huty Uthemanna.Ten ostatni mierzył 90 m wysokości i był największy z tej trójki i był najdłużej istniejącym do 1996roku.

Może forumowicze pamiętacie?

 

Pozdrawiam. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Benji jesteś już blisko, ponieważ trafiłeś na Sośnice w Gliwicach :D oraz na Szpital w budowie za M1 w Zabrzu, Jeżeli chciałbyś złapać centrum miasta z kościołami i Radiostacją to musiał byś zrobić zdjęcie w tym miejscu jak zaznaczyłem na zdjęciu

a8d442af2dc0e4f5m.jpg

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadza się ORJ. Dużo szukałem , ale znalazłem fotkę na necie.

 

Hostalkowice : http://hostalkovice-konstrana.wz.cz/pic/hos.jpg

 

i Svinov wraz z Hostalkowicami : http://lh3.ggpht.com/_PG--gumnej8/Rtr-iHAY...bez+dálnice.jpg

 

Myślę, że oto ci chodziło. Dzięki za opisy, mam te wysokie kominy Svinova z Szarloty, ale nie chcę już zaśmiecać tego tematu :D (jak ktoś chce , to wrzucę).

 

ORJ - kilka postów wstecz pisałeś o wędrującym skrzycznym, była to fotka z bloków chyba Sosnowca na nasz beskid.

Ostatnio byłem w Tychach na weselu, a było dość fajnie góry widać, więc zamiast się bawić pstrykałem :banan:

Może to nie ten sam południk, ale...

 

302ab2952da1411am.jpg

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zgadza się ORJ. Dużo szukałem , ale znalazłem fotkę na necie.

 

Hostalkowice : http://hostalkovice-konstrana.wz.cz/pic/hos.jpg

 

i Svinov wraz z Hostalkowicami : http://lh3.ggpht.com/_PG--gumnej8/Rtr-iHAY...bez+dálnice.jpg

 

Myślę, że oto ci chodziło. Dzięki za opisy, mam te wysokie kominy Svinova z Szarloty, ale nie chcę już zaśmiecać tego tematu :D (jak ktoś chce , to wrzucę).

 

ORJ - kilka postów wstecz pisałeś o wędrującym skrzycznym, była to fotka z bloków chyba Sosnowca na nasz beskid.

Ostatnio byłem w Tychach na weselu, a było dość fajnie góry widać, więc zamiast się bawić pstrykałem :banan:

Może to nie ten sam południk, ale...

 

302ab2952da1411am.jpg

pozdrawiam.

 

Cześć:)

No tutaj to podobnie wygląda jak na tej fotce która opisywałem kilka postów wstecz z Osiedla Irys w Chorzowie,tutaj Skrzyczne ma podobne perspektywiczne położenie względem Magury czy całego pasma Klimczoka ,pozatym że jesteśmy bliżej no i tutaj jest ładny zoom:)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem wczoraj na Babiej Górze, widoczność średnia, bo tylko około 50km. Jechaliśmy zorganizoawną grupą jechałem tylko po to aby poznać jak tam jechać i jak tam iść - aby wybrać się tam kiedyś gdy widoczność będzie minimum 100km.

 

Niemniej udało mi się kilka zdjęć posklejać w panoramki. Jedną już posyłam, widok w kierunku północnym - mógłby mi ktoś napisać w którym miejscu powinien być Kraków ?

Babia_G_ra_P__noc.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem wczoraj na Babiej Górze, widoczność średnia, bo tylko około 50km. Jechaliśmy zorganizoawną grupą jechałem tylko po to aby poznać jak tam jechać i jak tam iść - aby wybrać się tam kiedyś gdy widoczność będzie minimum 100km.

 

Niemniej udało mi się kilka zdjęć posklejać w panoramki. Jedną już posyłam, widok w kierunku północnym - mógłby mi ktoś napisać w którym miejscu powinien być Kraków ?

 

Cześć NGC :Salut:

Narysowałem Ci gdzie będzie znajdował się Kraków,sugeruj się położeniem względem wierzchołków

które opisałem.

Powodzenia:)

Krak_w_z_Babiej_lokalizacja.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama z Babiej Góry na północny zachód

 

Witam :Salut:

Podoba mi się że zauważyłeś Czantorię,choć tam niewielki kawałeczek jej wystaje :brawo:

spotkałem sie nieraz gdy przewodnicy górscy świecili oczami w temacie Czantorii z Babiej .

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum ;)

Widzę że ciekawa tematyka tu jest. Co prawda widoczki panoramiczne mi się strasznie podobają, jednak moja zwichrzona psychyka sprawia, że wolę fotografować obiekty przemysłowe niż góry. Dlatego też wszystkie panoramki z kominami, chłodniami, hutami są dla mnie prześliczne (m.in. jedna ogromna panorama GOP-u z Dorotki - nawiasem mówiąc nie wiem co to jest Dorotka)

Tak ogólnie - to jestem z Jastrzębia. Cieszę się, że ktoś tu jest z Jbia [elcupa] i cieszę się, że ktoś robi też fotki na których widać moje miasto. Fajnie się na nie patrzy z innej, odległej perspektywy.

Przy okazji, chciałbym sprostować jedno zdjęcie...

 

Dzięki ORJ za cenny opis. Nieźle się walnołem z tą Karviną :Boink:

Ale one gdzieś tam musi być. Jastrzębie jest strasznie nieregularne, wiem że obok nieczynnego już szybu Moszczenica są jakieś kominy elektrociepłowni, a tu ich nie ma. Hm

Wrzucam fotkę z dalsza z opisami co wiedziałem.

 

8d15578b2c41ca06m.jpg

 

Za oknem zbliża się jakaś burza i koniec z widokami :angry:

pozdrawiam :Beer:

 

Heh, pozwoliłem sobie edytować te foto i opisać to co wiem...

http://two.xthost.info/nhlcenter/img/Jbie_obr2.jpg

 

PS. Pytanie do elcupy - z tego co czytałem mieszkasz na Bożej Górze, więc pewnie masz świetny widok na elektrownię w Detmarovicach - mógłbyś wrzucić jakieś fajne zdjęcia? Tak najlepiej w rozdzielczościach tapetkowych ;) Tak samo tej elektrowni ostrawskiej (choć ze względu na iluminację to lepiej nocą)

 

PS2. Foto gór z Pawłowic z okolic kwietnia 2008 (na pierwszym planie DK81). Na górach się nie znam, więc jeśli ktoś mógłby je oznaczyć to proszę bardzo - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2427.JPG

 

PS3. Jeśli ktoś byłby zainteresowany:

- foto komina EC Zofiówka (120m) - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2421.JPG

- foto Elektrowni Rybnik (od lewej: komin 260m, komin 300m, komin odsiarczania spalin 120m, chłodnie kominowe 2x120m) - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2527obr_1024.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum ;)

Widzę że ciekawa tematyka tu jest. Co prawda widoczki panoramiczne mi się strasznie podobają, jednak moja zwichrzona psychyka sprawia, że wolę fotografować obiekty przemysłowe niż góry. Dlatego też wszystkie panoramki z kominami, chłodniami, hutami są dla mnie prześliczne (m.in. jedna ogromna panorama GOP-u z Dorotki - nawiasem mówiąc nie wiem co to jest Dorotka)

Tak ogólnie - to jestem z Jastrzębia. Cieszę się, że ktoś tu jest z Jbia [elcupa] i cieszę się, że ktoś robi też fotki na których widać moje miasto. Fajnie się na nie patrzy z innej, odległej perspektywy.

Przy okazji, chciałbym sprostować jedno zdjęcie...

Heh, pozwoliłem sobie edytować te foto i opisać to co wiem...

http://two.xthost.info/nhlcenter/img/Jbie_obr2.jpg

 

PS. Pytanie do elcupy - z tego co czytałem mieszkasz na Bożej Górze, więc pewnie masz świetny widok na elektrownię w Detmarovicach - mógłbyś wrzucić jakieś fajne zdjęcia? Tak najlepiej w rozdzielczościach tapetkowych ;) Tak samo tej elektrowni ostrawskiej (choć ze względu na iluminację to lepiej nocą)

 

PS2. Foto gór z Pawłowic z okolic kwietnia 2008 (na pierwszym planie DK81). Na górach się nie znam, więc jeśli ktoś mógłby je oznaczyć to proszę bardzo - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2427.JPG

 

PS3. Jeśli ktoś byłby zainteresowany:

- foto komina EC Zofiówka (120m) - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2421.JPG

- foto Elektrowni Rybnik (od lewej: komin 260m, komin 300m, komin odsiarczania spalin 120m, chłodnie kominowe 2x120m) - http://two.xthost.info/nhlcenter/img/DSCF2527obr_1024.jpg

 

Pozdrawiam

Witam :Salut: fajnie że masz dobre rozeznanie w waszej okolicy,ja tylko co nieco tam kojarzę.

Zawsze oprócz kominów rybnickich komin z Zofiówki rzucał się w oczy najwyrażniej teraz zresztą pomalowany w nowej szacie.:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: fajnie że masz dobre rozeznanie w waszej okolicy,ja tylko co nieco tam kojarzę.

Zawsze oprócz kominów rybnickich komin z Zofiówki rzucał się w oczy najwyrażniej teraz zresztą pomalowany w nowej szacie.:)

Pozdrawiam

 

No fakt pomalowany jest choć nie wiem po co ;) Zresztą mieszkam chyba z 200m od niego ;] A zwraca uwagę tym, że Zofiówka jest na wzniesieniu, które góruje nad Jastrzębiem i dookoła nie ma nic godnego uwagi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Sebastianeczekk.

Fajnie, że dopisałeś do mej fotki nazwy osiedli i wys kominów. Ja Jastrzębię znam tylko z takiego położenia:)

Poniżej fotka z Rydułtowskiej hałdy Szarloty - elektrowni w Detmarovicach.

 

 

a1c5695f961bc5e5m.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała informacja - serwis Google maps - nowa zakładka Teren :D

A w nowym odświeżeniu programu Google Earth widać w końcu Szarlotę, moje tereny po Jastrzębie i dużą część Czech, polecam z zoomować sobie Ostravę i patrzeć jakie ładne drogi mają....

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała informacja - serwis Google maps - nowa zakładka Teren :D

A w nowym odświeżeniu programu Google Earth widać w końcu Szarlotę, moje tereny po Jastrzębie i dużą część Czech, polecam z zoomować sobie Ostravę i patrzeć jakie ładne drogi mają....

 

Pozdrawiam :Salut:

 

Heh no fakt ;) Jastrzębie jest wreszcie... Niestety, jakość map pozostawia wiele do życzenia...

Na www.zumi.pl można sobie zobaczyć Jbie i to w duużo lepszej jakości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.