Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Michale super panoramy!!!!

Świetnie złożone, choć mnie tylko pierwsza coś mówi - reszty nie znam :huh:

Muszę się nauczyć panoramy składać :D

 

Niżej fotka z Chałdy w Rydułtowach w stronę Babiej.

Babiej nie było widać, dopiero po czarowaniu programem Dynamic-Photo HDR pojawiła się;)

 

e786540ea56fd9cfm.jpg

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej fotka z Chałdy w Rydułtowach w stronę Babiej.

Babiej nie było widać, dopiero po czarowaniu programem Dynamic-Photo HDR pojawiła się;)

 

e786540ea56fd9cfm.jpg

 

pozdrawiam.

 

No muszę Ci powiedzieć, że ta Twoja Babia jest całkiem (potężna) ładna z Twych okolic. Może kiedyś je odwiedzimy z chłopakami, kto to wie.

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można jaśniej, z ciekawości, czym nazywacie "alpy" :Boink:

Raczej nie ma co obserwować, bo chmury na płd wiszą, choć za oknem mocniej powiewa.

 

:Salut: Alpy to hałda-wysypisko Bogucice/Wełnowiec.

tak nazywają ją najstarsi mieszkańcy z jej okolic:)

pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, aż jestem sam pod wrażeniem tylu szczegółów.Przedstawiam panoramę z Dorotki :D ,materiał mój, opis oczywiście wykonał ORJ, wielkie gratulacje!:

a9c99b668d241608m.jpg

 

Przez weekend będę w Gorcach ponownie.Zobaczymy jaka będzie pogoda na górki panowie.

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, aż jestem sam pod wrażeniem tylu szczegółów.Przedstawiam panoramę z Dorotki :D ,materiał mój, opis oczywiście wykonał ORJ, wielkie gratulacje!:

Kawał MEGA roboty - brawo!!!

Przez weekend będę w Gorcach ponownie.Zobaczymy jaka będzie pogoda na górki panowie.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia, czyli pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taka panorama zwala z nóg;)

Gratuluję pogody, wiedzy i zebrania tego wszystkiego w jednym MEGA zdjęciu.

 

W niedzielę jadę na Łysą Horę, ale już się martwię o pogodę.

zobaczymy.

 

Niżej fotka zrobiona jakieś 5km przed Raciborzem (na trasie Rybnik-Racibórz) w stronę Ostravy.

W końcu ją znajdłem :D

 

581761ade6f43510m.jpg

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna cholera! :blink:

 

piekne poprostu piekne! I widac wszystko :banan: ... "MT" jakim aparatem to robiles, bo wygląda bardzo dobrze! Jaką techniką?

 

gratuluje zdjęc i opisu ORJowi :helo:

 

a co do "alp" to widoczność bardzo słaba, ochrona pobliskiego nowo wybydowanego parku technologicznego nas chciala sie pozbyc wiec 30 min sesja foto praktycznie nieużyteczna

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Chcialem napisać że panorama z Dorotki jest w dalszym ciągu modyfikowana o opisy nowych elementów Niebawem pojawi się bogatsza jej wersja która znajduje się w fazie dopracowywania.

 

Ps.Darek ładne te Tatry,znowu troszeczkę Zachodnie w cieniu chmur jak na tej panoramie z przed ponad roku którą mi przysłałes do opisu:)

 

Wogóle to jeszcze kilka mam panoram w trakcie opisywania ,które zfocili Merti i Michał.

 

A teraz dodaję Gorce po retuszu także panowie! są widoczne z naszego regionu.

Tutaj gniazdo Turbacza z Dorotki wystające ponad masywem Beskidu Makowskiego.

Dodam że również jest stąd mozliwość zobaczenia Lubonia Wielkiego,który tutaj jest zlany na tle pod

wierzchołkiem znacznie wyższej i dalszej Jaworzyny Kamienickiej.

Widok_z_G_ry__w.Doroty_na_Gorce.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dodaję Gorce po retuszu także panowie! są widoczne z naszego regionu.

Tutaj gniazdo Turbacza z Dorotki wystające ponad masywem Beskidu Makowskiego.

Dodam że również jest stąd mozliwość zobaczenia Lubonia Wielkiego,który tutaj jest zlany na tle pod

wierzchołkiem znacznie wyższej i dalszej Jaworzyny Kamienickiej.

Teraz już tylko brakuje Halicza z Dorotki ;)

 

Jaka to odległość od 'nas' do Turbacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tylko brakuje Halicza z Dorotki ;)

 

Jaka to odległość od 'nas' do Turbacza?

:Salut: 117 km z Dorotki do Dorotki

A co do Halicza mam nadzieję ze pogoda mi w końcu dopisze,po 3 wypadach w góry w ostatnim czasie

opływałem deszczem.Chciał bym przynajmniej z jego szczytu za tydzień zobaczyć Poloninę Równą czy Pikuja,już nie myślę o Borżawie czy Gorganach :D

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z bliska

Gliczarów Górny z 13 maja.

5a.jpg ( resize około 30%)

Warunki były trudne do panoramowania , w każdym ujęciu inne natężenie światła.

Ale nie mogłem się powstrzymać i złapałem ją z ręki. :D

 

no wyrazy szacunku do tej panoramki Darku B.Odjechana na maxa.Piękne wierzchołki itd.

 

MMatusiak - poczytaj dokładnie a się dowiesz czym to robiłem.A jeżeli chodzi o technikę to się dopiero uczę...

 

Mogę Ci EXIF`a wysłać na Emila.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś, w czasie spacerku przed obiadkiem, odwiedziłem Rogatkę, a dokładniej ul. Wandy u siebie.

pano_z_Jaworzno_Wandy.jpg

Mimo, że zapowiadano pogorszenie pogody, udało mi się uchwycić Policę, Diablaka, Pilsko, Romankę, Skrzyczne, czyli jednym słowem wszystko co można by się spodziewać.

Dodatkowym prezentem, którego się nie spodziewałem, jest Barania Góra.

A więc jest to kolejne miejsce, skąd ją widać, a dodatkowo można stąd zobaczyć Tatry, przy dobrej pogodzie.

 

A tu macie ciekawe panoramy

:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś, w czasie spacerku przed obiadkiem, odwiedziłem Rogatkę, a dokładniej ul. Wandy u siebie.

pano_z_Jaworzno_Wandy.jpg

Mimo, że zapowiadano pogorszenie pogody, udało mi się uchwycić Policę, Diablaka, Pilsko, Romankę, Skrzyczne, czyli jednym słowem wszystko co można by się spodziewać.

Dodatkowym prezentem, którego się nie spodziewałem, jest Barania Góra.

A więc jest to kolejne miejsce, skąd ją widać, a dodatkowo można stąd zobaczyć Tatry, przy dobrej pogodzie.

 

 

to tak dzisiaj było ładnie widać Diablaka?? A ja siedziałem w domu <_< .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś, w czasie spacerku przed obiadkiem, odwiedziłem Rogatkę, a dokładniej ul. Wandy u siebie.

Mimo, że zapowiadano pogorszenie pogody, udało mi się uchwycić Policę, Diablaka, Pilsko, Romankę, Skrzyczne, czyli jednym słowem wszystko co można by się spodziewać.

Dodatkowym prezentem, którego się nie spodziewałem, jest Barania Góra.

A więc jest to kolejne miejsce, skąd ją widać, a dodatkowo można stąd zobaczyć Tatry, przy dobrej pogodzie.

 

:Salut:

 

:Salut: Witam

merti dodaję opisaną Twoją panoramkę

Pozdro:) :Salut:

Panorama_z_Jaworzna_ul.Wandy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam teraz jakiś głupi kurs i internet mi wolno chodzi, tak więc na prędko najpierw widok z 3/4 wysokości Łysej Hory na północ z opisem.

Pogoda była raczej do bani, a to była wycieczka z kopalni, więc jak wszyscy schowali się w restauracji na szczycie - ja pstrykałem na ślepo jak głupi :blink::szczerbaty:

wkrótce dam panoramy. Jaki jest najprostrzy program do panoram?

 

ORJ- nie wiem czy trafiłem z opisem, jak co to sorry :D

 

3825601b0a4ca9d3m.jpg

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako, że dość często przemierzam drogę z Cieszyna przez Frydek-Mistek mogę na wstępie poprawić, że miasto zaznaczone przez Ciebie, Benji, jako Frydland to Mistek. Łanie widać podział pomiędzy, niegdyś, oddzielnymi miastami, a nawet krainami historycznymi, Morawami a Śląskiem Cieszyńskim. Miasto przeznaczone przez Ciebie jako Opawa to pewnie będzie Ostrawa. Tyle na ten moment.

 

P.S. To co zaznaczyłeś jako Ostrawa, to pewnie będzie Nova Hut w Ostrawie-Witkowicach. Ogromny kompleks hutniczy.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.