Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w niedzielę załatwiłem Kudłacze. Tatry było widać dość dobrze. Widać stamtąd tylko Tatry Wysokie. Reszta schowana za Luboniem.

W drodze pewrotnej zobaczyłem wreszcie również Tatry z Mogilan. Też widać jedynie fragmenty Tatr Wysokich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najdalej tatry to widziałem z górki gołonoskiej w Dąbrowie Górniczej. Jako ze tam mam daleko to ostatnimi czasy upodobałem sobie hałdę w łaziskach. I mam z tym związane pytanie.... Czy z hałdy za elektrownią można wypatrzyć tatry? Mógł by ktoś zapodać jakąś fajną panoramką z tamtąd, bądź symulacją.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu kawałek microdemowej panoramki z hałdy z Łazisk, pokazującej chyba jedyny tatrzański szczyt z tamtąd (Gerlach?) między 139 a 140 stopniem azymutu.

Można prosić o współrzędne tej panorki.

 

Witaj Kaszkiet. Co do Łazisk, temat był tu wielokrotnie wałkowany, kilkanaście stron wcześniej, więc zapraszamy do poczytania sobie. Czy w Zabrzu w płd dzielnicach nie ma jakiś wzniesień ?

 

Wczoraj pod wieczór ponownie zawitaliśmy z Michałem w Libiążu, ale tym razem na wzniesieniu Skotnica 338m. Ponieważ czułem, że Tatr nie uraczę, nastawiłem się na "wizual" Beskidu. Same wierchy słabiutko przez bino się rysowały i zdziwiłem się, gdy Michał stwierdził, że przez swoją lore widzi dobrze :o

 

6af9781f50becb0am.jpg

 

Sama obróka tej panorki pozwoliła wyciągnąć wierchy, ale nie chciałem psuć materiału, dlatego lekko podniosłem kontrast.

 

Z tego miejsca, które jest jakby parkiem dla Libiążan, rozciąga się wspaniały widok.

Jednak same Tatry są już dla mnie z tego miejsca, nie ciekawe, bo jest się bliżej. :unsure:

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wprost nie mogę uwierzyć że nie znalazłem tego wątku wcześniej.

Uwielbiam tatry i generalnie góry no a że mieszkam w Chorzowie więc blisko nie ma:)))

Na początek zdjęcie które zrobiłem z 18 piętra wieżowca na tysiącleciu. (Specjalnie sie wprowadziłem do teścia na jakiś czas żeby móc wcześnie rano na balkon wychodzić:)))

Pozdrawiam!

tatrytys.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Merti. w południowych dzielnicach jedynym wzgórzem z któregoś coś można zobaczyć to hałda kopalni Makoszowy, ale pas wzgórz okolic Orzesza przysłania wszystko i wystaja jedynie same szczyty. widać jedynie dość ładnie Beskidy Morawskie. Tak samo wygląda widok z wysokich bloków w centrum miasta. Chociaż słyszałem, a raczej czytałem plotką na necie ze tatry widziano z wieży ciśnień w centrum miasta. w stronę zachodnią nie ma problemu wypatrzyć Pradziada, ale to i tak parę razy w roku się zdarza.

Wrzucę coś swojego:

Widok na Katosy i Będzin z Łazisk

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b90fb1a0b6cd6d0.html

Bielsko Biała (obrobione dla uwidocznienia szczegółów)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ad3af704f11c0df.html

Edytowane przez kaszkiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu kawałek microdemowej panoramki z hałdy z Łazisk, pokazującej chyba jedyny tatrzański szczyt z tamtąd (Gerlach?) między 139 a 140 stopniem azymutu.

 

no ja się chyba dopatrzyłem dwóch szczytów z Microdema(ale jakich nie wiem nie sprawdzałem się przyznam).To i tak nie źle.Trzeba odwiedzić tę hałdę w Łazichach przy dobrej pogodzie znowu.

 

@drinx - witaj wsród znajomych, jak ktoś tam kiedyś rzekł... ładne ząbki :D Ostatnie takie widziałm z bloków na Brzezince jak sie nie mylę.

 

@kaszkiet - również witaj na forum, ja byłem jakiś czas temu (11 maja br.) na hałdzie w Łaziskach stąd bardzo znajome twe zdjęcie :D

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o współrzędne tej panorki.

 

Pewnie że można prosić ... jednak szczerze mówiąc nie pamiętam z jakich dokładnie współrzędnych to robiłem. Robiłem to jakiś miesiąc temu - jak tylko opanowałem Microdema, lawinowo zapisałem sobie kilkanaście 360 panoram z moich 'czułych' punktów. A ten po prostu mam opisany tylko jako Łaziaska (chodzi oczywiście o hałdę z Łazisk) , wyciołem ten ciekawy kawałek i posłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce nic mówić, ale z domu mam dzisiaj taką widoczność, że przez bino widzę dokładnie wrony na Ochojcu. Może ktoś by się przejechał na front? Ja nie mogę :(

No niestety Mateo. Pewnie większość, tak jak ja, była w pracy, więc możemy tylko tobie wierzyć, że było dobrze, bo nawet fajnie wiało. Choć zaraz, przypomniałem sobie, jak miałem chwilę to lukneliśmy z Michałem na kamerkę i Tatry było nawet ładnie widać mimo, że chmury były nisko nad wierchami.

Aktualnie widzę Diablaka, Pilsko tak na 1/6 bo wiszą mgły, Śląski nawet 3, a Morawski raczej 1. Ale te informacje już się nikomu nie przydadzą. W miarę możliwości podaję na gadulcu...

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek byłem gościnnie w mieszkaniu znajomego na 11. piętrze w blokach w Bogucicach koło ul. Katowickiej i kościoła. Pomiędzy skrajnymi wschodnimi 'gwiazdami' z chmur wyłaniała się Babia, ale z tej odległości sprawiałą wrażenie mniejszej i niższej niż Lysa. W ogóle jest stamtąd piękny panoramiczny widok na Zagłębie (m.in. na stadion Ludowy) i południe. Widok na góry ogranicza się w zasadzie na Babią i Policę, Tatry mogą być zasłonięte przez gwiazdy, choć ciężko tak w ciemno powiedzieć.

 

Pozdro,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie na ten przykłąd od dawna zastanawiało, skąd zaczyna być widać Bieszczady ;)

 

:Salut: Witam

Wiem że połoniny widywano np z płyty lotniska Jasionka k/Rzeszowa,z Łomnicy,czy z Jaworzyny Krynickiej:)

Pozdrawiam. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to zdjęcie? Z Łomnicy? Niesamowity widok!

 

Tak z Łomnicy

szkoda że brakło tu widoku bardziej na prawo była by Ostra Hory która zasłaniała by samego Pikuja, Połonina Równa nad Wyhorlatem,Borżawa i Gorgany też były by widoczne,to wiem :D

Bo widziałem na innym zdjęciu jednakże w mniejszyn zoomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ORJ, raz wysylalem do Ciebie zdiecie z Lomnicy zrobione przez facetow z "hory.konektel.sk". na nim widac bardzo dobrze grupe Borzawa... i zrobilem takie male porownanie z Lomnica z odwrotnej strony, zapytam sie kolegow, czy mozna dodac to foto na forum

Edytowane przez czerghow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki orientujecie sie może skąd można pobrać pliki do microdema (np n50e17.hgt) bo ten link z tutoriala Lampki z 26 strony nie działa :| ?

Darek B podał tu swego czasu link do aktualnych map DEM, więc musisz się moocno cofnąć albo zaGooglać szukajką.

 

Relacja okienna: :szczerbaty:

Dziś bardzo wyraźnie można było sobie poobserwować cały Beskid od Małego aż po Śląski. Natomiast Morawski, który był bardziej przymglony, pokazywał w pewnych momentach Lysą Hore. Oczywiście Diablak i Pilsko górowały. Zabrakło mi czasu, żeby sprawdzić czy wierchy było widać, choć pewnie było.

:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, znalazłem : http://srtm.csi.cgiar.org/Index.asp

 

to teraz wie ktoś czy można stamtąd zassać jakieś pliki żeby Microdem je czytał tak żeby dało się panoramy robić ?

 

Z góry dzięki za wszelkie info !!

Edytowane przez NGC7841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś z rodzinką urządziłem sobie grila na Warpiu i dodatkowo oddałem się podziwianiu odległych widoków. :D

Szerok_pano_Warpie.jpg Szeroka panorama z Warpia na Beskid i nie tylko....

pano_Warpie_Beskid.jpg Beskid na zoomie 12x

Po raz kolejny w tym roku bardzo ładnie wiaterek śmigał, a chmury wysoko szły, aż do tego stopnia, że Beskid było wyraźnie widać. Tatry, mimo że na kamerkach były jak marzenie, to z Warpia już ich nie dojrzałem. Za dużo mleka...

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.