Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut:

Miałem dzisiaj przyjemność zagościć na Wielkiej Raczy.

Warunki pozwoliły na wykonanie ogromnego materiału zdjęciowego,który pozwoli zrobić panoramę 360 stopni.Dodam że najdalszymi obiektami jakie było widać dzisiaj z Raczy oprócz Tatr to takie pasma jak Gorce,Vtacnik,Białe Karpaty,Małe Karpaty,Góry Hostyńskie.

Widoczność dzisiejszą oceniam max 140-150 km.

Nieźle z Wlk.Raczy prezentuje się także El.Detmarowice.

Niewiem kiedy uporam się z tym materiałem,bo mam kilka zaległości panoramkowych wobec forumowiczów

ale na bank się pojawi.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:D

 

Witam elcupa :Salut:

Opisałem Twoją panoramkę z Pilska(w kierunku południowo-zachodnim).Starałem się opisać w miarę max.górek

Pozdrawiam :Salut:

Widok_z_Pilska_na_Po_udniowy_wsch_d.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki orientujecie sie może skąd można pobrać pliki do microdema (np n50e17.hgt) bo ten link z tutoriala Lampki z 26 strony nie działa :| ?

Dla porządku - link, który podałem na stronie 26 nadal działa.

Ten link:

http://netgis.geo.uw.edu.pl/srtm/Poland/

I bez problemów można ściągać pliki hgt, co przed chwilą sprawdziłem. Może trafiłeś na moment, kiedy im serwer padł albo coś w tym guście.

Oczywiście ten link, który sam znalazłeś jest z poprawionymi DEM-ami, a więc w zasadzie lepszy.

Dane pobiera się ze strony:

http://srtm.csi.cgiar.org/SELECTION/inputCoord.asp

Trzeba podać współrzędne lub, co jest łatwiejsze, kliknąć na mapę. Na mapie klikasz na kwadraty (5x5 stopni), które chcesz załadować (dla Polski 4 - 2 główne i dwa na południe), potem naciskasz Search i następnie otwiera się okienko z wyborem sposobu zassania (http albo ftp) i w zależności od tego, który rodzaj danych zaznaczyłeś w oknie wyboru obszaru, ciągniesz obrazy tzw. GeoTiff czyli obrazy z zakodowaną wysokością i współrzędnymi albo ArcInfo ASCII. Pliki, ze względu na duży obszar pokrycia są dosyć duże (35-38 MB w zipie, a po rozpakowaniu około dwa razy więcej). Łatwiej chyba operować tymi hgt z pokryciem 1x1 stopień.

Ale generalnie Microdem bez problemu łyka również te GeoTify. One mają rozszerzenie TIF jak zwykłe pliki graficzne, ale w niektórych programach graficznych otwierają się jako czarne kwadraty. Mimo tego zawierają wszystkie potrzebne informacje.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Witam

Dodaję miniaturkę fotki masztu-Kosztowy z polany na szczycie Rysianki 1322 wykonałem je wczoraj ok godz 23/00

odległosc wynosi ok 75 km w linni prostej

Ps.W przygotowaniu nocna panorama kominów śląskich oraz krakowskich z Rysianki

Pozdro:)

maszt_kosztowy.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś na Szarlocie (chałdzie w Rydułtowach) i walnołem nie mało fotek.

ORJ Co to za bloki na fotce poniżej - Wiem, że masz kupę roboty, nie musisz opisywać fotki. Wystarczy, że tu napiszesz co to za bloki , po prawej i lewej stronie Oś.1000-lecia.

 

 

a24bdf04166a2d77m.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dodaję miniaturkę fotki masztu-Kosztowy z polany na szczycie Rysianki 1322 wykonałem je wczoraj ok godz 23/00 odległosc wynosi ok 75 km w linni prostej

No nie ORI ale pojechałeś po "polskiej granicy".... :szczerbaty:

 

Ja natomiast dzień dzisiejszy spedziłem rekreacyjnie na rowerku i wylądowałem, już chyba, w ostatnim miejscu z jakiego widać Beskid i Tatry w Jaworznie - kamieniołom Pieczyska, w którym to znajduje się Centrum Nurkowe ORKA. Stąd rozciąga się prawie dookólna panorama na bliższe i dalsze miejscowości.

 

Tu przedstawiam Wam tylko panoramę Beskidu, bo jak zwykle mimo fantastycznej pogody w Tatrach, przeszkodą było "mleko"

Pano_Beskid_Slaski.jpg Uwaga - podwójne Skrzyczne :)

 

Punktem centralnym (tu akurat zasłaniającym część Beskidu) jest góra Grodzisko.

 

Pano_Beskid_Maly_Zywiecki.jpg

Ta panorama nie oddaje tego co zobaczyłem przez bino. Pojawiło się tu kilka górek Beskidu Żywieckiego na tle Małego.

W pewnym momencie złapałem się też na tym, że przypisałem Pilsku że to Diablak :) Wyglądają identycznie z tego miejsca.

:Salut:

 

PS

Benji, to pewnie Chorzów lub Siemianowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Byłem dziś na Szarlocie (chałdzie w Rydułtowach) i walnołem nie mało fotek.

ORJ Co to za bloki na fotce poniżej - Wiem, że masz kupę roboty, nie musisz opisywać fotki. Wystarczy, że tu napiszesz co to za bloki , po prawej i lewej stronie Oś.1000-lecia.

a24bdf04166a2d77m.jpg

 

Pozdrawiam.

 

To też Os Tysiąclecia---DOLNE (na przeciw Wesołego Miasteczka w WPKiW)

Na lewej krawędzi fotki widać "klocek"wieży szybowej KWK Halemba

W lewym długim prostokącie oznaczonym przez Ciebie da się z prawej jego strony rozróżnić El.Łagisza(oświetlona słońcem),a dokladnie po środku tego prostokąta ciemny zarys wieży TV Katowice(Bytków)

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki ORJ - szczenami opadła, kiedy sprawdziłem , że ta El Łagisza jest w Będzinie!!

Jesteś tu kopalnią wiedzy na tym forum - dzięki raz jeszcze.

 

Daję panoramkę z Szarloty od północy, przez wschód, po południe.

 

fdfaf20128b790c7m.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: Zamieszczam opisane nocne fotki na Śląsk i Kraków,oraz widok na fragment Jesioników i Gór Opawskich ,które wykonałem z polany na szczycie Rysianki 1322m w ubiegłą sobotę. :D

Może nie wszystkie wyszły doskonale ale wiatr był momentami silniejszy niż statyw.

dodam że doskonałemu widokowi przeszkadzały drzewa,i miejscami wierzchołki Beskidu Małego,np Czupel

zasłania wieżę Tv Katowice i Altusa,pełny sukces byłby z Pilska na którym byłem kilka godzin wcześniej.

pozdrawiam:) :Salut:

Wujek.JPG

Katowice.JPG

Katowice_i_Klepaczka_Zoom.JPG

Kosztowy.JPG

Jaworzno.JPG

Huta_Katowice.JPG

Krak_w.JPG

Jeseniky_i_G_ry_Opawskie_z_Rysianki__zach_d_.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ORJ, przeszedłeś samego siebie! Takie opisywanie nocnych obiektów byłoby dla mnie błądzeniem po omacku. Rysianka co prawda kojarzy mi się z konkretnym widokiem na południe, ale okolice Hali Pawlusiej i pierwszy kilometr szlaku do Żabnicy faktycznie oferują nieprzeciętne widoki na północ. Krakowa nawet bym się z stamtąd nie doszukiwał. Ciekawy jestem czy masz jakiś ciekawe, nocne spojrzenie w stronę Orawy, jakiś świecący punkt na Magurce bądź Kubińskiej Holi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut: Zamieszczam opisane nocne fotki na Śląsk i Kraków,oraz widok na fragment Jesioników i Gór Opawskich ,które wykonałem z polany na szczycie Rysianki 1322m w ubiegłą sobotę. :D

Może nie wszystkie wyszły doskonale ale wiatr był momentami silniejszy niż statyw.

dodam że doskonałemu widokowi przeszkadzały drzewa,i miejscami wierzchołki Beskidu Małego,np Czupel

zasłania wieżę Tv Katowice i Altusa,pełny sukces byłby z Pilska na którym byłem kilka godzin wcześniej.

pozdrawiam:) :Salut:

 

nie no pojechałeś ostro po bandzie z tymi nacnymi fotami.Pięknie było widać nasze miejscowości itd.Ja niestety nie mogłem być z wami, kilka sytuacji mi kolidowało :angry: .

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Widzę ze temat przekroczy za niedługo 100 stron, może warto by stworzyć własna stronę z galerią zdjęć i z własnym forum na ten temat? (To tylko taka sugestia :rolleyes: ).

:Salut:

 

Nie wiem Patrykos :D ja się nie znam na tym

Ps.Mam nocne zdjęcie z Rysianki w kierunku Gliwic,wcześniej widać łaziska :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Widzę ze temat przekroczy za niedługo 100 stron, może warto by stworzyć własna stronę z galerią zdjęć i z własnym forum na ten temat? (To tylko taka sugestia :rolleyes: ).

:Salut:

 

Pomysł dobry. Tym bardziej, że na wielu forach odsyłają właśnie do tego wątku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym żeby tu zostać. Gdzie będziemy się po innych serwerach szlajać, nie wiadomego pochodzenia, a nóż z mega restrykcjami.

A tak mamy szczęście, że brać astrofanów jest tak wyrozumiała, pozwoliła nam tu trochę namieszać i nie przegoniła z miotłą chen daleko. :helo::notworthy:

 

Pomysł dobry. Tym bardziej, że na wielu forach odsyłają właśnie do tego wątku. :)

I bardzo dobrze - przy okazji zwiedzą forum i obejrzą nie tylko nasze fotki ale też "chłopaków" którzy nie szczędzą się i robią fantastyczne fotki nieba. :Beer:

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja to forum znam jedynie z tego tematu, ale dobrze że jest, bo żadna mapa, atlas, czy nawigacja nie powie ci co to za obiekt (góry raczej się nie zmieniają), który wcześniej był magazynem, kopalnią, czy jakimiś zakładami...

Dziś mam pytanko do Elcupy :D

Z rydułtowskiej chałdy widać jakąś kopalnię w Czechach, później osiedla. Podejżewam, że to Karvina, ale nie jestem pewien.

Po prawej od tych zabudowań (na tej fotce tego nie ma) są jakieś wierzchołki kominów elektrowni/kopalni?

Dwa małe kominy (chłodnie?), jeden duży i chyba szyb - później je wrzucę.

Daj znać czy to Karvina, czy może Stonava?

 

3f603d4d62785f83m.jpg

 

P.S.

ORJ - Gratuluję świetnych fotek nocnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja to forum znam jedynie z tego tematu, ale dobrze że jest, bo żadna mapa, atlas, czy nawigacja nie powie ci co to za obiekt (góry raczej się nie zmieniają), który wcześniej był magazynem, kopalnią, czy jakimiś zakładami...

Dziś mam pytanko do Elcupy :D

Z rydułtowskiej chałdy widać jakąś kopalnię w Czechach, później osiedla. Podejżewam, że to Karvina, ale nie jestem pewien.

Po prawej od tych zabudowań (na tej fotce tego nie ma) są jakieś wierzchołki kominów elektrowni/kopalni?

Dwa małe kominy (chłodnie?), jeden duży i chyba szyb - później je wrzucę.

Daj znać czy to Karvina, czy może Stonava?

 

3f603d4d62785f83m.jpg

 

P.S.

ORJ - Gratuluję świetnych fotek nocnych.

dzięki

:Salut: Sorry że się wtrącę ale byłem szybszy opisałem co wiedziałem:):)

dodaję opis ogólny.

Jastrz_bie.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ORJ za cenny opis. Nieźle się walnołem z tą Karviną :Boink:

Ale one gdzieś tam musi być. Jastrzębie jest strasznie nieregularne, wiem że obok nieczynnego już szybu Moszczenica są jakieś kominy elektrociepłowni, a tu ich nie ma. Hm

Wrzucam fotkę z dalsza z opisami co wiedziałem.

 

8d15578b2c41ca06m.jpg

 

Za oknem zbliża się jakaś burza i koniec z widokami :angry:

pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.