Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu byłem na miejscu, gdzie przy dobrej pogodzie widać Bramę Morawską.

Niestety pogoda nie była jeszcze zbyt ostra i niewiem, czy widziałem Pradziada, czy to jakiś maszt.

Co o tym myślicie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2821d69858.html

 

Po lekkim poczarowaniu wieża jest wyraźniejsza, ale nadal nie mam pewności : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...e141329fb5.html

 

I w orginale (jak byłem na Pradziadzie w zaszłym roku) : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...9920e93961.html

 

Możliwe , że to coś innego - muszę czekać na dobrą pogodę.

Z drugiej strony zaskakuje mnie widoczność Pradziada z Katowic - co wskazuje ,że mieszkam w dolinie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam już zdjęcia z Pilska, udało mi się złożyć jedną panoramę w kierunku na Babią, z polany w pobliżu szczytu Solisko.

 

ef69fb79d5971216m.jpg

 

Widoczność w Jastrzębiu na ten moment średnia 5/10. W okolicach wchodu słońca była jeszcze gorsza. I jakoś nie zapowiada się by z biegiem dnia miało się znacząco polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak był ktoś w Łaziskach dzisiaj? To prawie u mnie w domu :) Ja niestety dopiero teraz czytam Wasze posty i oglądam świetne zdjęcia bo musiałem rano iść do pracy. ciekaw jestem Waszych fotek z hałdy łaziskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Kostuchnie, ale widoczność 5/10, jak pisał elcupa. Od mniej więcej 1300 m gęste chmury, Babia prześwitywała od czasu do czasu, ale to chyba głównie dzięki wietrzykowi, który dzisiaj towarzyszył nam przez cały dzień. Niestety bez rewelacji, choć na zachodzie gołym okiem Św. Anna, co już jednak o czymś świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak był ktoś w Łaziskach dzisiaj? To prawie u mnie w domu :) Ja niestety dopiero teraz czytam Wasze posty i oglądam świetne zdjęcia bo musiałem rano iść do pracy. ciekaw jestem Waszych fotek z hałdy łaziskiej.

 

powiem tak: niech ten żałuje, kto nie był.A ja się dopytywałem itd. ale eter.Pojechałem sam sobię do Łazisk na hałdę. Wyśmienite widoki :D .Beskid wyraźny z tendencją do pogarszania się ku zachodowi.Tatr zero...oj piękny był DIablak.Widoczna hałda w Rudyłtowie.Tylko nie widziałem tej kanapy na szczycie, może ją zdjęli :D .Pradziad raczej nie widoczny za dużo słońca padało.Może później tak.A tam ledwo widać Skrzyczne... tylko wieże znad wierzchołka góry.

I całe rozległe tereny.Trzeba tam wrócić na Pradziada.Czemu nikt nie pojechał??

Prawdopodobnie widziałem Gorce z tamtąd.ORJ to potwierdzi czy tak czy nie.

 

Poprostu żałujcie.

Foty podam na dniach.

MT

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem się dzisiaj na Górę Grojec koło Lubszy. Beskid Śląski był ledwo widoczny, bardziej na zachód tylko Góra Św. Anny, bez szans na Sudety. :(

Ale widzę potencjał w tym miejscu, będę tam gościł. :)

Niestety przy sobie miałem obiektyw 55mm, więc zdjęcia są jakie są.

Picture_214s.jpg

Picture_218s.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Jako, że nikt nie odpisał - sam sobie odpisuję;)

Nie, to nie jest Pradziad.

 

Dziś na chałdzie rydułtowskiej "Szarlota" i w punkcie widokowym (na Lubomię i Czechy)pstrykłem prawie 700 fotek!

Pradziada dopiero po 20.00 i jeszcze słabo było widać. Góra św. Anny widoczna, Łysa, Skrzyczne... standard.

Czeskie miasta, Bohumin, Orlova, Detmarowice, Ostrava, Karvina, Petrvald.

Za Rybnikiem widziałem jakieś kopalnie, czy huty.

Może ktoś je zna, jeśli tak , to niech napisze.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a18b70311168a854.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ec7657d24101b3f.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8736267ce3e5507.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aa63432396ddd34.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Jako, że nikt nie odpisał - sam sobie odpisuję;)

Nie, to nie jest Pradziad.

Za mały wycinek obrazu dałęś żebyśmy mogli odszyfrować. :unsure:

Właśnie, z tych widoczków z Szarloty mogłeś zrobić panorke (a i lekkie autokontrast by im nie zaszkodził) - ORI miał by co opisywać :szczerbaty:

Kiciakiem pstrykasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Widzę, że forum obrodziło w zdjęcia w praktycznie wszystkich kierunkach, z szeroko pojętego Górnego Śląska, to ja umieszczę zdjęcie z Wielkiej Raczy w kierunku na Zaolzie, Kotlinę Orawską. Po prawej stronie doszukuję się elektrowni w Detmarowicach, być może na zdjęciu widać Hawierzów, Ostrawę. To tylko moje przypuszczenia, takie widoki nie są dla mnie w górach codziennością, w końcu to ponad 60 km a sfotografowane rejony należą do najbardziej zanieczyszczonych w Czechach.

 

0c505900ed24edafm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na chałdzie rydułtowskiej "Szarlota" i w punkcie widokowym (na Lubomię i Czechy)pstrykłem prawie 700 fotek!

Pradziada dopiero po 20.00 i jeszcze słabo było widać. Góra św. Anny widoczna, Łysa, Skrzyczne... standard.

Czeskie miasta, Bohumin, Orlova, Detmarowice, Ostrava, Karvina, Petrvald.

Za Rybnikiem widziałem jakieś kopalnie, czy huty.

Może ktoś je zna, jeśli tak , to niech napisze.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a18b70311168a854.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ec7657d24101b3f.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e8736267ce3e5507.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0aa63432396ddd34.html

 

Opiszę Ci tylko skończę zaległośći,rozpoznaję budowli na 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: niech ten żałuje, kto nie był.A ja się dopytywałem itd. ale eter.Pojechałem sam sobię do Łazisk na hałdę. Wyśmienite widoki :D .Beskid wyraźny z tendencją do pogarszania się ku zachodowi.Tatr zero...oj piękny był DIablak.Widoczna hałda w Rudyłtowie.Tylko nie widziałem tej kanapy na szczycie, może ją zdjęli :D .Pradziad raczej nie widoczny za dużo słońca padało.Może później tak.A tam ledwo widać Skrzyczne... tylko wieże znad wierzchołka góry.

I całe rozległe tereny.Trzeba tam wrócić na Pradziada.Czemu nikt nie pojechał??

Prawdopodobnie widziałem Gorce z tamtąd.ORJ to potwierdzi czy tak czy nie.

 

Poprostu żałujcie.

Foty podam na dniach.

MT

 

Ja niestety przeczytałem Twojego posta dopiero wczoraj popołudniu. Do Łazisk mam 5 min drogi. Z której strony wchodziłeś na hałdę? I gdzie zostawiłeś samochód? Ja powiem szczerze nigdy tam nie wchodziłem bo słyszałem że wchodzenie tam jest zabronione. Jakbyś kiedyś jeszcze tam jechał to daj znać wcześniej. chętnie się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Merti, nie pomyślałem o tym by lekko oddalić i zebrać fszystkie obiekty razem <_<

Te fotki to raczej graniczne ustawienia obiektywu, który i tak nie ostrzy za bardzo (analogowy 55-300 i jeszcze konwerter x2 :szczerbaty: ) Ale to najmocniejsze oko jakie mam. A poza tym pogoda też mogła być ortrzejsza.

ORJ - Dzięki za poświęcenie mi czasu, następnym razem muszę więcej tego skupić.

Na jednej fotce widać chyba chałdy Czerwionki-Leszczyn, ale nie jestem pewny.

Znalazłem dwie fotki (dalsze) w stronę Katowic, ale nie wiem ,czy tam coś zobaczycie.

 

93b0f45af9885664m.jpg

 

0f72e984e69eb4dam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na chałdzie rydułtowskiej "Szarlota" i w punkcie widokowym (na Lubomię i Czechy)pstrykłem prawie 700 fotek!

Pradziada dopiero po 20.00 i jeszcze słabo było widać. Góra św. Anny widoczna, Łysa, Skrzyczne... standard.

Czeskie miasta, Bohumin, Orlova, Detmarowice, Ostrava, Karvina, Petrvald.

Za Rybnikiem widziałem jakieś kopalnie, czy huty.

Może ktoś je zna, jeśli tak , to niech napisze.

 

:Salut: Opisalem na szybko,szkoda że takie mgliste,było by wiele obiektów dalszych widać :Salut:

Szarlota_1.jpg

Szarlota_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety przeczytałem Twojego posta dopiero wczoraj popołudniu. Do Łazisk mam 5 min drogi. Z której strony wchodziłeś na hałdę? I gdzie zostawiłeś samochód? Ja powiem szczerze nigdy tam nie wchodziłem bo słyszałem że wchodzenie tam jest zabronione. Jakbyś kiedyś jeszcze tam jechał to daj znać wcześniej. chętnie się wybiorę.

 

zapodaję mapkę orintacyjną:

b52d80e3c248042cm.jpg

 

a teraz objaśnię: strzałka pokazuje dom, gdzie rozmawiałem z tubylcem, który to zaproponował mi "parking na dziko" w polu, którego to jest właścicielem.Kiedy zapytałem o wejście na hałdę, odpowiedział, że wchodzić raczej nie wolno, ale... mogę wejść :blink: . Także bez obawy o naruszenie ziemi, zaparkowałem auto w wysokiej trawie - niebieskie kólko.Potem tylko pozostało się przedrzeć przez ową trawę porośniętą kłójącym ostem, czy jakoś tak, i wspinaczka... :D.Wracam do zdjęć.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak był ktoś w Łaziskach dzisiaj? To prawie u mnie w domu :) Ja niestety dopiero teraz czytam Wasze posty i oglądam świetne zdjęcia bo musiałem rano iść do pracy. ciekaw jestem Waszych fotek z hałdy łaziskiej.

 

Witaj :Salut:

 

Po kilku godzinach spędzonych przy monitorze, chyba mogę już zamieścić foty a raczej panoramki z hałdy w Łaziskach Górnych dnia wczorajszego.

 

Na początek ktoś znajomy:

feedbe2a8d3c0e37m.jpg

panoramka wydaje mi się w kierunku Pradziada:

5487ee5eeb9e28fbm.jpg

panoramka Beskidu:

8644839321441a55m.jpg

panoramka od Śląska po hen, hen:

edb03043657af2a8m.jpg

 

Wybaczcie jak coś nie tak, czyli coś się źle nałożyło ale już mi wzrok siada a oprócz tego mam jakieś bliżej nieokreślone problemy z programem do panoram :angry: Kilkakrotnie każdą panoramę musiałem robić zanim raczyła się złożyć, ufff.Mam z tego wszystkiego poszczególne kadry, jakby kogoś interesowało więcej szczegółów to mogę przesłać Emilem.

Co do wejścia jeszcze, to czas jakieś góra 15 min.Powiem, że wchodziłem linią prostą na przełaj.Potrzeba dobrych butów "nie śliskich" - to dla tych, którzy będą szli moją drogą.Czasami się idzie trawą sięgającą po aortę!Jedyny plus tej trawy to taki, że można się nią asekurować przy naprawdę stromych podejściach.Można też oczywiście na około wyznaczonymi drogami przez ciężki sprzęt, ale dla mnie to strata czasu.A na "topie" gładko i przejrzyście z oczkiem wodnym włącznie.

 

Acha, ci dwaj jegomoście na jednej z panoram to tutejsze chłopaki, którzy testowali modele samolotów zdalnie sterowanych.I z racji tego musiałem uważać na głowę :D .

Tak czy owak wypad uważam za udany :D .

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki ORJ za opis :notworthy: . Nie mogę uwierzyć, że tak daleko widać z rydułtowskiej chałdy :o .

Czaruję z tymi fotkami, by było lepiej widać i jak coś wyczaruję to wrzucę.

 

Poniżej dwie fotki z chałdy w Rydułtowach - Góra Św. Anny i Huta Łaziska wraz z chałdą - to co mnie dziwi, to maszt, lub coś podobnego za chałdą.

Ledwo go widać(jak to u mnie:)), ale nie chce mi się wierzyć, by to była antena w Kosztowach :blink: !!!

 

bd16cb9a3d80443cm.jpg

 

38aa2ef35f43f745m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki ORJ za opis :notworthy: . Nie mogę uwierzyć, że tak daleko widać z rydułtowskiej chałdy :o .

Czaruję z tymi fotkami, by było lepiej widać i jak coś wyczaruję to wrzucę.

 

Poniżej dwie fotki z chałdy w Rydułtowach - Góra Św. Anny i Huta Łaziska wraz z chałdą - to co mnie dziwi, to maszt, lub coś podobnego za chałdą.

Ledwo go widać(jak to u mnie:)), ale nie chce mi się wierzyć, by to była antena w Kosztowach :blink: !!!

 

bd16cb9a3d80443cm.jpg

 

38aa2ef35f43f745m.jpg

 

to jednak uwierz. To maszt na Kosztowach :D .

Odnoszę się do foty oczywiście dolnej.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Tak jak pisałem wcześniej, weekend był ładny, dzień natomiast zakończył się genialnie dla nas.

Dzisiaj odwiedziliśmy z Michałem i Orim dwie górki.

 

Napiszę tu tylko z grubsza bo resztę przedstawi Michał.

 

Najpierw Celinowa Górka w Jeleniu i stąd zrobiłem tylko jedno zdjęcie. Jak myślicie co na nim widać

Barania_Gora.jpg

Tak, tam widać Baranią Górę :helo: Jednak MicroDEM się nie pomylił :banan:

Co do samej górki, rozciąga się z niej fantastyczna panorama od Chrzanowa aż do, hmm, no właśnie.... :D

 

Kolejnym miejscem było wzniesienie Lipie w Libiążu, na którym stoi metalowy krzyż

Pano_z_Libiaza.jpg

Jednak Tatr nie złapaliśmy, tylko Ori z auta wypatrzy jak jechaliśmy do Libiąża, ale to była dosłownie minutka.... <_<

:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wybrałem się dzisiaj na Górę Grojec koło Lubszy. Beskid Śląski był ledwo widoczny, bardziej na zachód tylko Góra Św. Anny, bez szans na Sudety. :(

Ale widzę potencjał w tym miejscu, będę tam gościł. :)

Niestety przy sobie miałem obiektyw 55mm, więc zdjęcia są jakie są.

 

 

Wlasnie na takie fotki czekalem, miejsce godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D ,

 

zamieszczam panoramy z wczorajszego dnia z wycieczki objazdowej.Najpierw pojechaliśmy na górkę Celinowską (297 m n.p.m)w Jaworznie, potem do Libiąża, na górkę Lipie, tam gdzie się znajduje krzyż (311 m n.p.m).

 

Tutaj z Libiąża centralnie na Beskid:

b190012dd1cd23cam.jpg

 

tutaj z Libiąża na Beskid Makowy:

43b0056e30d26ddem.jpg

 

a tu Góra Celinowa, widok w pełnej okazałości:

fa553c2e27acd0afm.jpg

 

Pozdrawiam

MT

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.