Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Patrykos - za pomocą twych wskazówek znalazłem w końcu te Gliwice :banan:

Sprawdż, czy to dobrze opisałem.

 

6be8012af63a6791m.jpg

 

Z wieży radiostacji przy dobrej widoczności można dostrzec kominy Elektrowni w Dziećmorowicach, Górę Świętej Anny, zachodnie pasmo Beskidów, pasmo Jesioniki oraz Tatry - cytat z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Radiostacja_gliwicka

Dzięki Patrykos za pomoc (byłeś już na Szarlocie?) i Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na 100% są to Gliwice :banan: opis jest dobry :) Rozpoznaje również inne obiekty z Gliwic :) Benji mogę cie prosić o to samo zdjęcie na maila bez opisów?? :rolleyes:

Pozdrawiam

PS: Na Szarlocie nie byłem, zdjęcie wziąłem z panoramio.com

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Wczoraj z Michałem i Mertim zrobiliśmy sobie wycieczkę zaliczając Szyndzielnię,Magurę,Klimczok,Trzy Kopce,Stołów i Błatnią

Piękne widoki .Tatry ginęły za chmurami z powodu niskiej wysokości ich ławy,z rzadka się ujawniając.Widoczne wierzchołki Małej Fatry Krywańskiej i Luczańskiej,Klak,najdalej Strażow.bliżej wierzchołek Ladonhory,juz nie mówiąc o Lysej Horze.

jeżeli chodzi o miasta Najładniej bylo widać Jastrzębie,Rybnik,Żory

Szarlota swym stożkiem kłóła w oczy,Detmarovice ,Łaziska z hałdą jak na dłoni oraz El.jaworzno III.

W godzinach popoludniowych można było rozróżnić w Katowicach

Os.Tysiąclecia-Kukurydze ,Gwiazdy,Komin Ec,Biurowiec wojewódzki ,Altus .Dalej Zagłębie z Łagiszą i Ec Będzin,Huta Katowice,dalej El.Siersza aż po klasztor Kamedułów w krakowskim Tyńcu.

Ładnie bieliły sie w słońcu dymy koksowni na Bobrku. przed zachodem lustrzane tafle Goczałkowic i Dziećkowic.

w południe widoczna burza nad Katowicami.

koledzy szykują material zdjęciowy tak że zaniedługo napewno zaprezentują.

Pozdrawiam. :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też chciałbym pochwalić weekendowe warunki widocznościowe. Wczoraj w drodze do Krakowa przez Alwernię świetnie widocznie był Beskid Ślaski i Żywiecki, doskonale prezentowała się Babia, nawet z okolic Krakowa. Dziś wracając postanowiłem zatrzymać się w jakimś wyeksponowanym miejscu, zachęciła mnie do tego bardzo podobna do dnia wczorajszego, nieprzeciętna widoczność na Babią. Zatrzymałem się w Babicach i w okolicach zamku Lipowiec miałem pierwszą możliwość obserwowania łańcucha Tatr nie z wyższych szczytów górskich, lub krain w bezpośredniej ich bliskości. Od Krywania do (jak mi się zdaje) Tatry Bielskich ładnie wyróżniały się poszarpanym konturem. Na szczęście miałem aparat i za kilka dni postaram się wrzucić jakieś zdjęcia i panoramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widocznosc byla elegancka. Odwiedzilem kopiec w Piekarach. Tatry ledwo widoczne po mocnym wyretuszowaniu zdjecia. Babia, Beskid slaski, morawski bardzo dobrze widoczne i ku mojemu zaskoczeniu bardzo wyraznie bylo widać Sudety. W najblizszym czasie postaram sie wrzucic fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dobrą widoczność (7/10) w sobote i niedzielę, ale tylko w kierunkach SE i E. W pierwszy dzień weekendu zaliczyłem 2h obserwacyjne ze znajomymi na hałdzie w Kostuchnie. Co ciekawe pomimo lekkiego zamglenia na zachodzie, Anna Berg ładnie widoczna. Na północy widok sięgał aż po wieże TV na Bytkowie i Planetarium (...w którym, nota bene, 1. sierpnia organizowane będą obserwacje zaćmienia Słońca). Babia i Pilsko u wierzchołków przykryte chmurami, lecz z tendencją do poprawy widoczności z powodu bardzo silnego zachodniego wiatru. Ogólnie warunki dobre, pomimo bardzo nietrafnej - nie po raz pierwszy z resztą - prognozy ulewnych opadów ICMu na weekend.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Potwierdzam w miniony weekend ładnie było widać góry. Byłem na chwilke z moją dziewczyną na szarlocie w niedzielę i zobaczyliśmy min Beskid żywiecki, babią, Beskid śląski, chyba małą fatrę, beskid morawski, aż po masyw Pradziada z nim samym.

 

poniżej fotka strzelona między beskidem śl - możliwe , że to pasmo Stożka, a górami w czechach z masywem Jaworowego. Czy tam widać Małą Fatrę?

 

f454bb50e5d4106em.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, Benji, masz z Szarloty świetny widok na Małą Fatrę. Masz szansę zobaczyć praktycznie wszystkie najważniejsze szczyty części Krywańskiej od Rozsudźca aż po Suchy. Jestem przekonany, że na Twoim zdjęciu widać Mały (najwyraźniejszy) i Wielki Fatrzański Krywań, Chleb i Steny.

Edytowane przez elcupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak zacząć :) ale po prostu jestem w szoku , że jest tyle ludzi z takim zainteresowaniem jak ja.

Czytając posty z 2005/2006 roku modliłem sie żeby to forum wytrwało do dziś .. i .. znowu jestem w szoku bo wytrwało. Więc jestem Maciek z Bytomia, często chodzę po górach najczęściej po Tatrach ale Słowackich ( z powodu na mała ilość ludzi). Tatry widziałem z wielu miejsc np. miejscowość Leszczyna około 50 km od Wieliczki, i 10 km do Wiśnicza , po drodze rozciąga sie wspaniały widok na Beskid Wyspowy , a przy lepszej pogodzie (wcale nie musi być idealna) widać Tatry (około 100 km) . Z Bytomia dobrze widoczne są Beskidy z wieżowców i pewnie obiło wam sie o uszy DSD - Dolomity Sportowa Dolina.

 

No i na początek Tatry widziane na Słowacji (Stara Lubowna) http://img70.imageshack.us/my.php?image=1222270pe6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem jak zacząć :) ale po prostu jestem w szoku , że jest tyle ludzi z takim zainteresowaniem jak ja (...)

No i na początek Tatry widziane na Słowacji (Stara Lubowna) http://img70.imageshack.us/my.php?image=1222270pe6.jpg

Witaj Sztefen,

 

Cieszymy się bardzo, że dołączyłeś do nas. Zachęcamy do czytania i czynnego udziału w wątku. Z kolei Tatry z Twojej fotki sprawiły, że zrobiło mi się chłodno ;) Bardzo ładne!

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny temat!! Widziałem kiedyś Tatry z Oś 1000lecia w Katowicach, od tego czasu staram się je złapać z Katowic, na razie bez rezultatu. Chyba muszę wcześniej wstawać ;-P

 

Panorama na Beskid Śląski z KWK MURCKI KATOWICE Wersja mała

http://www.bankfotek.pl/image/106488.jpeg

 

Panorama na Beskid Śląski z KWK MURCKI KATOWICE Werska duża JPG 54MB (JPG po dekompresji ma 1.2GB)

http://www.sendspace.pl/file/xNMSlfNH/

 

Kozia Góra (przecinka leśna), widok z KWK MURCKI KATOWICE

http://www.bankfotek.pl/image/107174.jpeg

 

Widok w drugą stronę czyli Katowice KWK MURCKI, widok z Koziej Góry (z tej przecinki leśnej)

http://www.bankfotek.pl/image/107171.jpeg

 

To może okazać się przydatne

Panorama z Koziej Góry (można ocenić, który punt na Śląsku najbardziej wystaje, czyli potencjalnie dobre miejsce do oglądania Tatr.

http://www.sendspace.pl/file/DqJuw4GQ/

 

Tatry widok z Klimczoka podczas inwersji wersja mała

http://www.bankfotek.pl/image/107184.jpeg

 

Tatry widok z Klimczoka podczas inwersji Wersja duża

http://www.sendspace.pl/file/jWBAUlK6/

 

Zdjęcia są mojego autorstwa, chętnie nawiąże kontakt z osobami z Katowic w celu wymiany poglądów/doświadczeń

Dzięki Rafał K. rav@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Jestem pod wrażeniem widoku z Koziej Góry,wyraźnie widać prawie wszystko z naszych regionalnych wysokich budowli.

Będąc na Skrzycznem już lata temu,trafiłem podobne warunki,jednakże to nie były jeszcze czasy fotografii cyfrowej dla "każdego".

A inwersja na Klimczoku-pozazdrościć!

Pozdrawiam i zapraszam do pracy w naszym temacie :D:Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Wczoraj z Michałem i Mertim zrobiliśmy sobie wycieczkę zaliczając Szyndzielnię,Magurę,Klimczok,Trzy Kopce,Stołów i Błatnią

Piękne widoki .Tatry ginęły za chmurami z powodu niskiej wysokości ich ławy,z rzadka się ujawniając.Widoczne wierzchołki Małej Fatry Krywańskiej i Luczańskiej,Klak,najdalej Strażow.bliżej wierzchołek Ladonhory,juz nie mówiąc o Lysej Horze.

jeżeli chodzi o miasta Najładniej bylo widać Jastrzębie,Rybnik,Żory

Szarlota swym stożkiem kłóła w oczy,Detmarovice ,Łaziska z hałdą jak na dłoni oraz El.jaworzno III.

W godzinach popoludniowych można było rozróżnić w Katowicach

Os.Tysiąclecia-Kukurydze ,Gwiazdy,Komin Ec,Biurowiec wojewódzki ,Altus .Dalej Zagłębie z Łagiszą i Ec Będzin,Huta Katowice,dalej El.Siersza aż po klasztor Kamedułów w krakowskim Tyńcu.

Ładnie bieliły sie w słońcu dymy koksowni na Bobrku. przed zachodem lustrzane tafle Goczałkowic i Dziećkowic.

w południe widoczna burza nad Katowicami.

koledzy szykują material zdjęciowy tak że zaniedługo napewno zaprezentują.

Pozdrawiam. :Salut:

 

Witam :D

 

po dłuższej przerwie w końcu się zmobilizowałem do zamieszczenia fotek z ostatniego wypadu z chłopakami w góry.

 

no więc tak:

panoramka ze Szyndzelni:

4e89d8410d4e062em.jpg

17ad13fe807fef52m.jpg

7ab92501818db805m.jpg,

 

potem widok na śląśk(było burzowo):

7e9cab5e72baf6c6m.jpg

40521a8617f561cfm.jpg

34f86d2b9eec918em.jpg

 

tutaj Klimczok:

fd96168905eb1544m.jpg

z Klimczoka:

d6f512cb8fb3e41fm.jpg

sam Klimczok:

4538f55ec59c58d2m.jpg

Diablak z Klimczoka:

9da75490af2f8bf6m.jpg

EC III Jaworzno z Klimczoka:

b1316390836dc850m.jpg

Szarlota:

b73c35ea42998f1bm.jpg

tutaj w stronę Fatry z Błatniej:

a9744e3d02c30b0bm.jpg

zachód słońca przy zejściu z Szyndzielni(zejście niestety na nogach):

99011c5da2980b8fm.jpg

b43a4ddae5591e7dm.jpg

 

i jeszcze mała panoramka z punktu widokowego na Błatnej:

2ffd1bee5601948bm.jpg

nasz ostatni przystanek w schronisku.

 

Zdjęcia mogą być słabo wyraźne ze względu na mleko w powietrzu.Ale cóż poradzić.

Ogólnie super pogoda nam spisała :D .ORJ wam już szczegóły przybliżył co do wycieczki także no comments.Wierchy słabooo wręcz poza granicami widoczności.

 

I jeszcze mi się lora zepsuła :angry: Wow!

 

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze wyjeżdżam jutro na kilka dni do Gorców, na weekend ale z tego co wiem pogoda będzie do kitu.Może uda mi się odwiedzić L.Mikulasz na Słowacji tam, gdzie mnie rzuciło rok temu( no i te piękne góry), mam tam znajomych.Zobaczymy, czas pokaże.

 

Pozdrawiam :D

MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Praca i pogoda jakoś nie zachęcają do intensywnego myślenia. Mnie, tak jak Michałowi, dopiero teraz udało się to poskładać do kupy, ale nie będę tu niektórych zdjęć dublował. Fotki nie są tak cięzkie ja Michała, więc zapraszam do oglądani.

 

Schronisko Klimczok na tle góry Klimczok:)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20b7ad92d9f714cc.html

 

EC Łaziska z Magury

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/93b660a5d534a10f.html

 

Panorama tak od Katowic po wzgórza Płazy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9795f7f7ea83a796.html

 

Panorama spod Stołowa na południe.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd13fbcfb1453bb7.html

 

Szeroka panorama z Błatnego na południe i zachód.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/694ec5ad1165849a.html

 

Powiększenie z Błatnego na południe.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/847731bc93136052.html

 

Na resztę zapraszam do albumu, który w miare możliwości będę uzupełniał.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy poranek był jednym z najwilgotniejszych dni, jakie sobie przypominam. Na zew. higrometrze doszukałem się wskazówki na 88% :o Nie dziwo, że musiało się to skończyć taką ulewą...

 

Ja jednak doszukałbym się w tym pozytywnych aspektów. Jutro wg ICM ma się troche rozpogodzić, wilgotność spadnie poniżej 50% (w pamiętnym dniu z zeszłego roku, kiedy pojawiły się w Murckach Tatry, było 34%) i po dzisiejszych opadach prognozuję dobrą widoczność. Gdyby scienariusz się sprawdził, to będzie można mnie znaleźć w godzinach popołudniowych na hałdzie w Kostuchnie :)

 

Pozdrawiam i życzę dobrych widoków na przyszłość ;)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo :Salut:

Elcupa dzięki za info - tak myślałem ,że to mała fatra, ale nie byłem pewny.

Mam bliższe zoomy tej fotki gdzie wyraźniej widać zarysy szczytów o których wspomniałeś.

 

Świetne fotki Michale z waszej eskapady, szczególnie ta szarlota :D - dobrze zobaczyć ją z tej perspektywy.

Merti świetnie ci wyszły te fotki na południe pstrykane szczególnie te powiększenie z Błatnego na południe.

 

Rafał ZOOM witaj na forum twoje foty są super , ale bardzo dużo ważą - oglądałem tylko te lżejsze i dobrze by było je opisać co ty na to?

 

Poniżej masyw Pradziada, czy też góry opawskie tym razem z kompaktu (panasonica FZ-18)

 

d2ea4f571ef464b9m.jpg

 

Mateusz , masz rację już wczoraj jak jechałem na noc do pracy to tak szyby parowały, że nic nie widziałem a dziś się to skropliło. Obyś miał rację i w weekend byłoby daleko widać.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ZOOM witaj na forum twoje foty są super , ale bardzo dużo ważą - oglądałem tylko te lżejsze i dobrze by było je opisać co ty na to?

 

Hey, witam. Jak ktoś jest na siłach aby je opisać, to niech opisze ;-), ja się nie znam ;-P

 

Myśle, że warto byłoby opisać pozostałą część panoramy z hałdy Murckowskiej (część zachodnią)

Część wschodnia jest już świetnie opisana

 

Widok z Hałdy Murckowskiej (część wschodnia) OPISANA

 

Widok z Hałdy Murckowskiej (część zachodnia) DO OPISU

 

P.S. Znalazłem jeszcze kilka fotek na CD

 

Diablak + Mała Babia, widok z Katowic Murcek (hałda, ale ta bliżej wieży obserwacyjnej)

108642.jpeg

 

Pilsko, widok z Katowic Murcek (hałda, ale ta bliżej wieży obserwacyjnej)

108643.jpeg

 

Tatry widok z Jałowca

108645.jpeg

 

Veľký Choč widok z Lachów Groń

108646.jpeg

 

Widok na zachód z Pilska podczas inwersji, najciekawsze jest to, ze pojawiło się coś całkiem po prawej stronie. Wydaje mi się, ze to może być Góra Świętej Anny ?

108647.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Northwood: A ten Wielki Grochowiec, to gdzie on się znajduje?

 

Z kolei z ORJ-tem i dwójką znajomych udaliśmy się wczoraj (właśnie, nie powiem gdzie...) celem wykorzystania bardzo sprzyjających warunków widocznościowych. Obserwacje trwały od 18 do zachodu Słońca (ok. 21) i były nadwyraz udane. Przede wszystkim dlatego, że odświeżyłem sobie wiedzę dotyczącą Beskidu Makowskiego i lokalizacje miast na wschód od Katowic dzięki nieprzeciętnej wiedzy ORJ (dzięki :)).

Dla przykładu udało nam się dostrzec z tego miejsca Turbacza, co do tej pory z tej miejscówki wydawało mi się zupełnie abstrakcyjne z powodu odległości. Dzięki oczekiwaniom na zachód Słońca udało nam się również złapać refleksy na oknach schroniska na Hali Miziowej (!) i przełom na miarę Tatr z tego miejsca, czyli Pradziada! I to tak wyraźnego i w tak ciekawym miejscu na horyzoncie, że nie mam pytań... :)

 

W ogołe wczorajsza widoczność przebiła tą przez ostatnie kilka tygodni. Obiekty wydawały się stać o 10km bliżej niż wcześniej.

 

Oczywiście widzieliśmy jeszcze dużo więcej ciekawych obiektów, większość wszystkim już doskonale znanych, natomiast o dokumentacje zdjęciową tych obserwacji proszę niniejszym ORJ-ta. I przy okazji organizujemy mały konkurs - gdzie obserwacje miały miejsce ;) Dla zwycięzcy - gratulacje ;)

 

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Northwood: A ten Wielki Grochowiec, to gdzie on się znajduje?

 

Z kolei z ORJ-tem i dwójką znajomych udaliśmy się wczoraj (właśnie, nie powiem gdzie...) celem wykorzystania bardzo sprzyjających warunków widocznościowych. Obserwacje trwały od 18 do zachodu Słońca (ok. 21) i były nadwyraz udane. Przede wszystkim dlatego, że odświeżyłem sobie wiedzę dotyczącą Beskidu Makowskiego i lokalizacje miast na wschód od Katowic dzięki nieprzeciętnej wiedzy ORJ (dzięki :)).

Dla przykładu udało nam się dostrzec z tego miejsca Turbacza, co do tej pory z tej miejscówki wydawało mi się zupełnie abstrakcyjne z powodu odległości. Dzięki oczekiwaniom na zachód Słońca udało nam się również złapać refleksy na oknach schroniska na Hali Miziowej (!) i przełom na miarę Tatr z tego miejsca, czyli Pradziada! I to tak wyraźnego i w tak ciekawym miejscu na horyzoncie, że nie mam pytań... :)

 

W ogołe wczorajsza widoczność przebiła tą przez ostatnie kilka tygodni. Obiekty wydawały się stać o 10km bliżej niż wcześniej.

 

Oczywiście widzieliśmy jeszcze dużo więcej ciekawych obiektów, większość wszystkim już doskonale znanych, natomiast o dokumentacje zdjęciową tych obserwacji proszę niniejszym ORJ-ta. I przy okazji organizujemy mały konkurs - gdzie obserwacje miały miejsce ;) Dla zwycięzcy - gratulacje ;)

Pozdrawiam,

M.

 

Witam :Salut:

Dodaję kilka fotek z miejsca z którego mieliśmy z Mateuszem okazję raczyć sie wczoraj widokami

Nie mogę dodać całego materiału,mógłby niektórymi szczegółami zdradzić lokalizację.

Reszta w tym 4 panoramki po identyfikacji:)

Pozdrawiam :Salut:

Kwk_Krupinski_Suszec_Kwk_Zofi_wka_El.Detmarovice.JPG

_ory_Kwk_Borynia_i_ha_da.JPG

El_Huta__aziska_ha_da_Skalny.JPG

Pilsko.Schr_na_hali_miziowej_blask_szyb.JPG

G_ra__w_.Anny.JPG

Pradziad.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.