Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze,

 

Kolega Mike, autor zdjęcia Tatr z Buska-Zdroju, podzielił się z nami zdjęciem, które uważam jest dla nas jeszcze bardziej ciekawe, niż Wierchy. Z resztą zobaczcie sami - klik. Z tej odległości i perspektywy aż trudno w to uwierzyć :)

 

PS. Zwróćcie uwagę na datę wykonania zdjęcia :)

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe z tej perspektywy wygląda Babia, jak nie Babia, taka jakaś niepozorna ;) tego dnia widoczność była wyjątkowa, może i Tatry było widać nieco lepiej niż na wcześniejszym zdjęciu Tatr Bielskich z Buska z 2008.09.30. Tego samego dnia zostały przecież ustrzelone wierchy z Siewierskiej i moja Babia z Psar/k G.Siewierskiej, która gości na moim pulpicie do dzisiaj.

 

IMG_0083.jpgIMG_0085.jpg

 

ps: powiększyliście rozmiar załączników czy mi sie wydaje ? :banan:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję spędzić majówkę w Bukareszcie :D . Ciekawość moja miała być w centrum miasta itd. jednak przerosła lot samolotem. Ponieważ pierwszy raz leciałem samolotem( a lotów miałem 3 :D ) coś tam chciałem fotnąć, i tak:

wschód słońca w Balicach(koło 5 rano)

186f33388800495fm.jpg

Lotnisko Balice i okolice Krakowa:

c15daf9de0439697m.jpg

tutaj ponad chmurami w drodze na wysokość przelotową:

a148bdeb6321cecfm.jpg

po drodzę coś dymiło( 30 min się wzbijaliśmy w górę):

833bc4aec61f4473m.jpg

tutaj jakaś elektrownia na terenie ojczyzny:

74889b2b4d9b02cam.jpg

natomiast tu Karpaty Ukraińskie i Rumuńskie (11600m; -55°;820km/h):

088ada8de4cc276em.jpg

62d7b37fd35e3dd3m.jpg

f2a7acbed9791e76m.jpg

a27400ef47b3936fm.jpg

44c2f82feaeb6d83m.jpg

 

reszta później...

 

Pozdrawiam :Beer:

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na wzgórza w Smoleniu.

Witam wszystkich :) to mój pierwszy post tutaj, ale stronę dalekich obserwacji śledzę od dawna, pojawiło się też parę moich fotek.

Na początek mam pytanko tyczące się zdjęcia jakie zrobiłem zeszłej wiosny spod RTCN Chorągwica w kierunku północnym:

 

Widzicie ledwo widoczną jakby wieżę albo komin w kółeczku? Spróbowałem nieco "rozciągnąć" obraz.

 

Zwróćcie uwagę na położenie względem krakowskiego "szkieletora" z lewej i EC Łęg z prawej strony. Linia pociągnięta z google earth wskazała prościutko na zamek w Podzamczu! :blink: macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) to mój pierwszy post tutaj, ale stronę dalekich obserwacji śledzę od dawna, pojawiło się też parę moich fotek.

Na początek mam pytanko tyczące się zdjęcia jakie zrobiłem zeszłej wiosny spod RTCN Chorągwica w kierunku północnym:

 

Widzicie ledwo widoczną jakby wieżę albo komin w kółeczku? Spróbowałem nieco "rozciągnąć" obraz.

 

Zwróćcie uwagę na położenie względem krakowskiego "szkieletora" z lewej i EC Łęg z prawej strony. Linia pociągnięta z google earth wskazała prościutko na zamek w Podzamczu! :blink: macie jakieś inne pomysły?

Witamy Pawle na Forum! :)

 

Wg mnie w zaznaczonym kółeczku znalazł się, nie co innego, jak flek na matrycy lub obiektywie :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i o tym, ale na zdjęciu zrobionym chwile wcześniej nie ma tego farfocla. No i trochę podejrzane że znajduje się on akurat dokładnie na horyzoncie? :)

Chociaż fakt, że jak na średniowieczną wieżę wygląda to na strzelisty obiekt. Wykluczasz możliwość wypatrzenia Podzamcza z tego kierunku z 66 km z wysokości około 430 metrów nad poziom morza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to parę fotek z okolic Lipia w Libiążu.

 

Tatry - jak kończyłem obserwacje to akurat zaczęły być coraz lepiej widoczne <_<

l1.jpg

 

1. El. Siersza

l2.jpg

 

2. El. Jaworzno III

l10.jpg

 

3. Huta Katowice i coś z lewej (?)

l11.jpg

 

4. Huta Katowice i coś z lewej + jakiś komin (?)

l4.jpg

 

5. Kuta Katowice i jakiś komin (?)

l3.jpg

 

6. Koksownia Przyjażń

l12.jpg

 

7. El. Jaworzno II

l5.jpg

 

8. El. Jaworzno II (?) i EC Będzin i coś z lewej (?)

l6.jpg

 

9. Z prawej TVP Katowice i Zakłady Azotowe Chorzów, w środku i z lewej (?)

l8.jpg

 

10. A to z lewa strona poprzedniego zdjęcia - z lewej wieża przekaźnikowa w Mikołowie i coś w środku i z prawej (?)

l9.jpg

 

11. No tutaj niestety nie wiem co to jest

l7.jpg

 

Proszę o weryfikację i podpowiedzi :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba_mar >> identyfikacja obiektów dla Ciebie:

 

3,4. wszystko to huta hatowice

5. komin H250 Huty Katowice za który mnie już koledzy chcieli zjeść że o nim zapomniałem

8. Od lewej nadajnik GSM w Będzinie Małobądzu, EC Będzin, dalej EL Łagisza, w tle zbocza Dorotki

9. To po środku to EC ELCHO Chorzów

10 To po prawej również to co powyżej.

11. najwyższy komin to EC Katowice, oba z prawej to słupy energetyczne,

 

Jurek >> świetne foty! co to za masz na ostatnim zdjęciu z wierchami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - świetna ta panorama Tatr z Pogorzyc! O której godzinie była mniej więcej robiona? Tatry widoczne zaskakująco dobrze jak na to co ja widziałem z Lipia. Brawo!

 

Fociliście chyba z takiego punktu widokowego, który jest niedaleko głównej drogi w Pogorzycach i z którego w dół rozciąga się widok na Zagórze, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - świetna ta panorama Tatr z Pogorzyc! O której godzinie była mniej więcej robiona? Tatry widoczne zaskakująco dobrze jak na to co ja widziałem z Lipia. Brawo!

Nie ja ją popełniłem... ;-) To była godzina w granicach 16, gołym okiem i przez bino było je widać dobrze, aczkolwiek dało się zaobserwować mgiełkę. Kontrast słaby - niestety Tatry bez śniegu to już nie te same Tatry...

 

Fociliście chyba z takiego punktu widokowego, który jest niedaleko głównej drogi w Pogorzycach i z którego w dół rozciąga się widok na Zagórze, tak?

Z drogi głównej w Pogorzycach - jadąc od Oświęcimia - skręca się 120 stopni w lewo na takim "parapecie", gdzie już miałem obawy, że mi się auto na nim powiesi podwoziem. Tam na sam szczyt, na którym postawione są chyba max 3 gospodarstwa. Widok od Lubogoszcza po Skrzyczne a na północy Chrzanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ostatnich moich fotek. Czy to co zaznaczyłem na poniższym zdjęciu to też zabudowania Huty Katowice? Jeśli tak, to która część? Wydają się być trochę dalej niż pozostałe.

 

post-2716-1243160283_thumb.jpg

to koksownia "przyjaźń" kilka km dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz ja przedstawię co udało mi się ustrzelić w dniu wczorajszym. Najpierw Góra Ossona w Częstochowie (317m npm):

Jasna Góra (8km) i RTCN Klepaczka H=340m (25km):

JG_8km_i_Klepaczka_25km.jpg

 

Góra Lubszecka (26km):

Lubsza_26km.JPG

 

Góra Kamieńsk (48km), po prawej Cementownia Rudniki (9km):

Kamie_sk_48km___Rudniki_9km_z_Ossona.jpg

 

Kominy Elektrowni Bełchatów (52km):

el_Be_chat_w_z_Ossona_52km.JPG

 

Cementownia Warta (40km):

IMG_4871_1.JPG

 

Później pojechałem do Markowic. Beskidy bardzo słabo widoczne.

Ogólne spojrzenie, w kierunku Sosnowca:

Beskidy_z_Markowic.jpg

 

Beskid Śląski (ok 100km):

Beskid__l_ski.jpg

 

Jeseniki (Pradziad 147km, Keprnik 152km):

Jeseniki___Pradziad_i_Keprnik.jpg

 

Góra św. Anny (71km):

GSA_71km.jpg

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.