Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Pamięta ktoś moje nocne zdjęcia z Niegowonic ?

 

100_8179.JPG

Ładne ale jednak nic nadzwyczajnego...

 

A jednak! Przez przypadek odkryłem że jednak Pradziad tam był. Spójrzcie na prawą krawędź zdjęcia. Co widzicie? Przy hardcorowej obróbce na prawo od Doroty pojawiła się piramidka ze światełkiem :o

100_8179_e2.jpg

 

Był więc Zbyszkowy Pradziad z Niegowonic za dnia, jest też i nocny :)

Że też ja wcześniej tego nie zauważyłem. Nawet przez bino tam na miejscu nie było tego widać.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się maszt na prawo od tego z Przechyby?

przechyba.jpg

 

Ten wyższy to jest Przechyba. Ten niższy to będzie raczej wieża(przemiennik TVP) na górze Chełm koło Tęgoborzy. A jest ona bardzo jasno oświetlony ze względu na bliskość lotniska sportowego w Łososinie Dolnej k. Nowego Sącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był więc Zbyszkowy Pradziad z Niegowonic za dnia, jest też i nocny :)

Że też ja wcześniej tego nie zauważyłem. Nawet przez bino tam na miejscu nie było tego widać.

Coś tam jest, ale już na pewno nie ma światełka na Pradziadzie... Z Gliwic pojawia się dopiero po długim naświetlaniu przez 20 cm teleskop, więc to co tam masz, to nic innego jak przepalony do granic możliwości piksel, z resztą jeden z wielu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam jest, ale już na pewno nie ma światełka na Pradziadzie... Z Gliwic pojawia się dopiero po długim naświetlaniu przez 20 cm teleskop, więc to co tam masz, to nic innego jak przepalony do granic możliwości piksel, z resztą jeden z wielu. :)

No popatrz jaki zbieg okoliczności, akurat jest w tym miejscu gdzie być powinien. Tobie to potrzeba na prawdę bardzo silnych dowodów abyś w coś uwierzył :P

Zdjęcie było dosyć długo naświetlane. Co najmniej kilka sekund. Nie wiem dlaczego exif pokazuje 1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy przy dobrej widoczności z Wieżycy można zobaczyć może, a Wieżycę przy ekstreamlnych warunkach np. z półwyspu helskiego.

 

Mam też pytanie do Buska-Zdroju. Czy da się zobaczyć stamtąd Górę Św. Marcina w Tarnowie, bo Wał k.Lichwina na pewno.

Może byłoby widać oświetlenie masztów, skoro widać dalszą Chorągwicę i Przechybę.

 

Wszystkie moje panoramy, które tu dałem są z Buska - podejrzewam że Wał i Górę Św. Marcina widać na zdjęciu, które opisałem jako Beskid Niski, Pasmo Jaworzyny i Pogórze. O ile szczyty Tatr, Pasmo Radziejowej, zach część Beskidu Wypowego i Gorce jestem w stanie rozpoznać, to tych gór niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie do Buska-Zdroju. Czy da się zobaczyć stamtąd Górę Św. Marcina w Tarnowie, bo Wał k.Lichwina na pewno.

Może byłoby widać oświetlenie masztów, skoro widać dalszą Chorągwicę i Przechybę.

Podaj jej współrzędne, to zaraz zobaczymy.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podaj jej współrzędne, to zaraz zobaczymy.

 

 

 

 

Proszę bardzo:

 

Tarnów - Góra Św. Marcina: 21°00'58"E, 49°59'05"N (374+90mnpm)

Tarnów - Lichwin (i tu uwaga - są aż trzy maszty!):

1)20°55'42"E, 49°53'30"N (476+60mnpm)

2)20°54'41"E, 49°53'04"N (520+45mnpm), góra Wał

3)20°57'00"E, 49°52'50"N (372+?mnpm)

Tarnów-Tuchów(Radio Maryja): 21°02'55"E, 49°50'57"N (442+?mnpm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy przy dobrej widoczności z Wieżycy można zobaczyć może, a Wieżycę przy ekstreamlnych warunkach np. z półwyspu helskiego.

 

Ja próbowałem, widoczność była niezła i nie było widać linii Bałtyku.

 

Co do ok. Buska-Zdroju to wybieram się tam w najbliższych dnich - może przy dobrych warunkach pogodowych uda się ustrzelić chociażby Babią :rolleyes: Spróbuję również ze Św.Krzyża.

Orientuje się ktoś, czy na Św.Krzyżu z pozycji klasztoru da sie prowadzić obserwacje w kier. południowym, czy trzeba podejść wyżej w inne miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ok. Buska-Zdroju to wybieram się tam w najbliższych dnich - może przy dobrych warunkach pogodowych uda się ustrzelić chociażby Babią :rolleyes: Spróbuję również ze Św.Krzyża.

Orientuje się ktoś, czy na Św.Krzyżu z pozycji klasztoru da sie prowadzić obserwacje w kier. południowym, czy trzeba podejść wyżej w inne miejsce??

 

Na razie czekam na poprawę pogody, w Busku jest parno a niebo jest zachmurzone.

Na Św. Krzyżu najlepiej obserwować tuż przy murach klasztoru (niedaleko krypty) albo od strony zejścia do Nowej Słupi. Na północ najlepsze widoki są z gołoborza, ale tam wjazd kosztuje 5zł.

 

W Busku-Zdroju najlepiej obserwować południe z Osiedla Sikorskiego - przejście między blokami 7i11 (ok 280mnpm) i na skarpie obok kotłowni na tym osiedlu(tam widać od Beskidu Niskiego po Babią)

Na niektórych strych blokach są tarasy, ale teraz mogą być zamykane. Z takich bloków polecam na osiedlu Legionów Polskich 7.

 

Góry Świętokrzyskie bardzo ładnie widać z rezerwatu Zimne Wody - dojście ulicą Stawową a potem polną drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła ta ponorama trzeba przyznać. Jak będzie podpisana tak jak ta słynna i bardzo pomocna panorama z Dorotki (ale bez takich głupich błędów!) to będzie ogień! :D

O i nawet Jesieniki widać.

 

ps:nie lubię GSD z tej perspektywy, wygląda tak pokracznie:D

ps2: kto przepowiadał dobrą widoczność od wtorku po tych deszczach ? ... <_<

 

 

 

twmichal, kowalTM >> dyskusja o tym morzu i odpowiedz czy jest ono osiągalne jest już w odpowiednim wątku

http://astro-forum.o...ndpost&p=359296

ps3: twmichal>> PW Ci nie działają.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np to co jest podpisane jako "Leroi Merlin" to Prologis Park Sosnowiec, to co podpisane jest jako Macro to w rzeczywistości Leroy-Merlin. A samego Macro nie widać bo jest schowany za Mydlicami.

Teraz Czeladź: magazyny opisane jako Platforma to Alliance Silesia Logistics a Platforma jest nieco za pylonem MAN-a.

Więcej grzechów nie pamiętam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę na Skalnym wiało jak na złość. Widoczność to mocna szóstka - elcupa miał rację.

 

Zrobiłem dużo fotek i panoramek, ale jakościowo (przez ten wiatr) nie zawsze równo wyszły.

 

Więc jak ktoś chce jakiś rejon, to mogę zapodać.

 

Górki raczej słabo:

 

http://zapodaj.net/c37daf15b22f.jpg.html

 

 

po podwyższeniu kontrastu Babia zaczeła majaczyć.

 

Na północ

 

http://www.panoramio.../photo/25570064

 

Strzał w Oświęcim 500mm

 

http://zapodaj.net/a...0001e7.jpg.html

 

1000mm

 

http://zapodaj.net/e...5e2cd5.jpg.html

 

Od Kwk Wesoła do Kwk Janina

 

http://zapodaj.net/6...6349f8.jpg.html

 

Od Huty cynku w Miasteczku śl do TVP3 w Bytkowie

 

http://zapodaj.net/1...3c4e79.jpg.html

 

 

Mam też sześć kopalń na płd-zach ale za chiny nie mogę tego poskładać

 

:Salut:

Edytowane przez Benji
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps2: kto przepowiadał dobrą widoczność od wtorku po tych deszczach ? ... dry.gif

 

 

 

Przepraszam, wydawało mi się, że napłynie szybko swieże morskie powietrze a tu jakoś to niemrawo idzie i to w dodatku jego przejrzystość nie jest duża, ale dziś i jutro na pewno widzialność się poprawi, ale na przepowiadane 180 km raczej nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła ta ponorama trzeba przyznać. Jak będzie podpisana tak jak ta słynna i bardzo pomocna panorama z Dorotki (ale bez takich głupich błędów!) to będzie ogień! :D

O i nawet Jesieniki widać.

 

 

To odemnie ale mogą byc błedy i wiele nie wyjasniłem ... jakby co to piszcie o błedach:D popawie kazdy bład i bedzie git tylko niewiem jak wrzucic bo to ma teraz 2,58 MB:/ NO dobra nabroiłem okroiłem i obciałem ale tylko ten koomin jeden po prawej stronie ;p i gorsza rozdziałka teraz jest mam nadzieje ze mnie nie zbesztacie bo nie znam wszystkiego co tam jestpost-17695-125015509239_thumb.jpg

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bede poprawiał na bieząco na komputerze bo edytowac juz niemoge nie wiem czemu , wiec piszcie wszystko ja na kompie bede poprawiał a potem na koniec wrzuce gotowe , albo ...moglby ktos pomoc z tym masztem??post-17695-125015893073_thumb.jpg planuje kupic sobie aparat jakis ale niemam jeszcze kasy , mam pytanie czym sie rozni zoom optyczny od zoomu cyfrowego??

Edytowane przez neon94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moglby ktos pomoc z tym masztem??

 

RTCN Kosztowy (Mysłowice)

 

planuje kupic sobie aparat jakis ale niemam jeszcze kasy , mam pytanie czym sie rozni zoom optyczny od zoomu cyfrowego??

 

Nie mam teraz czasu na zbytnie rozpisywanie się ale: skup się na zoomie optycznym. Cyfrowy to "programowe" kadrowanie zdjęcia i interpolowanie danych - wiem że brzmi skomplikowanie ale chodzi o to że jakość zdjęć z zoomem cyfrowym jest zła a zasadniczo da się to zrobić lepiej w komputerze "wycinając" i powiększając fragment zdjęcia (często na tym forum pojawiają się takie zdjęcia tzw "cropy")

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po urlopie.

Widzę, że na forum ostatnio dominują sprawy morskie, ale pozwolę sobie wrócić do gór ;) . Zapraszam do obejrzenia

tego, co przywiozłem z wakacji na tę stronę, gdzie wkrótce dorzucę dla zainteresowanych także mój program do symulacji rozchodzenia się światła w atmosferze, żeby nim nie zawracać więcej głowy Mateuszowi ;) . Na razie są tam zebrane stare rzeczy, które już pokazywałem na forum, a z nowszych widoki ze Ślęży z 13 czerwca (częściowo opracowane) i zdjęcie, moim zdaniem, najciekawsze - widok z Sarnowskiej Góry koło Toszka na Masyw Śnieżnika. Na opracowanie czekają jeszcze zdjęcia z tejże Sarnowskiej Góry na Jesioniki i Beskidy (po Babią Górę i Policę), ale potencjał obserwacyjny wzgórz leżących na północ od Toszka jest większy. Pomiędzy Babią a Policą wychodzą (w obliczeniach, warunki nie były aż tak dobre) jeszcze przynajmniej Gerlach i Wysoka, w związku z czym warto będzie to miejsce jeszcze poeksploatować, w miarę możliwości w pogodne jesienne dni.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.