Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Autor pewnie był tak podekscytowany widokiem Beskidów że o mało nie spadł z wieży :szczerbaty:

 

Szukałem trochę o możliwości wejścia na te wieże jednakże poza wzmiankami że wejść się da, żadnych konkretów. Były organizowane jakieś wycieczki z wejściem na taras widokowy ale może to dowodzić tego że normalnie jest to niemożliwe. Może Athomer się czegoś dowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wieżowcem UŚ, Wydziałem Nauk O Ziemi? Czy są jakieś przeciwwskazania przed wchodzeniem na ostatnie piętro? To jest bardzo dobry punkt widokowy. Bardzo ładnie widać też z pod takiej nowej restauracji (chyba rycerska się nazywa) niedaleko M1 w Czeladzi, obok tej górki z masztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wieżowcem UŚ, Wydziałem Nauk O Ziemi? Czy są jakieś przeciwwskazania przed wchodzeniem na ostatnie piętro?

 

Da się wejść na ostatnie piętro.. Należy wjechać windą na piętro 18, wychodząc z windy pójść w lewo i następnie w prawo i po prawej stronie szukać drzwi od klatki schodowej.. wejście tam jest ponoć nielegalne ale studiowałem na Żylecie i gwarantuje Ci że nie ma problema :rolleyes:

Klatką schodową da radę wejść jeszcze 2 piętra.. Widok jest za trochę brudnej szyby i potrzeba naprawdę dobrych warunków żeby ujrzeć Wierchy.. Mi się jedynie udało ustrzelić Babią, Police i Śląsko-Morawski..

Pozytywem jest to że wchodząc pół pięterka wyżej otwiera się widok na północny horyzont :rolleyes:

Próbowałem też wejść na dach wcześniej uzgadniając to z różnymi władzami ale nie jest to takie proste niestety :szczerbaty:

Pozdrawiam i powodzenia :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wieżowcem UŚ, Wydziałem Nauk O Ziemi?

Co jakiś czas można trafić na jakieś zorganizowane wejścia na taras widokowy na dachu, ale jest to dosyć rzadkie niestety.

 

Bardzo ładnie widać też z pod takiej nowej restauracji (chyba rycerska się nazywa) niedaleko M1 w Czeladzi,

To mój czeladzki punkt obserwacyjny ;) Mniejszy zajazd to "Oberża, większy to nowy "Zajazd Rycerski" mojego dalekiego znajomego. Muszę mu przekazać aby w ofercie wpisał sobie "pokoje z widokiem na Tatry" :D

Polecam wdrapać się polną dróżką na wzniesienie na północ od tego zajazdu.

 

obok tej górki z masztem.

Masz na myśli masz na Górkach Małobądzkich w Będzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o ten maszt chodzi. Ja pracuje bardzo niedaleko i na piechotę miałbym może 20minut. Tylko że głupio nosić tak bez przerwy sprzęt do roboty :D

Przy tym maszcie też jest potencjalnie niezła miejscówka, wysoko, łyso, tyle że (prawdopodobnie) spory wycinek południowo-wschodniego horyzontu zastawia budynek Szpitala Wojewódzkiego no i wieżowiec Uniwersytetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że macie ogromne doświadczenie w dalekich obserwacjach mam prośbę. W niedzielę byłem na Grzywackiej Górze nad Kątami ok. 49° 34.2198' N 21° 32.3141' E 562m. Zrobiłem zdjęcie na prawo od góry Kamień.

Oto to zdjęcie:

img5961u.th.jpg

 

Zaraz na lewo widoczny jest maszt. Po symulacji w Heyu i zdjęciach satelitarnych obstawiam maszt koło Bardejowa 49.360108° N 21.245477° E 897m MASZT około 32km od miejsca w którym robiłem zdjęcie. Natomiast nie wiem co to jest za ledwo widoczna góra bardziej na prawo od masztu, z prawej strony zdjęcia ;). Być może jest to ta góra, ale nie znam jej nazwy: 49° 14' 3.94" N 20° 59' 24.24" E 1141m GÓRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy na forum chciałbym się pochwalić fotką babiej wykonaną w niedzielę 18.04 z Mostu Zwierzynieckiego w Krakowie. Odległość nie jest imponująca ale na początek dobe i to :)

Pozdrawiam wszystkich Dalekich Obserwatorów ;)

post-18850-127171454491_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy na forum chciałbym się pochwalić fotką babiej wykonaną w niedzielę 18.04 z Mostu Zwierzynieckiego w Krakowie. Odległość nie jest imponująca ale na początek dobe i to :)

Pozdrawiam wszystkich Dalekich Obserwatorów ;)

 

Rewelacja! mam nadzieję, ze będziesz podsyłał więcej fotek jak tylko będzie dobra widzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam na industrial z Kopca Piłsudskiego. W czerwcu w zeszłym roku było widać bardzo wyraźnie kominy i szyby, których nie przysłania wyższa niż Kopiec Jura, to były chyba moje pierwsze zdjęcia jakie dałem na Forum.

No i wspaniałe zdjęcie Tatr o zachodzie Słońca, już je pokazywałem w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nono, nie spodziewałem się, że zasłużę na główną stronę ;) dzięki wielkie :). Tego dnia widoczność nie była rewelacyjna, Tatry ledwo co widoczne, udało mi się jeszcze uchwycić z Zakrzówka ośnieżone Pilsko i mglistą panoramę Beskidów od Policy po Romankę bodaj. Szkoda że nie było takiego powietrza jak na fotkach twmichal'a ;)

Szkło to Jupiter 21M 200mm f/4 fotka robiona na nieco ostrzejszym 6,3.

pozdrawiam

post-18850-127188744068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuraw ładne zdjęcia

 

zdjęcie z szuflady, Bieszczady z górki w Korczynie o wschodzie słońca:

 

83992891.jpg

 

 

EDIT:

dzisiejsza widoczność mnie mile zaskoczyła, oto zdjęcie Bieszczadów z tego samego miejsca co zdjęcie powyżej, pewnie koło 90km:

img5994b.jpg

 

Czy na tego typu zdjęcia przeznaczony jest inny temat? Jeśli tak to z góry przepraszam ;)

Edytowane przez Piotrekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o pomoc, bo lekko się już skołowałem. Co widać Waszym zdaniem po lewej stronie od RTCN Kosztowy?

 

2009-02-07 13.26.56_1sm.jpg

 

Zdjęcie zrobione stąd: symulacja hey

 

9 piętro więc ok 20m nad ziemią, ogniskowa 300mm

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziki_z_lasu

Witam! Od czasu do czasu zaglądam na stronkę dalekich obserwacji, gdzieniegdzie puszczam komentarze, lecz dopiero teraz postanowiłem ruszyć tyłek w poszukiwaniu dalekich widoków.

 

Na początek wybrałem najwyższy punkt w bliskich okolicach Łodzi czyli wzniesienie 289 m n.p.m. w Górkach dużych k. Tuszyna i się nie zawiodłem, widać było dobre pół Województwa Łódzkiego, a w każdym razie jedną czwartą, Łódź, Piotrków Tryb. Bełchatów wraz z elektrownią, w oddali na wschodzie majaczyły jakieś wzniesienia - pewnie Wzgórza Opoczyńskie. Niestety widok na południe zasłonięty jest przez lasek i przydało by się wejść na znajdującą się na górce wierzę przekaźnikową z idealnym wręcz tarasem widokowym na wysokości 10-15m, wtedy może i było by widać coś odleglejszego np. wzgórze Chełmo, lub Pasmo Przedborskie a może i Góry Świętokrzyskie - choćby okolice Oblęgorka, niby heywhatsthat coś tam pokazuje, tyle że to nie Tatry i ta kropka może wystawać ledwie parę metrów ponad horyzont. Dlatego prosił bym o symulację z tego miejsca 51°33'43.48"N 19°31'5.44"E, lub nakierowanie jak ją zrobić, słyszałem o kashmirze tyle że googiel uparcie twierdzi że to zespół pop-rockowy ;)

 

Niestety z uwagi na awarię zasilania podstawowego sprzętu, musiałem użyć rezerwowego i w ten sposób powstało to pewnie najgorsze zdjęcie na całym forum:

 

Oto Elektrownia Bełchatów z 35Km zrobiona wszystko mającym, ale do niczego się nie nadającym Sagemem My-721X :szczerbaty:

elbelch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend spędziłem w Beskidzie małym, niestety widocznośc nie była najlepsza.

Najdalsze co dało mi się uchwycić to podkrakowskie Mogilany z zielonego szlaku na Leskowiec, szlak kończy się na drodze nr. 28 w miejscu gdzie budują zaporę.

mogilany2.jpg

Zdjęcie robione z wys. ok. 500mnpm, odległość ledwie 32km.

Gdyby nie to drzewo, byłoby widać Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.