Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

No i wspaniałe zakończenie dzisiejszego dnia:

taterki.jpg

Chwilę potem zaczęło lać i widoczność spadła do kilku kilometrów zaledwie.

 

Mam sporo zdjęć z dzisiaj, dam je do tematu o woj. Świętokrzyskim

 

(edit - wrzuciłem "oczyszczoną" wersję tego zdjęcia. Reszta w temacie o woj. świętokrzyskim)

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wspaniałe zakończenie dzisiejszego dnia:

 

Chwilę potem zaczęło lać i widoczność spadła do kilku kilometrów zaledwie.

 

Mam sporo zdjęć z dzisiaj, dam je do tematu o woj. Świętokrzyskim

 

Gratuluje!, super fotki

P.S. Co to za cycek ? Wygląda jak Wielki Rozsutec z Góry Siewierskiej ;-P

fatra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wspaniałe zakończenie dzisiejszego dnia:

 

Chwilę potem zaczęło lać i widoczność spadła do kilku kilometrów zaledwie.

 

Mam sporo zdjęć z dzisiaj, dam je do tematu o woj. Świętokrzyskim

 

NO BRAWO ! Czekałem dziś na taką fotkę. Patrząc w niebo byłem pewny że ktoś skądś dziś wierchy upoluje. Ze śląska i zagłębia było to niewykonalne ale gdzieś te chmury musiały się kończyć, miałeś szczęście że było to właśnie u Ciebie :notworthy:

 

Oryginalny, niczym nie podkoloryzowany dzisiejszy zachód:

100_5004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - wczoraj w kierunku zachodnim była doskonała widoczność. Być może było widać Jeseniki ze Śląska (no chyba że dalej na zachód były chmury, czego z Buska nie było widać)

Południowy horyzont był zasłonięty i w ogóle przed 20tą w Busku-Zdroju już kropiło, mimo to jakimś cudem te Tatry po 20tej się pokazały, po czy zaczęło lać na dobre i lało całą noc.

 

BTW mam olbrzymią prośbę o wykonanie 2 symulacji w Kashmirze

 

1)Z góry (mapa podaje 303mnpm) koło Zagajów Kikowskich w Świętokrzyskim, współrzędne i panorama jest tutaj. Obiektyw 500mm, obszar od Radziejowej do Pilska.

2)Z Bramy Opatowskiej w Sandomierzu (tam zamierzam być w najbliższą sobotę lub niedzielę) współrzędne: 50.680711°N, 21.748552°E, 190+30mnpm, obiektyw 500mm. Najbardziej chodzi mi o kierunek na Tatry(ew inne pasma górskie) i Góry Świętokrzyskie.

Mam też pytanie - jakie obiekty przemysłowe (oprócz pobliskiego Tarnobrzega) da się zobaczyć z Sandomierza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW mam olbrzymią prośbę o wykonanie 2 symulacji w Kashmirze

 

1)Z góry (mapa podaje 303mnpm) koło Zagajów Kikowskich w Świętokrzyskim, współrzędne i panorama jest tutaj. Obiektyw 500mm, obszar od Radziejowej do Pilska.

Zagaje, jak się okazuje potencjał obserwacyjny ogromny:

zagaje.jpg

 

2)Z Bramy Opatowskiej w Sandomierzu (tam zamierzam być w najbliższą sobotę lub niedzielę) współrzędne: 50.680711°N, 21.748552°E, 190+30mnpm, obiektyw 500mm. Najbardziej chodzi mi o kierunek na Tatry(ew inne pasma górskie) i Góry Świętokrzyskie.

Tatry, obiektyw 300mm (taką łatwiej było przygotować :szczerbaty:):

bramasandomierska.th.jpg

 

Niestety Gór Świętokrzyskich nie uświadczysz z Bramy Sandomierskiej, przynajmniej wg Kashmira...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W Hey niby jest pokazane że widać tylko fragment Pasma Jeleniowskiego. Ale z tej strony Góry świętokrzyskie nie prezentują się okazale, ponieważ są w jednej linii. Pierwsze wzniesienia zasłaniają wszystkie następne. Być może da się zobaczyć fragment wieży TV na Świętym Krzyżu.

 

Jeszcze raz panorama z okolic Zagajów Kikowskich, tym razem lepiej dopracowana i oczyszczona z pyłków.

Widać Babią i Pilsko, niestety tylko fragment stoku, bo chmury w tamtym rejonie były za nisko. Z tego powodu nie widać też Tatr.

Wieczorem wrzucę paczkę RAWów, na których jest Babia i Pilsko - może komuś uda się coś więcej z nich wycisnąć.

zagaje_kikowskie.jpg

 

EDIT:Link do RAWów z Zagajów Kikowskich - zdjęcia z Babią i Pilskiem

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, dzis dobra widoczność. w mikołowie mozna zobaczyc np. taki fragment pasma z babią górą na czele :)

 

mini_panor2.jpg

 

robiłem zdjecie lipnym kitem wiec jakosc bezrewelacji, panoramka zlozona na szybko na full automacie. zdaje sie ze jutro beda rowniez dobre warunki takze jak ktos chce to moge podac wspolrzedne tego miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartku, dokładnie tak samo ode mnie z Jaworzna widać, a panoramka też nie jest zła. Lepiej, właśnie wróciłem z Rezerwatu Sasanki z którego to wierchy widziałem. Wieczorem pewnie będą czerwone...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przyjemność zawitać w Altusie i poznać kolegę Voytasa - pozdrówka. A teraz oto pierwszy w tym roku mój Pradziad:

Pradziad-201000605.jpg

 

Voytas, Mateo - jednak najlepszą ostrość miałem przez pół godziny po zachodzie słońca, potem ciemnica nawet na długich czasach i z tymi długimi szkłami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziS (tzn wczoraj) w okolicach zachodu na siewierską zajechałem. Babia, Pilsko nawet ładne ale liczyłem na pierwsze moje Tatry. Niestety nie dane mi były. Lysa Hora jeszcze sie pokazała ale wymarzonego Pradziada nie ujrzałem. Postaram sie wrzucić fotki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziS (tzn wczoraj) w okolicach zachodu na siewierską zajechałem. Babia, Pilsko nawet ładne ale liczyłem na pierwsze moje Tatry. Niestety nie dane mi były. Lysa Hora jeszcze sie pokazała ale wymarzonego Pradziada nie ujrzałem. Postaram sie wrzucić fotki. Pozdrawiam.

Witaj Rodas,

 

Siewierska to wdzięczne miejsce do DO. Pradziada zobaczysz tam na pewno i dzisiaj były ku temu dobre warunki, więc nie wiem dlaczego wracasz z niepowodzeniem. A Tatry z Siewierskiej to wbrew pozorom ciężkie wyzwanie przez warunki widocznościowe w tym rejonie. Daj znać jak następnym razem będziesz chciał zawitać na Siewierskiej - dołączymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pora podsumować ten długo wyczekiwany dzień ;)

 

Popołudniowe łowy:

Babia i Beskid Śląski:

Babia.jpg Beskid Śląski.jpg Ogrodzieniec.jpg

Jak widać wbrew temu co Mateusz mówił o widoczności Jury ze Śląska, z Zagłębia wyglądało wybornie.

 

Bardzo słabo natomiast Tatry, trzeba mocno obrabiać żeby zobaczyć choć tyle ile "na żywo" było widać. O zachodzie w ogóle się nie pokazały.

Tatry.jpg

 

I kilka panoramek dla dopełnienia:

pano 1.jpg

pano 2 beskid zywiecki.jpg

pano full.jpg

 

 

Wieczorne łowy:

Beskid Śląski wieczorem.jpg skrzyczne night.jpg 100_5614_stitch.jpg

To ostatnie to taka próba złapania na panoramie podchodzącego do lądowania samolotu. Ciekawie złapały się jego mrugające światła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vrg z samej góry widoczność była średnia później zrobiła się mała dziura to pomyślałem, żeby walnąć może coś na DO.

btw. z samej góry nie widać Chocza. Przeszukam kompa, może znajdę zdjęcie własnego autorstwa Tatr z Krupowej przy o wiele lepszej widoczności.:flirt:

 

Edit: 26.01.08

tzk.jpg

09.09.08

tzkl.jpg

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To plakat akcji sponsora Martina Schmitta ?

;)

Dokładnie... Juz nie wiedzą co maja wymyśleć w marketingu Milki i wymyślili sobie ochronę Giewontu... Ciekawe co zrobią ze zebrana kasę? Może na szlaku rozłożą miękki dywan, żeby się skały nie zdzierały ;) Juz lepiej oświetlić krzyż na szczycie dla dalekich obserwatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.