Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu Mateusza z komórki najlepiej widać Tatry Zachodnie z pasmem Banówki 2178,Pacholi 2166,Salatyńskiego Wierchu 2050.A ten odosobniony szczyt na prawo to najbardziej wysuniety na zachód szczyt Tatr-Siwy Wierch 1805.

 

Kurcze, jak Ty tam coś widzisz i jeszcze rozpoznajesz z nazwy, to nie mam słów :D

 

Najbardziej nurtuje mnie z linku który zamieściłeś ,3 zdjecie od góry.Od dawna jest w necie i za Chiny nie moge dojść co to za wierzchołki Sudetów ,za nic nie pasują mi kształty i układ.

Jeżeli posiadacie fotki lub panoramy w szerszych ujęciach Jesioników lub Opawskich Gór z okolic Gliwic,Góry Św.Anny, lub z większej odległośći gdzieś z Opolszczyzny,to bardzo o takie proszę :)

 

Będzie ciężko, trzeba uzupełnić te braki we własnym zakresie :)

 

A co do migających obiektów to w regionie zauważyłem

-kominy Elektr.Rybnik

-maszt Kosztowy

-komin EC Katowice

-komin EC Będzin.

 

A E Jaworzno nie miga przyadkiem?

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadacie fotki lub panoramy w szerszych ujęciach Jesioników lub Opawskich Gór z okolic Gliwic,Góry Św.Anny, lub z większej odległośći gdzieś z Opolszczyzny,to bardzo o takie proszę :)

 

Jesli jeszcze nie zajrzałeś to:

http://forum.gliwiczanie.pl/viewtopic.php?...ighlight=g%F3ry

może znajdzie sie tam coś nowego. Oni już znaleźli Twoje opisy i wrzucili je na swoje forum :)

 

http://piotrne.republika.pl/pan1opt.jpg

z prawej strony zdjęcia są jakieś nieopisane wzniesienia

 

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,741,556784...28,0,2.html?v=2

tutaj super zdjęcie Babiej z Tychów (nie na temat ale niezłe :P)

 

Poszperam jeszcze, może cos znajdę. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falstart! Coś nie wyszło

Faktycznie, w miejscu zaznaczonej Babiej powinna być Polica ;-) Babia jest za chmurami powyżej Jeziora Orawskiego. Najbardziej interesowało mnie to co widać zaraz na prawo od Giewontu. Z początku myślałem, że to Beskidy, ale widzę, że jednak Magura Orawsa. Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,741,556784...28,0,2.html?v=2

tutaj super zdjęcie Babiej z Tychów (nie na temat ale niezłe :P)

 

Moim skromnym zdaniem najbardziej wyraźna Babia, jaką do tej pory widziałem w Internecie. Piękne zdjęcie - po pozostałych fotkach widać, że ich autor trafił na dobry dzień do obserwacji i ciekaw jestem kiedy to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Mateusza - byłeś na maszcie rtcn Kosztowy, a co ze wzniesieniem, na którym on się znajduje - czy nadaje sie do naszych "poszukiwań" ?

 

Jeżeli dobrze pamiętam, to wszędzie dookoła znajdują się tam lasy, które skutecznie zasłaniają horyzont. Swoją drogą widoczność była kiepska, więc o niczym nie przesądzam. Choć, tak z drugiej strony, pamiętam, że w miarę jak wspinaliśmy się na maszt pojawiały się góry, których wcześniej nie było widać - co prawda wystarczyło pierwsze 50 metrów i dalsza wspinaczka była już tak de facto niepotrzebna pod kątem widoczności gór - więc chyba jednak u podnóża wieży nie będzie szans na obserwacje.

 

Tak jak wcześniej pisałem Ci na PW, wbrew pozorom dla mnie faworytem są Tychy, Wola i wszystkie miasta, które leża już w Koltlinie Oświęcimskiej. Niby niżej niż my, ale jakoś zawsze widzę stamtąd góry zdecydowanie lepiej niż od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie faworytem są Tychy, Wola i wszystkie miasta, które leża już w Koltlinie Oświęcimskiej. Niby niżej niż my, ale jakoś zawsze widzę stamtąd góry zdecydowanie lepiej niż od nas.

Niżej, ale też bliżej gór niż nasze hałdy. W przypadku Tychów różnica może jeszcze nie jest duża - ok. 10 km na niekorzyść Kostuchny, ale Wola leży już tylko 20 km od stoków Beskidu Małego. To o połowę mniej niż hałdy.

 

W Tychach na pewno znalazłoby się kilka ciekawych miejsc na dachach wieżowców, z których warto by zrobić panoramkę. Część z nich na pewno widać na tym zdjęciu zrobionym w ubiegły piątek.

 

Dorzucę jeszcze Skrzyczne, które ładnie obrazuje, że śnieg leżący na zboczach zdecydowanie poprawia widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki za linki mlodyst :D

w tym jednym w którym nie są opisane wierzchołki z prawej strony,to pasmo Beskidu Morawskośląskiego do którego już robiłem panoramki np "Beskidy z Rybnika-Grzybowska"lub z Gliwic.

W tym forum z Gliwic rzeczywiscie są nasze panoramki.

Ale oni nie sa tak aktywni jak My. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

Super te zdjęcia z Tychów,bardzo wyrażna Babia Góra,ale w miarę zbliżania do gór zatracać się bedą takie atrakcje jak odleglejsze - wyższe wierzchołki które wystają z za nich.

 

Do Mateusza

Komin Jaworzno jeszcze nie miga,tylko światła na szczycie świecą jaśniejszym światłem,ale jeszcze nie migają.Ale myślę że to się zmieni ze względu na zmiane przepisów dotyczące oświetlenia przeszkód lotniczych pow.150m,które Polska musi dopasować do UE.No i w naszym regionie powinny zacząć niebawem migać:

-kominy Elektr.Łagisza H 200 i H 160

-nowy komin Elektr.Łaziska H 200 i H 160

-komin EC przy Hucie Katowice H 250

-komin Elektr.Siersza H 260

-komin EC Tychy H 170

-komin Elektr.Zabrze H 200

no i jeden z 6 kominów H 300m w Polsce,który jest właśnie w Elektr.Jaworzno III

 

Ps. Mateusz umiesz załatwić taką wejściówkę na maszt-Kosztowy?

od małego biegałem po dachach u mnie na osiedlu,jak zacząłęm bawić się we wspinanie ze sprzętem jeszcze w podstawówce ,to zdobywałem najwyższe drzewa na Giszowcu-po 34m,36m.jeździłem na wieże triangulacyjne,które juz niestety nie istnieją.Raz nawet zwinęła mnie energetyka ze słupa wysokiego napięcia na Murckach,bo w tym momencie tam przyjechali i skończyło się prawie na Milicji,dobrze że zwiałem.

Ale to nie to samo co 365m. :D

Pozdrawiam.

to_ja_ORJ.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Może najpierw do Pawła - to Skrzyczne zwala z nóg... Rzeczywiście gdyby nie chmury, to chyba pokazałbyś nam Bieszczady z hałdy!!! :) Szkoda że tego dnia nie wszystko ze sobą zagrało i przyszły te niskie chmurki. Pamiętam, jak na Kościuszki wystawała Dorotka, kiedy jechałem na północ do centrum, a to się rzadko zdarza.

 

 

Ps. Mateusz umiesz załatwić taką wejściówkę na maszt-Kosztowy?

 

Niestety osoba, która załatwiała mi wejście - po dużych trudach - już tam nie pracuje. Na chwilę obecną nie mam tam żadnej osoby znajomej ani znajomego znajomego ;) Na pewno warto się tam udać i próbować na wszelkie możliwe sposoby, bo widoki przecudowne i sama wspinaczka z przeżyciami - na dole podpisywanie deklaracji, że robi się to na włąsną odpowiedzialność ;). Podejrzewam, że nie będzie to łatwe w chwili obecnej, bo widziałem miny i zachowanie ludzi, do których zwracałem się z prośbami o umożliwienie wejścia, pomimo powoływania się na osobę wysokiej rangi w tej jednostce. Życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wątku tyskiego (niestety nie piwa :P) - na tej samej stronie co Babia jest też szersze ujęcie - widac Policę, ale Tatr tam raczej nie ma, co przy rewelacyjnej widoczności oznaczałoby, że Tatr z Tychów ( a przynajmniej z tego miejsca) nie zobaczymy. Ale chyba i tak warto dla Beskidów, wygladaja cudownie :)

 

Co do Skrzycznego Pawła - wygląda niesamowice. Jak dla mnie sprawia wrażenie jakby było "rzut beretem" z Katowic.

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

EDIT: przypatrzyłem sie raz jeszcze - na lewo od Policy wystaja jakies trójkąciki. Nie podejmuję sie oceny czym one są.

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mateusz :D

 

Myślę ze będzie trzeba wejść tak jak Allan Roberts-bez pytania,wielkiej kary nigdy mu nie wlepili. :banan:

 

Chciałem przedstawiś obszar z którego najczęściej prowadziłem obserwacje gór,ogólnie im bardziej w stronę Morgów tym lepiej bo wyżej.A dolna część niestety już jest coraz gorsza bo przy drodze powstają nowe domy.

Zapraszam.

 

Przedstawiam mapkę.

Mapa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przedstawiś obszar z którego najczęściej prowadziłem obserwacje gór,ogólnie im bardziej w stronę Morgów tym lepiej bo wyżej.A dolna część niestety już jest coraz gorsza bo przy drodze powstają nowe domy.

Zapraszam.

 

Wielkie dzięki za zaproszenie, jak tylko zrobi się pogoda, to wyskoczymy w Twoje rejony z Pawłem. Te rejony mniej więcej pamiętam, choć nie pamiętam już po co tam jechałem i z pewnością to nie były góry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego miejsca Tatr nie widać.Tychy jednak są nisko położone i bliżej Beskidów,wszystko co odległe za nimi zaczyna się już chować.

Tutaj Tatry na pewno zasłania Leskowiec 922

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w kwestii widoczności oświetlonych obiektów. Dwie panoramki zrobione nocą.

Pierwsza z Dziurkowej w Niżnich Tatrach na pn. Widać światlo na Skrzycznem, na Magurce nad Namiestowem i na górce Úložisko, a na oryginale (bo do potrzeb opisu zmniejszyłem i skompresowałem zdjęcie) widać (słabo) poświatę nad Okrąglicą.

post-4072-1173353081_thumb.jpg

Edytowane przez przemek p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga z Pilska na pd-zach. Widać przekaźnik Veľká Lúka, a właściwie chyba jest to Krížava, bo są tam dwa obok siebie. I światło przekaźnika Krížna. Tam gdzie jest strzałka widać na oryginale czerwoną poświatę prawdopodobnie przekaźnika Suchá hora na górze Skalka koło Bańskiej Bystrzycy.

post-4072-1173353173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Jestem pod wrażeniem panoram

Super wygladają te osamotnione światełka.

Te dwa maszty znajdują się na Kriżavej tak jak napisałeś,widać też ładnie światło z górnej stacji kolejki gondolowej Vratna-Chleb.No i na pierwszej panoramce odległe Skrzyczne.

 

Dobra robota Przemku

 

Ps.nie mam specjalnie czasu w ostatnich dniach,ale na raty chwilami robię opis do panoramy z Łomnicy od Darka B.

może jutro się pojawi.

 

Pozdrawiam wszystkich. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem panoram

Super wygladają te osamotnione światełka.

Te dwa maszty znajdują się na Kriżavej tak jak napisałeś,widać też ładnie światło z górnej stacji kolejki gondolowej Vratna-Chleb.No i na pierwszej panoramce odległe Skrzyczne.

 

Dobra robota Przemku

 

Dzięki. :)

Zapomniałem napisać o świetle stacji pod Snilovskim Sedlem, wtedy gondolka była jeszcze w budowie, bo był to listopad 2005. Mam zdjęcie Tatr z Babiej gdzie widać światło na Kasprowym i Gubałówkę:

http://img477.imageshack.us/img477/5205/img77617so.jpg

 

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcie Tatr z Babiej gdzie widać światło na Kasprowym i Gubałówkę:

http://img477.imageshack.us/img477/5205/img77617so.jpg

Extra !

Pamietasz może jakie były ustawienia przesłony i czas migawki ? Było już wtedu zupełnie ciemno ?

A te swiatełka przebijające sie przez mgłę ... Cudo !

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra !

Pamietasz może jakie były ustawienia przesłony i czas migawki ? Było już wtedu zupełnie ciemno ?

A te swiatełka przebijające sie przez mgłę ... Cudo !

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

Jako, ze było cykane cyfrówką wszystkie informacje można sprawdzić:

 

Data i czas modyfikacji pliku: 2005:11:13 20:21:19

Wykonano za pomocą urządzenia: Canon

Model urządzenia: Canon PowerShot S45

Czas ekspozycji: 13

Wartość przysłony: 3.5

Czas otwarcia migawki: -3.6875 :)

 

Iso miałem 400. Zdjęcie szumi, choć nie wiało ;)

 

Było ciemno całkiem, ale była jasna noc

 

Jak ktoś chce więcej zdjęć z tego wypadu sobie pooglądać/poczytać to:

http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1712

Zdjęcia z cyfry, ale mam z analoga też (panoramka zapodana z Pilska jest właśnie z analoga)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data i czas modyfikacji pliku: 2005:11:13 20:21:19

Wykonano za pomocą urządzenia: Canon

Model urządzenia: Canon PowerShot S45

Czas ekspozycji: 13

Wartość przysłony: 3.5

Czas otwarcia migawki: -3.6875 :)

 

Jak ktoś chce więcej zdjęć z tego wypadu sobie pooglądać/poczytać to:

http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1712

Dzieki za info.

Zdjęcia wyjątkowej urody... po prostu fantatsyczne!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Widzę Przemku że jesteś bardzo doświadzczony w górach,bardzo ładne panoramy,ja w takim śniegu jak Ty na zdjęciu z tamtego forum przedzierałem się tylko że w krótkich spodenkach ze szczytu Błyszcza na Bystrą nielegalnie przez granicę.To była u mnie największa ekstrema. :o

 

A teraz dodaje obiecaną kolejną panoramę z opisem do zdjęcia Darka B.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.