Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Czy na lewo od wieży kopalni KWK Ziemowit znajduje się hałda ? Może by tak ją kiedys przetestować ;)

Tak, to hałda. Niedy tam nie byłem, więc nawet nie wiem czy jest ogólniedostępna, ale na ewentualne testowanie się piszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na lewo od wieży kopalni KWK Ziemowit znajduje się hałda ? Może by tak ją kiedys przetestować ;)

 

Ja z kolei poyślałbym o Kilmoncie. Wydaje się bliżej...

 

Chłopaki, przejrzystość powietrza jest teraz niesamowita... Szpital w Ochojcu jawi się ode mnie z Brynowa jak na dłoni. Teraz to tylko kwestia chmur, pomijając fakt, że jest już ciemno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Klimoncie pod koniec sierpnia ub. roku. Panorama na Beskidy piękna, tylko poniżej góry jest zagajnik i troszeczkę zasłania (te drzewa na prawo, poniżej napisu Nowy Bieruń). Było piękne światło późnopopłudniowe i widok od Ślasko-Morawskiego (zdaje się, ze Ondrzejnik majaczył ZTCP) po Beskid Wyspowy. Tylko wyższe partie były zasnute (Babia była w chmurach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chciałbym wtrącić swoje 3 grosze do eksperckiego opisu panoramy z Kostuchny.

Mam zastrzeżenie co do szczytu opisanego jako Sucha Góra 1040 w Beskidzie Żywieckim.

Ciężko jest nam z tej perspektywy rozróżnić Prusów od Suchej Góry, gdyż szczyty te znajdują się

patrząc z Katowic niemal w jednej linii i są dosyć blisko siebie. Zamiast Suchej Góry, ja proponuję

zmianę na Muńcuł 1165.

 

Andrzej

Edytowane przez pilot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Muńcuł znajduje się patrząc w linii prostej od Katowic za Glinnem 1026,jeżeli w miejscu Suchej Góry był by Muńcuł to tuż na prawo od niego musiały by być Rycerzowa 1206m i Wlk.Rycerzowa 1225m. a Sucha Góra na prawo własnie opada samotnym stokiem w dolinę Soły.

Jeżeli posiadaszsz dokładną mapę Beskidów wykonaj analizę jeszcze raz proszę.

 

Zamieszczam prowizoryczny przykład jak Muńcuł by wyglądał z Katowic gdyby nie zasłaniały go góry.

Pozdrawiam.

schemat.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Byłem rano na wysypisku - widocznośc wyśmienita na wschód, zachód i północ, a na południe - i tu niespodzianka - lipa... Na chwilke tylko "wyjrzało" Skrzyczne i jakies wzniesienia w Beskizdie Małym. Na Skrzycznem sporo śniegu :)

 

Mam prośbę - chodzi o zidentyfikowanie "wypukłości" zaznaczonych strzałkami. Czy ta 1 z prawej to Romanka ? Przepraszam za jakość zdjęcia. I tak musiałem się nieźle namęczyć, żeby te wypukłości były zauważalne :)

 

Pozdrawiam

co_to.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

mlodyst to dla Ciebie

 

Jak by panoramka była dłuższa trochę na prawo to pojawiła by się jeszcze jedna piramidka-Palenica 1343 a potem była by dwuwierzchołkowa Romanka.

panorama_z_wysypiska.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dzisiaj od rana wyśmienita pogoda na obserwacje. PPB mówił, że z Kostuchny przez chmury prześwitywały ładnie Beskidy, więc to tylko zachmurzenie dzisiaj przeszkodziło nam w oglądaniu Tatr. Choć nie mówimy jeszcze pass, plan jest taki, aby zaczekać do 16 i w zależności od zachmurzenia jechać lub nie do Murcek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dzisiaj od rana wyśmienita pogoda na obserwacje. PPB mówił, że z Kostuchny przez chmury prześwitywały ładnie Beskidy, więc to tylko zachmurzenie dzisiaj przeszkodziło nam w oglądaniu Tatr. Choć nie mówimy jeszcze pass, plan jest taki, aby zaczekać do 16 i w zależności od zachmurzenia jechać lub nie do Murcek.

Ja niestety juz dziś odpadam (i na cały weeken tez - obowiazki rodzinne :))

ORJ, wielkie dzieki - naprawde podziwiam Twoją wiedzę/umiejętności. Grzechem byłoby z nich nie skorzystac :)

Dlatego...

1. prosze napisz co jest na prawo od Skrzycznego,

2. podsyłam szersze ujęcie widoku w kierunku Gwiazd i

3. 2 zdjęcia z Kasprowego. Zrób to tylko jesli naprawdę masz czas i ochotę, bo będę miał wyrzuty sumienia :)

 

Mateusz - życzę powodzenia na dziś, choc na razie nie wygląda to najlepiej

 

Pozdrawiam

 

EDIT: chłopaki, jeśli przesadzam z ilością wrzucanych zdjęć to mnie przystopujcie ;)

calosc.JPG

kasp2.JPG

kasprowy.jpg

skrzycz.JPG

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPB mówił, że z Kostuchny przez chmury prześwitywały ładnie Beskidy

To prawda. Gdyby chmury fruwały kilkaset metrów wyżej, byłby fantastyczny widok. Zawiedziny słabym widokiem Beskidów odwróciłem się do nich plecami i przez padający deszcz pstryknąłem fotki dwóch nieco niższych, ale równie ciekawych górek ;-)

22d6f7e4f846356cm.jpg 718c0e09d7e209d0m.jpg

Edytowane przez PPB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez padający deszcz pstryknąłem fotki dwóch nieco niższych, ale równie ciekawych górek ;-)

Szczerze mówiąc to bardziej od górek podoba mi się Radiostacja w Gliwicach. To na pewno jest Góra Św Anny ? To kawał drogi z Katowic. A Górę Św. Doroty widywałem z okna mieszakania na Zawodziu przez 22 lata :) i nie robi juz na mnie wrażenia :P

 

Z milczenia Mateusza wnioskuję, że nic juz dzis nie "upolował". Około16:30 spadł drobny deszczyk, po nim powietrze zrobiło sie chyba idealnie przezroczyste. Podobne warunki były dzien po potwornej wichurze. Widocznośc doskonała tylko chmury za nisko.

Ale wiosna się zbliża wielkimi krokami to chyba będzie juz tylko lepiej, co ? B)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to bardziej od górek podoba mi się Radiostacja w Gliwicach. To na pewno jest Góra Św Anny ? To kawał drogi z Katowic.

 

Rzeczywiście, Św. Anna z Kostuchny to jednak wyzwanie i przy zwykłych warunkach atmosferycznych nie tak łatwa do uchwycenia. Po fotkach wnoszę, że przejrzystość była wyjątkowa, gdyby tylko nie chmurki :(

 

Z milczenia Mateusza wnioskuję, że nic juz dzis nie "upolował". Około16:30 spadł drobny deszczyk, po nim powietrze zrobiło sie chyba idealnie przezroczyste. Podobne warunki były dzien po potwornej wichurze. Widocznośc doskonała tylko chmury za nisko.

 

Po 16 zaczęło się przejaśniać, ale Tatry były cały czas w chmurach. Obstawiam, że gdyby chciało mi się jeszcze jechać na hałdę - a nie chciało :P - to Beskidy stałyby pewnie jak na dłoni. W takie dni warto też zerknąć na meteo.icm i przyjrzeć się parametrom pogodowym, żeby móc w miarę przewidywać lepsze i gorsze dni - sprawdzalność nawet niezła, w zależności rzecz jasna od dokładności predykcji numerycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne zdjęcia żeście poustrzelali. :)

 

 

Ech, zgadzam się :notworthy:

Może nie robi wielkiego wrażenia wizualnie, ale to jakies 65 km (!) a sama góra ogromna przeciez nie jest

 

Od wschodu może nie, ale podjazd od zachodniej strony autostradą jadąc jest solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam opisy do 2 panoram które dodał mlodyst

Z tym że -Sorry nie daję gwarancji na panoramę -"wysypisko całość", gwiazdy wybitnie mi tu przeszkadzają.

W tej panoramie ograniczyłem sie do najważniejszych szczegułów bo inne powtarzają się z panoramy z hałdy Murcki.

Skrzyczne_i_Klimczok_Wysypisko.JPG

Wysypisko___ca_o__.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą panoramkę dedykuję Pawłowi który był dzisiaj na Kasprowym Wierchu. :Salut:

 

Świetne zdjęcie, widać na nim co powoduje, że tak rzadko widujemy Tatry z Katowic ;)

 

A Pawła obligujemy do zredagowania nam swojego dzisiejszego wypadu z dokumentacją zdjęciową!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.