Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Tatry widziane z Bytomia

zdjęcie po prawej wykonane 22-10-2010 7:01

widoczny na zdjęciu maszt to telewizyjny Kosztowy

 

opis do fotek Tatr z Bytomia

od lewej 2009-11-29 10:07-------2010-08-17 14:59---------2010-10-22 7:01

upływający czas widać jak zauważono po kominie :D

 

pozycja z jakiej je wykonano to pl Wojska Polskiego dach wieżowca

GPS:

N 50*21'17,3"

E 18*55'49,3" wysokość ok 335m npm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne Rafale! Nie umiem doczekać się tej gigaPanoramy! Zdjęcia robione z ...?? Bielska?? :)

 

DO takich gigapanoram to poza gigawłasnościami komputera potrzeba programu.

- Jakiego?

- Jak to robisz?

Może jakiś rąbek tajemnicy? :)

:friends:

 

P.S. Dzięki uprzejmości kolegi, który zaprosił mnie na focenie, bo dostał jednorazowe pozwolenie na wejście na dach budynku na ul. Tysiaclecia 1 będę miał możliwość zrobienia może właśnie gigapanoramy. Tylko pytanie jak? :D

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietrosula nie da się zobaczyć z Łomnicy, widać go dopiero z gór Tokajsko-Slańskich. (m.im z Makovicy)

Z Łomnicy i Kralovej Holi da się zobaczyć jedynie trochę Gór Marmaroskich i Gór Zachodniorumuńskich (Varful Vladeasa).

 

Jeśli uwzględnić ugięcie światła w warstwie inwersyjnej, które jest silniejsze niż w normalnych warunkach, to powinno się dać. To już też wałkowaliśmy. Nie twierdzę, że jest łatwo, bo to 370 km i już samo rozpraszanie światła na cząsteczkach tlenu i azotu ogranicza widzialność, ale jeszcze się da.

 

Mój ludek (na forum VoytasJr.) pochorował się. Leży w wyrku i jak to bywa w chorobie, kiedy już trochę się człowiek lepiej poczuje, zaczął się nudzić. Zaczął więc szukać nowych wyzwań "Most Wanted!" :) No i znalazł Vlădeasa (1834 m). Temat był już poruszany na forum w kilku wątkach, ale usiedliśmy do Kashmira i zrobiliśmy render jak to wygląda w kierunku Wierchów. To ponad 330 km...

 

vladeasa.jpg - ustawiliśmy obiektyw 500 mm

 

Swoje dzisiejsze poszukiwania zakończył pytaniem: "Ojcu, jestem zajebisty?" :)

No i dalej szuka...

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hermit

No wiesz kojarzyłem tylko że to twoje rejony nie wiedząc dokładniej gdzie mieszkasz, a to że robisz z drugiego piętra to rzeczywiście skandal :)

 

@

Celem mojej dzisiejszej pieszej wędrówki był tylko Beskid. Nowa miejscówka to płd zbocze Pietruszowej G.. Zanim tam dotarłem zapoznałem się z przebiegiem nowego odcinka drogi z projektu Miasto Twarzą do Autostrady. Po ok pół kilometra od skrzyżowania z Krakowską zobaczyłem pierwszy zarys gór.

NowaDrog.jpg

 

Kawałek dalej otworzył się szerszy horyzont.

BeskSlas.jpg

 

Jednak moim celem była wcześniej wspomniana góra. Odbiłem z drogi w kierunku na Byczynę i po jakimś czasie dotarłem do kolejnego miejsca gdzie horyzont był otwarty ale cały efekt psuły linie energetyczne (100m dalej GPZ Byczyna) a tu taki bonus w postaci wierchów :D

TatrNaHoryz.jpgPanoHoryzTatry.jpg Olek i Helios na monopodzie

 

Wiało jak diabli, aż trudno było w takim tandemie zrobić zdjęcia. Poniżej panorama na 300m z monopodu, jeszcze z tej drogi - to dopiero było wyzwanie. Widać że niektóre części są nie ostre :szczerbaty:

TatryZoom_stitch.jpg

 

Jak już dotarłem na zbocze góry, znalazłem sobie dogodne miejsce gdzie mogłem se klapnąć :) i cykać dalej. Trafiłem na moment gdy zbocza wierchów były mocno oświetlone zachodzącym słońcem. Pozwoliłem sobie zastosować trochę HDRu dla podniesienia dramaturgi :szczerbaty:

TatryZach_stitch-HDR.jpg

 

Reszta zdjęć idzie do kosza bo mało ostre, a na Beskid już nie mam siły by tu pokazać...

 

Kupno statywu Velbon Sherpa było dobrym posunięciem ale ciągłe tachanie 2kg na plecach już mi się nie uśmiecha i czeka mnie zakup małego statywu Hamy- TRAVELLER Mini PRO, a to dlatego że i tak zawsze szukam dogodnego miejsca na PO, gdzie mogę sobie spokojnie klapnąć na tyłku i podziwiać :D:Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dotarłem na zbocze góry, znalazłem sobie dogodne miejsce gdzie mogłem se klapnąć :) i cykać dalej. Trafiłem na moment gdy zbocza wierchów były mocno oświetlone zachodzącym słońcem. Pozwoliłem sobie zastosować trochę HDRu dla podniesienia dramaturgi :szczerbaty:

TatryZach_stitch-HDR.jpg

 

Gdyby nie te kable, miałbyś najlepsze Tatry w karierze. Super!!

Proponuje następnym razem zrobić panoramę, ruszyć się 10-20m dalej i zrobić to samo.

Tatry zostaną w tym samym położeniu, ale kable sie przesuną, wiec program składający panoramę, powinien je automatycznie usunąć.

 

 

Krywań z Magurki vs Krywań z Katowic.

krywanzkcevsbb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dotarłem na zbocze góry, znalazłem sobie dogodne miejsce gdzie mogłem se klapnąć :) i cykać dalej. Trafiłem na moment gdy zbocza wierchów były mocno oświetlone zachodzącym słońcem. Pozwoliłem sobie zastosować trochę HDRu dla podniesienia dramaturgi :szczerbaty:

TatryZach_stitch-HDR.jpg

Ło Chrystusie Wielki ze Świebodzina, ale mi cyce oberwało ! :sleepy:

Bielskie to się takie bliskie wydają jak z Nowego Targu co najmniej. Miałeś farta z tym bocznym podświetleniem :respect:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne Rafale! Nie umiem doczekać się tej gigaPanoramy! Zdjęcia robione z ...?? Bielska?? :)

 

DO takich gigapanoram to poza gigawłasnościami komputera potrzeba programu.

- Jakiego?

- Jak to robisz?

Może jakiś rąbek tajemnicy? :)

:friends:

 

P.S. Dzięki uprzejmości kolegi, który zaprosił mnie na focenie, bo dostał jednorazowe pozwolenie na wejście na dach budynku na ul. Tysiaclecia 1 będę miał możliwość zrobienia może właśnie gigapanoramy. Tylko pytanie jak? :D

 

Tajemnica jednak?

 

Zastanawia mnie tylko fakt samej techniki fotografowania? Ustawiasz na max ogniskową i fotografujesz kadry w poziomie i potem przechodzisz o klatkę w dół i dalej poziomo??

 

Pyam, bo nie chcę spalić panoramy. Jak wejdę i zacznę fotografować to chce mieć pewność, że nie jest to króliczek doswiadczalny i zostanę w razie niepowodzenia z niczym :rolleyes:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica jednak?

Zastanawia mnie tylko fakt samej techniki fotografowania? Ustawiasz na max ogniskową i fotografujesz kadry w poziomie i potem przechodzisz o klatkę w dół i dalej poziomo??

 

Opisałem już kiedyś technikę.

http://forum.astropolis.pl/topic/33368-obrobka-foto/page__view__findpost__p__401868

 

Tak jak napisales robie kadry w poziomie, potem klatka niżej itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem już kiedyś technikę.

http://forum.astropolis.pl/topic/33368-obrobka-foto/page__view__findpost__p__401868

 

Tak jak napisales robie kadry w poziomie, potem klatka niżej itd.

 

Widzisz nie wiedziałem ;) Dzięki wielkie! Jeśli chodzi o gigapanoramy i to jeszcze gór to jesteś moim guru :friends:

 

Bardziej zastanawia mnie właśnie sama technika. Przy panoramie Tatr z czeladzi widać było winietowanie, czyli podwoić ilość zdjęć?

 

P.S. Twój wpis o kolejności działań na plikach wyczerpujący, ale zdjec do niego przypisanych już nie da się oglądać. :no:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja technika robienia wielkich panoram jest właśnie taka, ze zrobię jeden poziom, po czym przechodzę do niższego (ew. wyższego) itd.

Znając możliwości obiektywów i ew. późniejsze etapy obróbki zdjęć robię mniej lub więcej kadrów. W przypadku obiektywu 500mm, kiedy główny obiekt z dużym prawdopodobieństwem będzie zamglony, a po obróbce często jest winieta jeden kadr zajmuje nawet 3/4 poprzedniego. Często kilka razy wykonuje zdjęcie tego samego obiektu, żeby zminimalizować poruszenie czy jakiś inny niekorzystny przypadek. Gorsze zdjęcia następnie odrzucam, podczas oglądania na komputerze

Robiąc np. te zdjęcia zrobiłem chyba ponad 400 kadrów. A to tylko jeden dzień i parę godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja technika robienia wielkich panoram jest właśnie taka, ze zrobię jeden poziom, po czym przechodzę do niższego (ew. wyższego) itd.

Znając możliwości obiektywów i ew. późniejsze etapy obróbki zdjęć robię mniej lub więcej kadrów. W przypadku obiektywu 500mm, kiedy główny obiekt z dużym prawdopodobieństwem będzie zamglony, a po obróbce często jest winieta jeden kadr zajmuje nawet 3/4 poprzedniego. Często kilka razy wykonuje zdjęcie tego samego obiektu, żeby zminimalizować poruszenie czy jakiś inny niekorzystny przypadek. Gorsze zdjęcia następnie odrzucam, podczas oglądania na komputerze

Robiąc np. te zdjęcia zrobiłem chyba ponad 400 kadrów. A to tylko jeden dzień i parę godzin.

 

Dzięki za rade. Dopiero teraz przypomniałem sobie o wpisach w temacie obróbka foto :) Niebawem wchodzę na dach i robię gigapano nocną. Wolę zapytać niż potem stracić ten czas na focenie brakiem rezultatu.

 

P.S. Robimy chyba mega OFFtopa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładnie, robisz OT.

2. Gdybym był adminem / moderatorem to byś dawno dostał po głowie za to i jeszcze za powielanie wpisów pod którymi odpowiadasz :rtfm:

A poważniej - jeśli nie chcesz

stracić ten czas na focenie z brakiem rezultatu
to zacznij robić w dzień :sunsmiley: a nie łazić po dachach po nocach :flirt: Maciek - dachowiec mający dziewięć żyć :D

EOT

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dokładnie, robisz OT.

2. Gdybym był adminem / moderatorem to byś dawno dostał po głowie za to i jeszcze za powielanie wpisów pod którymi odpowiadasz :rtfm:

A poważniej - jeśli nie chcesz to zacznij robić w dzień :sunsmiley: a nie łazić po dachach po nocach :flirt: Maciek - dachowiec mający dziewięć żyć :D

EOT

 

1. Tu bym się kłucił ;)

2. Nie jesteś i nie zapowiada się, że będziesz :sorry:

Nie pamiętam co było wczoraj, a tym bardziej pod czym podpisywałem się kawał czasu temu... fakt to mój problem.

Ide robić Panoramę w nocy, bo mam wejscie komercyjne dla pewnej firmy. Kumpel bierze Hasselblada h2d i robimy nocne foto. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Zapytałem o technikę, żeby nie spierniczyć okazji jaka mi się nadażyła.

 

9 żyć? Tylko tyle? :friends:

 

Teraz EOT! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.